Jump to content

Çocuk Yapalım mı?


yavin

Önerilen Mesajlar

[h=1]Çocuk Yapalım mı?[/h]Evliliğin en temel sebeplerinden biri aile olmak, çocuk sahibi olmaktır. İnsanın evladına duyacağı sevgi, başka hiçbir duyguyla ölçülemez.

 

4FCFDC70BB6DE42254DCF78E700FD-1.jpg

Çocuk Yapalım mı?

 

 

 

Yeni evli çiftler çocuk yapmadan önce mutlaka düşünmelidir. Evlilik, aşkınızın sonucudur. Siz her sabah sevdiğiniz insanlar birlikte uyanmak ve bir ömür birlikte yaşamak için evlendiniz.

Ancak şunu mutlaka iyi sorgulamalısınız: Ebeveyn olmaya hazır mısınız? Anne veya baba olmak için çok büyük bir istek duyuyor olabilirsiniz. Unutmayın ki; bu çocuk ikinizin çocuğu olacak.

İşte tam da bu noktada biraz durup soluklanmak gerekir. Sevginizin büyüsüyle evlendiniz ama birlikte aynı evi ve aynı hayatı paylaşmak, sevgili olmaktan farklıdır. Birbirinizi tanımak için biraz zamana ihtiyacınız var.

Onu çok sevdiğinizi ve tanıdığınızı düşünüyorsunuzdur. Mutlaka öyledir! Peki, ya bilmediğiniz yönleri? Ya sizin hiç bilmediğiniz yönleriniz? Eşinizden önce, kendinizi düşünün. Siz bir eşle aynı evi paylaşmak, onunla ortak kurallar üzerinden yola çıkarak hareket etmek, yaşamı beraber yürütmek ne demek, daha önce yaşamadınızsa, bilmiyorsunuzdur. Bilmediğiniz durumlara nasıl tepki göstereceğinizi de ancak tahmin edebilirsiniz.

Evlendikten sonra hem evliliğinizin, hem ilişkinizin yeni boyutunun oturması için kendinize biraz süre tanıyın. Birlikte vakit geçirin. Birlikte olmanın tadını çıkarın.

Çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluktur. En büyük sevgiyi alabilmeniz için, büyük fedakarlıklar göstermeniz gerekecek. Artık hayatınız eskisi gibi olamayacak. Bu noktada eşinizle birbirinizi hala sevgi ve saygı içinde sahiplenebiliyor olacağınızdan emin olmalısınız.

Çocuk sahibi olmak için öncelikle ruhen buna hazır olmalısınız. Ardından maddi olarak durumunuzu gözden geçirmelisiniz. Her ikiniz de çalışıyorsanız, sizin bir süre çalışamayacağınızı düşünmeli, masraflarınızın bundan sonra artacağını hesap etmelisiniz. Kimsenin krallar gibi bir hayatı olması beklenemez. Siz elbette çocuğunuz için en iyisini yapacaksınız. Aslına bakarsanız, çocuğunuza vereceğiniz en büyük servet, sevginiz olacaktır.

Doğru zamanda ve eşlerin birlikteliklerinin sağlamasının ardından yapılan çocuklar, hem sevgi dolu bir ortama doğmaya, hem sevgi dolu büyümeye daha yakındırlar. Çocuk yapmakta acele etmeyin. Önce birbirinizi keşfedin!

Candan Ünal

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çocuğun yapılmasını maddi boyutunu geçtim de...bari yapılan şu çocukları insan olarak yetiştirmek için bi zahmet anne babalar emek harcasınlar...nedir bu yaa..doğur sal sokağa yetişsin !! olur mu öyle biz insanız hayvandan farkımız bu olmalı ...hayvan bile yavrusuna avlanmayı öğretiyo..yaşamaı öğretiyo sonra bırakıyor ortalığa...

 

ama insan yavrularına bakıyorum ne bir terbiye veriliyo ne bir ahlak ne bir duygu ne bir his...

 

çocuk yapılmalı ...ama çocuk 5 dakkalık zevkin hatalı bir ürünü olmamalı...üretim hatası olmamalı...insan olmaya aday çocuklar olmalı dünyada!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ayip bacim yaf :D forumda bide yane...hazirda bekliyolarmista haberimiz yokmus [ATTACH=CONFIG]23479[/ATTACH]

 

ayıp mı???:blink::Dnesi ayıp yahu çocuk istemenin veya yapmanın???hazırda bekliyor olsam yapması zor birşey değil yani şimdiye kadar neden bekleyim???inna sabirin.....:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yapmayın,ayıptır..Allah verir:D

Çocuksuz bir yuva düşünemiyorum..Çocuk olana kadar sanki bir evi paylaşan iki sevgili modundasınızdır,sonra hamilelik başlar,duygular dahada derinleşir,bağ daha bir kuvvetlenir.Hele ilk hissetmelerde,ilk fiziki hissetmeler bambaşka duygular yaşatır..

Sonrasında sabırsız bekleyiş ve ardından gelen,aileye katılan yeni minik üye:D

Sonra sevgili başka bir yer alır kalbinizde..O benim sevgilim,aşkım,karım dersiniz..Bebeğimin annesi..Daha bir kuvvetle bağlanırsınız aşka,aşkınıza..Emzirirken onu seyredersiniz hayranlıkla,karıcığım dersiniz,aşk daha bir anlam kazanır..

En azından ben öyle hissettim:D

Çocuk yapmayın,Allah herkese versin inşallah:D

Tabi hemen değil evlenince :D

 

--- Sonraki mesaj ---

 

Ha birde allahın hakkı 3 müş:D retee öle diyo:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

  • Benzer Konular

    • Kardan Adam Yapalım (Çocuk Şarkısı)

      Haydi, gelin çocuklar Kardan adam yapalım Burnuna havuç, gözüne kömür Başına şapka takalım   Bir de atkı bulalım Boynuna şöyle saralım Burnuna havuç, gözüne kömür Başına şapka takalım   İşte bu kardan adam Ne de güzel bakıyor Burnuna havuç, gözüne kömür Başına şapka takıyor.   http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9RjQMtA2EfA

      , Yer: Müzik

×
×
  • Yeni Oluştur...