Jump to content

Çalınan Koyunlarını DNA Testiyle Kanıtladı


sessiz nehir
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Çalınan koyunlarını DNA testiyle kanıtladı

 

Çorum merkeze bağlı Eskiekin köyünde bir ahırdan çalınan 9 küçükbaş hayvanın kime ait olduğu yapılan DNA testi ile belirlendi.

 

koyun22711_ic1730_334-1.jpg

 

Çorum'un Eskiekin Köyü'nde yaklaşık bir ay önce meydana gelen olayda, ahıra giren kişiler, 55 yaşındaki Elvan Sarı'ya ait 9 koyunu çalıp götürdü. Jandarmaya giderek şikayetçi olan Sarı, hayvanlarının bulunması için dedektif gibi çalıştı.

 

Jandarma ile birlikte koyunlarını arayan Sarı, bir pazarda gördüğü hayvanlarını tanıyarak jandarmayı aradı. Hayvan pazarına gelen ekipler, koyunları satmaya çalışan Ş.Ç.'yi gözaltına aldı.

Şüpheli Ş.Ç. ifadesinde koyunları oğlu S.A.Ç.'den aldığını belirtti. Bunun üzerine S.A.Ç.'de jandarmaya gelerek ifade verdi. O da suçlamayı kabul etmedi ve koyunların ç olmadığını söyledi.

 

Bunun üzerine değeri 4 bin lirayı bulan 9 koyuna da jandarma tarafından el konuldu. Ardından savcılık tarafından Elvan Sarı'nın ahırında bulunan bir koyun ile çalınan koyunlardan birinden alınan kan örneği Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ne gönderilerek DNA testi yapılması istendi. Dün gelen test sonuçlarına göre alınan kan örneklerinden anne-yavru ilişkisi tespit edildi. Kanların birbirine uyduğunun belirlenmesi üzerine 9 koyunun Elvan Sarı'ya teslim edileceği belirtildi.

 

Bu arada ifadelerinin ardından savcılık tarafından serbest bırakılan Ş.Ç. ile S.A.Ç. hakkında, koyunların DNA'sının birbirini tutması üzerine savcılık tarafından yakalama emri çıkarıldı.

 

 

ekolay.net

 

--- Sonraki mesaj ---

 

bu süper ama.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...