Jump to content

Yaşamaları İçin Şans Verin,Bir Kedi Sahiplenin...


tugce
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Barınaklardaki kediler sahiplenilme konusunda şanssızlar. İnsanlar içten içe, eğer barınaktalarsa, bunun nedeninin onların kirli, geçimsiz, soğuk hayvanlar olduğunu ve iyi ev hayvanları olamayacaklarını düşünüyor. Yetişkin kedilerden kaçınıp kedi yavrularını tercih ediyorlar. Bir yavru kedi sahiplenmekte kötü bir yan olmasa da, bu gezegende uzunca bir süre yaşamış kedileri sahiplenmekte gerçekten özel ve insancıl bir yan var.

 

Bir barınağı ziyaret edin. Sokağınızdaki kedilerle tanışın. Orada bulunma nedenleri yalnızca bir başkasının onlara hakkettikleri yaşamı ve sevgiyi verememesi. Yetişkin kedi bebeklerine bir bakın,kulaklarının arkasını kaşımanız,kucağınıza almanız ve biraz sevgi için size yalvarıyorlar. Sadece artık yaşlandıkları için,bu onların artık oyun oynamayacakları anlamına gelmiyor. Aradığınız oyuncu olanı bulacaksınız.

 

Belki diğerlerinden daha yaşlıca ve uslu, tıknaz bir kediye gözünüz takılacak. Bu kedilerin size verecekleri daha fazla şey olabilir. Eğer sevginizi vereceğiniz ve karşılığında daha fazlasını alabileceğiniz bir dost arıyorsanız,bu pisiler sizin için doğru seçim olabilir.

 

Barınaklar ve kişisel çabalarıyla sahipsiz hayvanlar için uğraşıp didinen iyi kalpli insanlar, yaşça büyük kedilere de bir yuva bulmaya çalışsalar da,bu nadiren gerçekleşebiliyor. Bir kedinin biraz büyük olması,onun iyi bir kedi olmayacağı anlamına gelmez. Belki artık eskisi kadar atlayıp zıplamayacak ve oyuncu olmayacak,hatta fareleri yakalamaya bile yardımcı olmayacak ama kesinlikle ömrünün kalan her gününde size tüm sevgisini verecektir.

 

Ya birkaç küçük sağlık sorunu olan kediler? Bacaklarından birini kaybetmiş,3 bacaklı bir kedi mesela? Bu onu daha az sevimli yapar mıydı? Sizin sevginizi haketmesi için olmayan bacağı büyük bir engel olur muydu? Onların tek istediği şey,koşulsuz sevginiz, mırlamak için bir neden.

 

Bir kedi yavrusu için petshoptan satın almayı ya da arkadaşınızın yeni doğum yapmış kedisini ziyarete gitmeyi düşünebilirsiniz. Ama ilginize muhtaç,biraz sevgi gösterdiğinizde açıkça mutlu olan bir kedi bulmanın güzelliğini düşünün. Ele avuca sığmaz oyuncu günleri sona ermiş olabilir ama bu onların ruhlarını da yitirdikleri anlamına gelmez. Kedilerin sizinle iletişim kurmak için özel yolları vardır,kedinizin sizi seçmesine izin verin.Bunu sıklıkla yaparlar zaten,öyle değil mi? Kedilerin sevgileri mükemmeldir. Doğru kediyle,aradığınız mükemmel dosta sahip olacaksınız.

Pet evlat edinmek, bu kedilere bir yaşam ve sevgi verebilmek için mükemmel bir yoldur. Evinize yeni bir feline dost eklemeyi düşündüğünüz zaman bunu göz önünde bulundurun. Bu; kurtardığınız için mutlu olacağınız bir “hayat” olacak.

sevinc002-1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şu an bır tane kedımız var, onunda hıkayesı var, bulduğumuzda ıkı ayağı kırık ve ön ayağı yaralanmış derısı bıle kalkmıştı yürüyemıyor sürünüyordu kaldırım kenarında, acıklı acıklı mıyavlama sesını duyup cıkıp baktık ve farkettık onu, gece 10 sularıydı, veterıner aradık pazar gecesı olduğundan bulamadık önce bır hastane kabul ettı ve gercekten ılgılenıp pansuman ığne ağrı kesıcı yaptılar, ellerınden gelen buydu veterıner görene kadar,

veterınere anca ertesı gün götürebıldık, bır ayağına platın takıldı ıkı ayağıda alcıya alındı, ön patısınede dıkış atıldı, bır, bır bucuk ayda toparlandı

şımdı evde dört dönüyor görmenız lazım cın gıbı:)

 

velhasıl, kedı almak aklımızda bıle yokken aldık gıttı:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bıraksaydık kesın ölürdü tuğce, bunada bız dayanamayız aılece hemde, hayvanlar sevılmez mı? daha evvelden de kedı beslemıştım, ölünce cok üzüldüğümden bır daha almam dıyordum, bu pısıcık kısmet oldu ne dıyeyım :D

 

bu kedının dışında kapı önüne gelenlerede yıne suyunu veya yemek artıklarını bırakıyoruz yazıktır onlara kıyamam ben hıc

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu için teşekküerler Tuğçeciğim, seven ve imkanı olan bir kedi edinebilir sokaktan veya barınaktan...

 

 

bıraksaydık kesın ölürdü tuğce, bunada bız dayanamayız aılece hemde, hayvanlar sevılmez mı? daha evvelden de kedı beslemıştım, ölünce cok üzüldüğümden bır daha almam dıyordum, bu pısıcık kısmet oldu ne dıyeyım :D

 

bu kedının dışında kapı önüne gelenlerede yıne suyunu veya yemek artıklarını bırakıyoruz yazıktır onlara kıyamam ben hıc

 

Allah razı olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet bende kedimi yavru iken sokaktan almıştım. 7,5 senedir benle. zamanla insan gibi hareketler sergiliyorlar. ilgilenmediğim zaman küsüyor bana ve arkasını dönüyor.

 

herkesin bir şekilde bu canlılar ile de ilgilenmeleri gerekiyor. bu yaşıma kadar zaman zaman hep kedilerim olmuştur. insanlar cins kedi yerine sokak daki hayvan ı alması çok daha güzeldir diye düşünüyorum. cins kedilerin zaten doğumları ile beraber hep evleri olmuştur ama bunları birisi sahip çıkana kadar olmadı ve olmayacaktır. asıl güzel olan bunlara sahip çıkmaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

407341_3004908169677_1471578810_33003996-1.jpg

 

sokaktan kedi sahiplenip şu güzelliğe şahit olmaya değmez mi?:)

 

 

Queen'immmmm harika bişi buuuu yesin onu iset teyzesiiii:D ankaraya gelirken bol bol mama getircem onaaa :D

bu arada beenim yakışıklı rıfkım da sokaktan gelmeeee... zaten en sevimlileri sokak kedileriii

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...