Jump to content

Sorumluluk Sahibi misiniz?


yavin

Önerilen Mesajlar

[h=1]Sorumluluk Sahibi misiniz?[/h]Evlilik kararını vermeden önce, mantıklı şekilde düşünmek gerekir. Aşkın büyüsüne kapılarak, pembe panjurlu ev hayaliyle evlenmek, daha sonra hüsran yaşamanıza sebep olabilir.

 

114856C53DDCBA41DF7FB15771C2FA-1.jpg

Sorumluluk Sahibi misiniz?

 

 

 

Birbirine aşık iki insan için elbette evlilik özel ve kutsal bir birleşmedir. Ancak hayal dünyasından çıkmanız gereken an, evlilik kararı verdiğiniz andır.

Evlenmeden önce, eşinizi iyi tanımalı ve doğru değerlendirmelisiniz. Evlilikle birlikte, bireysellik ortadan kalkar ve “biz” kavramı gelişir. Bu kavramı ilişkinin içine en iyi şekilde yerleştirebilmek için, her iki tarafın da bazı özelliklere sahip olması gerekir.

Sorumluluk, evliliğin en önemli ve kırılgan yönüdür. Evleneceğiniz kişi için ve tabii sizin için, bu soru gündeme gelmelidir: Sorumluluk sahibi bireyler misiniz?

Ailenizin yanında yaşarken, paranızı istediğiniz gibi harcama lüksüne sahip olabilirsiniz. Evinizi canınızın istediği gibi düzenleyebilir, aklınıza eseni yapabilirsiniz. Ancak evlenmeye karar verdiğinizde, artık bir aile kuruyor olduğunuzun farkında olmalısınız.

Evlilik, öncelikle sorumluluk alabilecek bireyler tarafından gerçekleştirilmelidir. Hem kendiniz, hem evleneceğiniz kişi için bu özelliği sorgulayın.

Bir evi geçindirebilecek, ebeveyn olabilecek, sorunlarla karşılaştığınızda ayakta durabilecek güce sahip misiniz? Bir evi, evlilik kurumunu, ailevi ilişkileri yüklenebilecek kadar sorumluluk sahibi misiniz?Evliliğe adım atmadan mutlaka kendinizi ve sevdiğiniz kişiyi irdeleyin. Sorumluluk sahibi, güvenilir, saygılı ve değer verebilen kişiler misiniz?

Unutmayın ki; bütün evlilikler güzel hayallerle başlar. Bu hayalleri gerçekleştirmenin yolu, sadece sevmekten değil; iki doğru insanın birlikte yaşam yolunu paylaşabilmesinden geçer.

Candan Ünal

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...