Jump to content

İsteklerin Gerçekleşmesi İçin Nefesle Çalışma Pratiği...


mysalv
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bilinçli yaratımla isteklerimizi gerçekleştirmek için yapacağımız çalışmanın gerçek ihtiyacımızın belirlenmesi, niyet edilmesi ve istek oluşturulması aşamalarında; duygu ve düşüncenin temizlenmesi, eski gerçekliğin değiştirilmesi ve beyinde konu ile ilgili yeni hattın oluşturulması gerekir. Bunun en iyi şekilde gerçekleşmesi için çalışma sürecinde içe dönme, nefes izleme ve nefes teknikleri uygulamaları yaparız.

 

Gerçek ihtiyacın belirlenmesi ve gerçekleşmesi için niyet oluşturulması aşamasında mutlu ve huzurlu bir ruh durumunda olmak bir gerekliliktir. Çalışmaya başlamadan önce psikolojinizin olumlu olduğundan emin olun. İçinde bulunduğunuz duygu durumunu ve buna bağlı düşüncelerinizi tanımlayın. Duygu ve düşüncelerinizin olumlu bir tablo çizmediği bir sırada niyet oluşturursanız, bilinçaltına o isteğinizle ilgili negatif kayıt atmış olursunuz. Bu durumda isteğin gerçekleşmemesini ya da tam tersine gerçekleşmesini programlamış olursunuz. Bilinçaltınız kuantum alanına isteğinizle ilgili düşünce dalgalarını gönderirken kayıt aldığı anın duygusunu tanımlayacak ve duyguyla eşleşen bir yaratımın gerçekleşmesine sebep olacaktır.

 

Psikolojinizi daha iyi duruma getirmek için rahat bir yere oturun. Beyninizde bir önceki bağlantı hattını yenisi ile değiştirmek için kısa bir nefes çalışması yapabilirsiniz. Bunun için toplam altmış derin nefesi saniyede bir tane olacak şekilde ağızdan alıp vermeye başlayın. Yaptığınız çalışmanın yan etkisi olan baş dönmesi ile birlikte diğer sorunların bitmesini ve huzur hissinin gelmesini bekleyin. Sonra gözler kapalı olarak burundan nefes alıp yavaşça ağızdan vererek ve gittikçe ağızdan verme sürecini uzatarak yaklaşık üç dakika sürecek bir içe dönme çalışması gerçekleştiriniz.. Hala düşünce hızlı ve kontrolsüz durumda ise nefes alışverişlerinizi izleyerek düşünceyi sessiz ve sakin bir duruma getirinceye kadar üzerinde çalışın. Her şeye rağmen bu gerçekleşmiyorsa çalışmayı başka bir zamana erteleyebilirsiniz.

 

Geçmiş ve gelecekte gezinen düşüncelerinizi şimdiki zamana getirebildiğinizde niyet etmek için gerçek ihtiyaçlarınızın neler olabileceğini düşünün. Düşüncenize en önde gelen ve gerçek anlamda ihtiyacınız olduğunu hissettiğiniz temel bir isteğinizi dosya kâğıdının başına büyük harflerle yazın. Gerçekleşmesini dilediğiniz isteğin hemen altına “İSTEME NEDENLERİM” başlığını yazın. Gözleriniz kapalı olarak isteme nedenleriniz hakkında düşünmek için kısa bir süre için nefesinizi tutun. Sonra gözünü açıp “isteme nedenleri” başlığınızın altına çok hızlı bir şekilde kesintisiz olarak arka arkaya aklınıza gelen isteme nedenlerini sade bir dille yazmaya başlayın. Akış devam ettiği sürece abartmadan ve zorlamadan yazmaya devam edin.

 

Sonra sayfanın arkasını çevirin ve bu defa başlık olarak “İSTEĞİMİN GERÇEKLEŞMESİNE OLAN İNANÇLARIM” yazın. Yine gözler kapalı derin bir nefes almış olarak yaklaşık otuz saniye süresince gerçekleşmesi için yeterli sebepleri ve kabulleri yazmaya odaklanın. Sonra başlığın hemen altına “İsteğim gerçekleşecek çünkü” ile başlayan cümlenin devamında isteğinin gerçekleşeceğine olan inancının sebeplerini arka arkaya yazın.

 

Sayfanın bir tarafına isteme sebepleriniz, diğer tarafına olmasını geçerli bulduğunuz kabulleriniz yazılmış olur. Bir sayfada soru sormuş diğer sayfada cevap vermiş olursunuz.. Şimdi yapmanız gereken isteğiniz gerçekleşene kadar yazdıklarınızı zaman zaman okumak ve istediğinizi düşüncenizde bütün duyguları ile birlikte canlı tutmaktır. İsteği ve başaracağına ilişkin kabulü beraberce kurgulamak ve canlı tutmak zordur. Bunu eş zamanlı başaranlar için gerçekleşmeyecek istek yoktur.

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...