Jump to content

Hayal Gücüyle Fiziksel Egzersiz


Guest Suzie
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Hayal Gücüyle Fiziksel Egzersiz

 

Metropolitan Üniversitesi'nin uzmanlarından Dave SMİTH'in araştırması, kilo veremeyenler için umut ışığı oldu.

 

Araştırmaya göre, kilo vermek isteyen ancak egzersiz yapamamaktan yakınanlar, zihinsel yoğunlaşma yoluyla fazlalıklarından kurtulabilecekler.

Yapmanız gereken tek şey ise günde en az yarım saat konsantre olup, egzersiz yaptığınızı düşünmek.

 

Smith araştırmada iki gruba ayırdığı kilolu deneklerle çalıştı. Birinci grup, üç ay boyunca her gün bir saat jimnastik yaptı.

İkinci grup ise,aynı süre boyunca bir koltuğa oturarak hayal gücüyle fiziksel egzersiz yaptığını düşündü. Deney sonunda ikinci grubun birinciden yarım kilo (3,5 KG) daha fazla kilo verdiği tesbit "Hastanın şişmanlamasına yol açan yanlış beslenme alışkanlıklarının tesbiti ve giderilmesi çalışmasının yanı sıra, hipnozda böyle bir aktiviteye yer verilmesinin de yararlı olacağını düşünüyorum. Ama tabi ki bir hekimin yapması gereken ilk iş, organik bir rahatsızlığın olup olmadığının tesbitidir."

 

İlk zayıflatma çalışmamda sağladığım imajinasyonun faydasını gördüm. Hastamın şu ana kadar verdiği toplam kilo 12 kg'dır.Ve yaklaşık bir aydır bu kilosunu korumaktadır..."

 

dır.. 'Ntvmsnbc

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

the secret ta bir kuantum fizikçisi de bahsetmişti. Gözlerimizi kapatıp birşey düşündüğümüz zaman beynimiz bunu öyle algılıyor ve fiziksel bedenimiz gerçekten yaşarmışcasına aynı şekil tepki verebiliyor. İzleyen veya okuyan hatırlar bir atleti örnek vermişti. atlet koştuğunu imajine ediyordu ve ona bağlı cihaz gerçekten koşarmışcasına efor sarfettiğini ölçebilmişti. Bu doğrudur tarafımdan da denenmiştir :D kilo konusunda değil tabi ama bunu da deneyeceğim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...