Jump to content

Güzel Ve Çirkin


lalyüreğim
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bir hükümdar iki köle satın almıştı.Kölelerden biris güzel yüzlü yakışıklı,diğeri ise gösterişsiz çirkindi.

Hükümdar hangisnin ötekinin emrine vereceğine karar vermek için onları bir sınavdan geçirdi.

Önce çirkin köleye sordu:

''Ben seni beğeniyorum,ama arkadaşın kötü şeyler söylüyor.Güvenilmez ona,diyor.Sana göre o nasıl birisi?''

Çirkin köle arkadaşı hakkında iyi şeyler söyleyip onu övdü.''Bana bir zararı dokunmadı,sizede dokunmaz dedi.''

Sonra güzel yüzlü köleyi çağırıp köleyle şöyle konuştu:

''O çirkin köle senin hakkında iyi şeyler söylemedi.Bir çokkötü huyunu sayıp döktü.Güvenilmez ona dedi.Acaba öyle mi?

Yakışıklı köle birden bire kızdı:''O pisin teki,beni kıskandığı için böyle söylüyor.Asıl ona güvenilmez''dedi ve bir sürü kötü söz söyleyip dökmeye başladı.

Hükümdar,''yeter,anlaşıldı''diyerek onu susturdu.Sonra ikisini birden karşısına alıp durumu açıklayarak söyle dedi:

''Birinizin yüzü çirkin,ama içi güzel ve kalbi temiz.Birinizin yüzü güzel ama içi güzel değil''ve güzel yüzlü olana dönerek''içini güzelleştirinceye kadar sen onun emrinde olacaksın,haydi gidin''dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

''Birinizin yüzü çirkin,ama içi güzel ve kalbi temiz.Birinizin yüzü güzel ama içi güzel değil''ve güzel yüzlü olana dönerek''içini güzelleştirinceye kadar sen onun emrinde olacaksın.

 

Ne güzeldi canım....Önemli olan kalp güzelliği..Yüzün güzel olmuş kalbın kötü ne fayda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Güzel Ve Çirkin Hikayesi İngilizce

   Beauty and the Beast Once upon a time there lived a wealthy merchant and his three daughters. One day, the father was to go to a far-off place and he asked his daughters what they wanted on his return. The first and the second daughter asked for lovely dresses. But the third daughter, whose name was Beauty, said, “Father, I only need a rose plucked by your hand.” The merchant, on his way back, had to cross through the deep forest. It was dark and the merchant tried to find a place to sleep. He

   , Yer: İngilizce

  • Güzel ve Çirkin

   Vizyon Tarihi 28 Mart 2014 (1s 52dk) Yönetmen: Christophe Gans Oyuncular: Vincent Cassel, Léa Seydoux, André Dussollier Tür Fantastik , Romantik Ülke Fransa , Almanya   Özet & detaylar Başarılı bir tüccar, tüm varlığını denizde kaybettikten sonra altı kızını da yanına alıp daha kırsal bir yere taşınmak zorunda kalır, yolculuk bittikten sonraysa gül çaldığı gerekçesiyle 'Çirkin' tarafından cezalandırılır. Kızlarının en küçüğü olan 'Güzel', başlarına gelen felaketlerden kendini sor

   , Yer: Sinema & Tiyatro

  • Boxer (En güzel çirkin köpek)

   Temel Özellikleri   Boxer "en güzel çirkin köpek" olarak da tanımlanmıştır. çok iyi huylu ve sadık bir köpektir. Kin duymaz, çocuklarla arası iyidir. Kolay eğitilir.   Boxer uzun ömürlü bir köpek değildir. Genellikle 10 yaşına kadar yaşayamaz. Romatizmaya yakalanabilir. Bu nedenle yağmurlu havalarda yürüyüşe çıkarılmamalıdır. Dişleri sık sık veteriner bakımı gerektirir.   Neler Yapar?   Boxer polis faaliyetlerinde, ayrıca bekçi köpeği, muhafız ve körler için rehber olarak kullanılır.

   , Yer: Köpekler

  • Güzel Ve Çirkin Huylar

   Hilm       Şiddete sabredip tahammül etmek, öfke ateşini söndürmek ve nefsi heyecandan korumaktır. Yerinde yapılan böyle bir davranış büyük bir fazilettir. Bunun karşıtı "Hiddet, tehevvür"dür. Bu da bir öfke, titizlik ve kızgınlık halidir. Hoşa gitmeyen bir olaydan dolayı gazab kuvvetinin parlayıp meydana çıkmasıdır.         Kızgınlık ve darılma halleri, kalbdeki kanın taşması zamanında meydana gelen bir nefis değişikliğidir ki, haksız yere olunca bir kusur sayılır, pişmanlığı ger

   , Yer: İslamiyet

  • Güzel ve Çirkin

   Madame de Beaumont Bir zamanlar zengin bir tüccar varmış. Üç kızı olan bu tüccarın kızlarının ikisi son derece bencilmiş. Ama üçüncüsü, yani adı Güzel olanı hem iyi hem de sevgi doluymuş. Bir gün tüccar, gemilerinin şiddetli bir fırtınada battığı haberini almış. Zavallı adam varını yoğunu kaybetmiş, geriye bir tek kasabadaki küçük evi kalmış. Açgözlü iki kardeş bu durumdan hiç hoşlanmamışlar. Yatakta yatmak ve oflayıp puflamaktan başka bir şey yapmaz olmuşlar. Evin bütün işleri Güzel’e kalmış.

   , Yer: Düz Yazı (Nesir)

×
×
 • Yeni Oluştur...