Jump to content

Eyvah! Bütün Arkadaşlarım Evlendi


Teodora

Önerilen Mesajlar

Tanıdığınız arkadaşlarınızın evlenmesi ve hala sizin bekar olmanız moralinizi bozuyorsa, öncelikle bundan vazgeçmekle işe başlayın. Kendinizi kalıplaşmış düşüncelerle doldurmayın.

 

Öncelikle şunu düşünün: Herkes bu dünyaya evlenmek ve çocuk yapmak için gelmez! Yani, ömrünüzün sonuna kadar bekar kalabilirsiniz. Bu sizi sorunlu veya kötü yapmaz. Ayrıca istatistikler son yıllarda yapılan evliliklerin yarısının boşanmayla bittiğini söylüyor. O yüzden rahatlayın!

Bu düşünceleri başınızdan bir an önce atın çünkü hata yapmanıza sebep olabilirler. Sadece evlenmiş olmak için evlenip, sonradan büyük pişmanlıklar yaşayabilirsiniz.

 

Evlilik isteğinizden çok, etrafın baskısı ve lafları yüzünden evlilik kararı almanızı engelleyecek tek şey, mantıklı düşünmenizdir. Paniklerseniz, yanlış kararlar almanız kaçınılmaz olacaktır.

 

Örneğin, sürekli ayrılıp barıştığınız ve her seferinde terk etmenize rağmen, bir şekilde yumuşak tarafınızı yakalayıp sizi barışmaya ikna eden sevgiliniz, yani kangren ilişkiniz, evlilik paniği ile nikah masasına oturmanız için can simidi olabilir.

 

Peki, sonra ne olacak? Defalarca ayrılmanıza sebep olan huyları, yine gözünüzün önüne gelecek. Üstelik bu defa küsüp evinize gidip, dilediğiniz kadar görüşmeme hakkınızı kullanamayacaksınız çünkü aynı evde yaşıyor olacaksınız.

 

Başka bir seçenek; duyguları çok incinmiş ve aşktan vazgeçmiş, üstelik biraz da maddiyatçı tiplerin söylediği şu söze kanacaksınız: Senin sevdiğinle değil, seni sevenle evlen! Sizi mutlu etmek için pahalı restoranlara götürüp hediyeler alan, sizi sürekli arayıp soran ve çevrenizdekilerin size çok yakıştırdığı ancak sizin dokunmak istemediğiniz o adamla evleneceksiniz. Oysa onunla bir ömür geçirecek olan çevrenizdekiler değil, sizsiniz.

 

Evlenmek için acele etmeyin! Bir ömrü beraber geçirmek için yola çıkıyorsunuz. Tanıyın, düşünün, sevin, güvenin ve bilin! Herkesin evlenmiş olması, hepsinin mutlu bir çift olduğunu göstermez; aldanmayın!

 

 

 

 

 

 

 

 

Candan Ünal

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evlensinler ne olacak ki. ben o sırayı savdım pekte matah bişey olmadığını gördüm ama bu herkesin aynı şeyi göreceği anlamına gelmiyor. evli olmanında bekar olmanında kendine göre güzel yanları var bana göre

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evde kaldım diye üzülmeyeyim hiç o zaman:rofl:

 

züğürt tesellisi deniyo buna:Dhakket ya benim bütün arkadaşlarım bekar.Ben de ondan evlenmiyom zate:Pbi de hayallerimin pirensi yok henüs:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...