Jump to content

Dostlar Lazım Olan Yerde Nerdeler ?


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Evet dostlar nerdeler lazım oldukları zaman.Hayatınız boyunca çok iyisinizdir.Herkesin derdine koşar,herşeyinizi bırakır,saatlerce sohbet edersiniz.Sonuç güzeldir.Arkadaşınızı teselli etmişsiniz.Ve bu size büyük mutluluk verir.Ve siz onu teselli ettiğinizde size öyle bir iltifat ederki yere göğe sığdıramaz sizi...

 

Evet doslar nerdeler lazım oldukları zaman.Dünya hali,gün gelir düşersiniz yere.Dünya sanki başınıza yıkılıyodur.Bitmişsinizdir öyle bi an gelir ki artık "sıfır"sınızdır.Ve o umutsuz durumunuz içinden bir umut ışıldar."Dostlarım" diye sevinçle ışıldar gözleriniz.Hemen kalkarsınız ayağa.Ama hey hat!.Bir bakarsınız ki ;dünyayı başınıza yıkan bir zamanlar onu en umutsuz zamanın da düzlüğe sırtınızda çıkardığınız"dostlarınız"! "Durun ne yapıyorsunuz!Ne çabuk unuttunuz bir zamanlar..." diyerek başlarsınız konuşmaya,ama hey hat!Atılan taşların ağırlığı daha da artmaya başlar.Artık yalnızsınızdır.Tek başınasınızdır.Artık manen yıkılmışsınızdır.Dünya yerle bir olsa kimin umrunda...

 

Evet dostlar nerdeler lazım oldukları zaman.Kırgın yüreğinizi alıp çekilmişsinizdir bir kuytuya.Ağlamaya başlarsınız"dostlarım" diyerek.Sonra dostlarınız belirir karşınızda.Yüzleri asıktır.Ve ağlamaklıdırlar.Hep bir ağızdan "özür dileriz,hata yaptık,bizi affet"derler.Yüreğiniz erir birden.Kıyamazsınız yüzlerinin asık olmalarına.Unutuverirsiniz birden atılan o taşları.Sarılırsınız birbir hepsine.Ama hey hat!Bir taş daha atıverirler çok geçmeden.Çünki özür dileyerek size daha yakınlaşmıştır.Attığı taşın acısı daha çok olacaktır.Ve büyük bir zevkle güler karışınızda o sahte nin de ötesin de dostlarınız.

 

Krala sormuşlar"Kralım bu dünya da en ucuz şey nedir"

Kral cevap verir"Elin oğlu ele ucuz,elin oğlu ele...!"

 

İşte bu cevabı artık beyninizin her noktasında hissedersiniz.Ve artık kapkatı olmaya karar vermişsinizdir.İnsanları hiç ama hiç umursamıyorsunuzdur.Ama hey hat!Bu duruma girer girmez tüm dünya sizi suçlamaya başlar.Sen nekadar taş kalplisin diye.Halbuki bu diyenler bir zamanların pamuk yüreğini taş kalpleriyle taşlaştıranlardır.

 

Dostlarım nerdesiniz ??? Bekliyorum sizleri.Ne olur gelin.(Bir taşda ben size atacağım...!)

 

 

huzeyfe

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...