Jump to content

Düşlerimin Masalı


Visall
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Düşlerimin Masalı

 

 

 

Masal bu ya! Çıkmış yaşadığı diyardan aşkın ateşini, aşkın için için yanan kaynağını bulmaya araştırmaya ALLAH’ın yarattığı bir kul.

Ne menem birşeydir sorayım araştırayım bir de ben anlayayım, anlatayım diye Kaf dağına başlamış yolculuk. Masal düşlerinin sonu nereye varır bir de ben bakayım demiş.Gizemi aydınlatmak olsun rotası bu yolculuğun.

Beni-adem başlamış sorgulamaya. Sahi aşk nedir? Aşkın gizemi nedir ? Bu sır perdesini aydınlatacak biri bulunur mu cihanda? Sorup geleyim bakalım der ve başlar masala

Önce masmasi gülen gözlü gökyüzüne sorar tanır mı anlamını,gizemini yitirilişini yok oluşunu bilir mi?

--Bildin mi aşkı der göklerin efendisine.. Birden karışır rengi, değiştirir bulutlar yerini.Surat asar nineler dedeler gibi.Koyulaşır birden şekli şemali.

-- Kızma bir şans ver bana bulutlara yazayım anlatayım belki anlaşılır aşkın gizemi ne dersin? diye haykırır kul sesini duyurmak istercesine.

---Yağmur olur yağarım bak üstüne! Fırtına, bora olur dağıtırım seni. Akar gidersin geldiğin yere anlaşılmaz bile diye gürler, eser rüzgar delice ve çekilir geriye.

Umutsuz ben-i Adem durur birden. Başını çevirir ileriye .

--Denize varayım anlatayım sonsuz olur onun da gizemi, bilir belki der.

Gönlü susuz kalmış yolcunun yolculuğu başlar kaldığı yerden, düşler ülkesine..

Aman Tanrım nasıl bir güzellik bu! Sakin derin ve yeşil alabildiğine sonsuz bir deniz.Hayal gibi karşıdaki ada ve düşlerinin evi. Bayılır bu düşler evine ALLAH’ın kulu..Hemen oturur yere. Şarkılar söyler, çizer gönlündekileri. Kumdan kaleler yapar.. Yanına da kocaman gözleri gibi pencereler açar, sevda odacıklarına tek tek adını yazar,hapseder içine kaçmasın diye aşkını. Arkasını döner kahkahalar eşliğinde.. Bir çağlayan gibi gelir vurur bilinmeyen dalga. Yıkılır kumdan kaleler, düşler ülkesi paramparça. Çöker dizlerinin üstüne. Ağlar delice. Yıkılan umutlarına, boşa geçen zamana ağlar isyan eder kaderine.

--Su alır götürür sahteliği.. Suya yazılan suda kalır süreklenir gider çöp gibi.. Boşuna akıntıya kürek çekme artık.. Diye fısıldar yavaşça kulağına kırık deniz kabuğu.

Gözyaşlarını içine akıtır ALAH’ın kulu. Kalkar ayağa kaldığı yerden devam eder bilinmeyeni aramaya.

Varır bir dağın eteklerine oturur.

--Dağlara yazsam bu vurgunu. Kabul et yüce dağ sen kocamansın sığdır bu aşkı kendine

---Olmaz! Ateşin yakar ağaçlarımı ,körpe fidanlarımı. Tutuşturur birden dallarımı. Girme sınırıma taş yağdırırım sana.. Kabul edemem bu firarı. Kükrer yüce dağın başefendisi.

Sığdıramadım bu aşkı yedi cihana der beni- Adem.. Sallanarak ayağa kalkar ve yürür yine bilinmeyen aleme dalmak için yola koyulur.

Gül bahçelerinin yanından geçer, farketmez bile. Ayılır birden kokular vurur yüreğini.. İşte bu der buldum galiba! Birden sesleri de duyar.. Bülbüller şarkılarını söylüyordur her biri ayrı makamdan ama tek aşk yanıyor kendi yüreklerinde.Bu minicik bülbül devlerin bilemediğini bilir mi acaba? der ve yaklaşır al gül yaprağının üstünde şakıyan bir sarı bülbüle Meftundur güle bilir.. Bülbül ürker insanoğlunun ayak sesinden susar sevda masalı..

--Korkma benden zarar gelmez sana! Yanıtını kimsenin bilmediği bir sorum var sana..Tek ümidim sensin artık tükendim ben. Gül için ömrünü tüketen sensin bilirsin belki öyle değil mi? Bülbül dile gelir gözlerini diker yaşlı gözlere.

--Benim derdim dilimin belası be ALLAH’ın kulu! Sesimi duyan aldı özgürlüğümü elimden, kafese kapattı.Altın olsa ne hükmü var. bildin mi sen de bunu?

--Sen güle aşık değil misin?

---Beni hep yanlış anladınız gülün içinde ben kendi aşkımı aradım. Gerçek bu! Ondan kanadım gülün dikeninde.. Gözlerinde senin göremediğini görüyorum. Senin yüreğin gül goncası. Eşsiz rek cümbüşü anlayana.Al kırmızısı kan sevdası. Ama yanlış! Değmeyen bir yüreğe esir düşmüş bu gönül iflah etmez. Çok kanatır bu aşkın dikenleri . Kaçamazsın benim gibi kanatların yok çünkü..

--Ne yapmam gerek tükendim, bir adım daha atamam başka aleme gönderme beni

--Benim yapamadığımı sen yap insanoğlu.. At onu kalbinden söküp al yerinden kanasın derinden. Susar o zaman sesi duymazsın..

--Biraz daha lütfen! Aydınlat bu gizemi..

--Siyah kan hala anlamadın mı? Uymaz senin kanına, kan kaybı.. Fark bu.. Bu yanlışa devam edersen sevdanın gizemi yok olur işin büyüsü kaybolur birden.

-- Devam et söyle ne yapayım? Ben adem kuluyum derdimin dermanı nedir?

--Aç kapısını gönlünün, özgür kıl. Yoksa Aşkın nefesinde son bulur.. Adı ÖLÜM olur...

Hiç yapamadığını yapar bülbül kanat çırpar kalkar, gülü terk eder.. Gülün yaprağının gizemi son bulur. Bülbül sevda ateşini dünyada bırakır, kanatlarıyla gökyüzüne uzanır...

Bülbül adem oğlunun bir türlü yapamadığını yapar bunu bilir anlar artık ademin oğlu..

 

 

 

 

81875.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkür ederim FoRGivinG Chief....

 

 

-- Kızma bir şans ver bana bulutlara yazayım anlatayım belki anlaşılır aşkın gizemi ne dersin? diye haykırır kul sesini duyurmak istercesine.

---Yağmur olur yağarım bak üstüne! Fırtına, bora olur dağıtırım seni. Akar gidersin geldiğin yere anlaşılmaz bile diye gürler, eser rüzgar delice ve çekilir geriye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...