Jump to content

Altın Fiyatları İyice Artıyor


Guest altinci
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Edirne Kuyumcular Derneği Başkanı İsmail Kalkan, ''Altının gram fiyatının 100 TL'den 250 TL'ye kadar çıkmasını bekliyoruz'' dedi.

 

attachment.php?attachmentid=21703&stc=1

 

Kalkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyada şu anda en güvenilir yatırımın altın olduğunu, altına olan ilginin her geçen gün arttığını belirtti.

 

Dövizdeki olumsuz dalgalanmadan dolayı insanların altına yöneldiğine dikkat çeken Kalkan,''Altın fiyatlarının daha da yükseleceğini düşünüyorum. Uzun vadede altına yapılan yatırımlar hiç bir zaman zararla sonuçlanmayacak ve altın fiyatları önümüzdeki günlerde daha da artacaktır. İnsanların yabancı para birimine güveni kalmadı. Ülkelerdeki ekonomik buhranlardan dolayı, dolar istenilen seviyede değil. Dövizdeki olumsuz dalgalanmalar vatandaşı altına yöneltiyor''dedi.

 

Çin, Hindistan ve İran'ın altına müthiş derecede yatırım yaptıklarını belirten Kalkan, dünyada, Amerikan doları ve Avrupa bölgesinin parası Avro'ya ülkelerin güveninin kalmadığını belirtti.

 

Artık kişilerin değil ülkelerin altına yatırım yaptığını ifade eden Kalkan, şunları söyledi:

''Güvenmedikleri içinde kendi hasılasının büyük bir bölümünü altına yatırıyorlar. Bu gibi ülkelerin altına yatırımları anormal derecede arttı. Bu nedenle altın azalıyor. Altında azalınca değerleniyor, değeri arttıkça bu da fiyatlara yansıyor. Altının gram fiyatının 100 TL'den 250 TL'ye kadar çıkmasını bekliyoruz. Bunun içinde uzun yıllar gerekmiyor. Altın, hiç bir yerde değer kaybetmez ve kilo vermez. Dolayısıyla, altın sürekli iyi bir yatırım olma özelliğini koruyacaktır.''

kim-diyor-kriz-teget-gececek-diye-ceyrek-altin-165-tlyi-gordu-ekonomi-2-37182n.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...