Jump to content

Hayaller


Visall
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Hepimizin küçüklüğümüzden beri özellikler büyüyünce daha da artan aktivitesidir hayaller.

 

bazen yolda, bazen evimizde, bazen yatmadan önce ve daha birçok farklı şekillerde kurduğumuz hayallerimiz vardır. kimi mütevazıdır kimi çok fazla hayalci.

 

ama kimi insanlar vardır bir dakikalık bir hayali dahi hayalperestlik sayar.

insanlık var olduğundanberi süregelen bir belki alışkanlık, belki içgüdü, belki de birv eylemdir hayal kurmak. her ne kadar bazı insanlar hayalperestlik satysa da bence abartılmadıkça bir sorun olmaz. zaten şu an kullandığımız bir çok asraç ve gereç de önceleri hayal olarak doğmuş ve zamanla yapımı başlayarak hayaller gerçek olmuştur.

 

örneğin bundan iki yüz yıl önce kimse televizyon diye bir kutuda insanları küçük küçük göreceğini ve gündemden çabucak haber alacağını bilemezdi veya bilgisayar denen bir aletle uzaktaki akrabasıyla klavyede yazışarak haberleşeceğini bilemezdi. işte bunlar ve daha da fazlası yüzyıllar önce hayaldi. sonra bu hayaller çerçevesinde bu icatlarımn yapımı baladı ve başarıyla tamamlandı.

 

sadece icatlar değil tabii. hayalim doktor olmaktı ve oldum diyenn pek çok kişiye rastlamışsınızdır tabii. doktorluk o kişiye sonradan verilmemiş o kişinin hayalleri isteğe dönüşerek yapılan çalışmalar sonucunda gerçekleşmiştir. tabii ki hep hayalci olmamız gerektiğini de pekala söyleyemeyiz. hayallerimiz yapabileceğimiz şeyler olduğu sürece başaruılı olabiliriz. çok fazla hayalcilik te zaten vakit kaybından başka birşey değildir.

 

kısacası hayaller insanlığın var olduğu günden beri süregelen insanlığın belki de pek çok başarısına imza atan gereksnimlerdir.

 

abartılmadıkça kimseye başarıdan başka zararı yoktur.

 

 

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Hayaller ve Gerçekler...

   Yeniden dünyaya gelme ve yaşayacaklarımı da bilinçli olarak seçme şansım olsa… Tasarladığım hayatı doyasıya, gönlümce yaşamaya başlasam… Bugün tasarladığım, hayallerimin dünyasında 10 yıl sonra da mutlu olmak zorunda mıyım? 10 yıl önce “Allah’ım lütfen” dediğim şeylerin hangisini hala istiyorum? Hiç “keşke” lerim yok mu? Ya da “iyi ki”lerim Peki bunlar beni yanlış bir insan mı yapıyor? Pişmanlıklarımın bir bedeli olması gerektiği için, mutlu olmayı hak etmiyor muyum? Şimdi düşünüyorum, 10

   , Yer: Bilinçaltı ve Farkındalık

  • Hayaller ve İdealler...

   Hayaller ve idealler   Hayalciler, dünyanın kurtarıcılarıdır. Görünen dünyayı nasıl görünmeyen dünya ayakta tutuyorsa, insanlar da tüm dertleri, günahları ve kirli işlerinde münzevi hayalcilerin güzel hayalleri ile desteklenmektedir. İnsanlık hayalcilerini unutamaz; onların ideallerinin sönmesine ve ölmesine izin veremez; onların içinde yaşar; onları bir gün göreceği ve bileceği gerçekler olarak bilir.   Besteciler, heykeltıraşlar, ressamlar, şairler, ruhani liderler, bilgelerbunlar diğer dü

   , Yer: Kişisel Gelişim

  • Dijital Manipülasyonla Hayaller Ötesi..

   Rumen fotoğrafçı ve dijital sanatçı Caras Ionut, yaptığı dijital manipülasyon çalışmalarıyla hayallerin ötesine bir yolculuk gerçekleştiriyor.   Yeteneğini hayal gücüyle birleştiren Ionut, böylece etkileyici eserlere imza atıyor.                                        

   , Yer: Fotoğrafçılık

  • Hayaller ve Ümitler ...

   Hayalleriniz vardır. Ve yanında ümitleriniz… Çalışırsınız onları gerçeğe dönüştürmek için. Yorulmadan, sıkılmadan çabalarsınız. Teriniz dua gibi birikir muamma bir kumbara içinde. Çoğalır sabırla günden güne. Sonra an olur, şartlar elverir ve umduğunuz şeylere erişirsiniz. Artık mutlusunuzdur, huzurlusunuzdur. Bir süre böyle tatminkâr geçer hayat. Ama başka bir gün gelir, yetmez olur sahip olduklarınız ve daha fazlasını hayal edersiniz. Onlar için de umut yeşerir içinizde. Sonra bu umu

   , Yer: Düz Yazı (Nesir)

  • Korunaklı Hâyâller Büyüttüm Sana...

   korunaklı hayaller büyüttüm sana, bana, aşka dair gel gör ki ilk hançerleyen sen oldun firarını anlardım da o son sözün! içime öyle düştü ki hala doğrulamadım… kaç koyu muhabbete adını mühürledim kimbilir küçücük yüreğimle kocaman oldum sana, uzanan ellere.. kaç acabayla boğuştum gecelerde ve tuvalde yine hüzün… keşke dememek için geçmişimi sana bıraktım yaşanmış ne varsa gözyaşlarımla yüzdürdüm kıyılarına öyle boğulmuşum ki sende geleceğimle kavuşamadım… sana rağmen yeni yürekle

   , Yer: Şiirler

×
×
 • Yeni Oluştur...