Jump to content

İnsan Bazen Lüzumsuzca….


yavin
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İnsan Bazen Lüzumsuzca….

 

“Hayatla sorununu çözmüşsün sen, ne güzel! Öyle noktalarına dokunmuşsun, öyle düğümleri çözmüşsün ki; kafana takacak bir şey kalmamış!” Böyle dedi adam….

 

D76A2FC976D84824BA98750674EC-1.jpg

İnsan Bazen Lüzumsuzca….

 

Benim ise aklımdan geçen tek şey, hala ne kadar çok meselem kaldığıydı. Yüzüne bakıp gülümsedim. Dışarıdan böyle görünüyor demek, bu iyi mi, kötü mü bilemeyeceğim…

Aklımızdan her geçeni söylesek, herhangi bir ilişkiyi yaşamamız mümkün mü? Hep gizli saklı kalan taraflarımızla mı ilerletiyoruz ilişkilerimizi?

Çok kilo aldığını söyleyen kız arkadaşımıza, haklısın aldın demek yerine, yok canım o kadar da değil diyerek, zaten kötü olan moralinin üstüne gitmemek mi gerekir? Yoksa elini çabuk tut, göbeğin aldı başını gidiyor demek mi?

Yıllardır sigara içen birine, sigaranın zararlarını anlatmak ne kadar gereksizse, gerçeği kendi ağzıyla itiraf eden birini tasdiklemek de o derece gereksiz. Sessiz kalmayı tercih edebiliriz böyle durumlarda..

Beni hala seviyor musun, kilo aldım değil mi, sen mi geldin, kapının ziline bastığında “kim o?” diyene benim diye yanıtlamak gibi cümlelerin hepsi lüzumsuzdur. Ancak insan lüzumsuz olduğunu bile bile kullanır; üstelik çok da hararetle sahip çıkar bu sözlere…

İnsan bazen çok lüzumsuz olduğunu bile bile sahip çıkar bir aşka, bir adama, bir ilişkiye ve bir ömrü bu uğurda tüketir.

İnsan bazen çok lüzumsuz olduğunu bile bile kefil olur, sırtını döner, güvenir, elini uzatır birilerine ve bütün emeklerini bir çırpıda tüketir.

İnsan bazen çok lüzumsuz birine delice aşık olur; hep sever, her verir, hep didinir, hep dener ve hep yenilir.

İnsan bazen çok lüzumsuz işler yapabilir çünkü bunların hepsi insana dairdir….

 

Candan Ünal

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...