Jump to content

Türk Kadını Güzeldir


yavin

Önerilen Mesajlar

Türk kadını güzeldir


Türk kadını güzeldir

Ne kolay eleştirmek bir kadını, erkekler için. Kaşını, gözünü, boyunu, posunu, kilosunu, huyunu, suyunu, yapabildiğini, yapamadığını, ayaktaki halini, yataktaki halini, anneliğini, karılığını, evlatlığını...

 

Ne çok şey isteniyor kadınlardan özellikle Türk kadınlarından. Güzel ol ama başkalarının sana bakacağı kadar değil, bakımlı ol ama para harcama bal mal sür, akıllı ol ama hayatındaki erkekle beraberken salakmışsın gibi davran, çocuk doğur, hamileyken iç organlarının yeri bile değişsin, neredeyse insanlıktan çık ama zayıf kal, kadın kal, yatakta anneliğini unut ama anneyken kadınlığını unut, iki çocuk büyüt bu arada evin çiçek gibi olsun, sen çiçek gibi ol, çalış eve para getir ama adamı ezme, nasıl harcayacağına o karar versin, anneni babanı gururlandır, kocanı gururlandır, çocuğunu gururlandır ama sen gururlanma, şımarırsın falan, hoş değil!

 

Tuhaf şeyler okuyorum, “şişman kadın sevmem” mesela. Nasıl yani? Size bir şey itiraf edeyim, biz Türk kadınları da çirkin erkek sevmiyoruz aslında. Ama coğrafi durum diye bir şey var. Her insan gibi her halk da kendi kaderini yaşıyor!

 

Bir insanın özellikleri arasında sayacağınız ilk şey midir şişmanlık? Arkadaşın nasıl biri? Şişman! Anneni bana anlatsana? Şöyle anlatayım, şişman! Evlendim şişmanladı. Sen ne oldun, terbiyesiz mi? Erkeklerimiz de Latin kanı taşımıyor, görüyoruz. Kadınlar için güzel vücut oranları var da, erkekler için yok mu? Santimetre vermeyeyim, sizin kadınlara yaptığınızı sizlere yapmamak için. Tek bir şey söyleyeyim, bacak uzunluğunuz vücut uzunluğunuza eşit mi mesela? Yani sizleri zayıflıkta kurtarmıyor ama bizim sesimiz çıkmıyor.

 

Ben başka Türkiye' de yaşamıyorum. Köylüsünden, kentlisine görüyorum insanlarımızı. Allı morlu şalvarlarının içinde yuvarlak yüzü, güzel gözleri, kırmızı yanakları, sürekli gülen yüzleri ile tercih ederim kadınlarımızı erkeklerimize.

 

Akıllı olun derim ben, çok şey istemeyin ki, bir gün salak gibi davranmak istemeyen biz Cadılar gibi kadınlar da sizlerin eksikliklerini gözünüze sokmasınlar. Türk erkekleri olarak Türk kadınlarını aşağılamak size bir şey kazandırmaz. Bazen öğretilerle bazen genlerinde taşıdığı mükemmel eş olma dürtüsüyle yaşayan kadınların ülkesidir Türkiye. Bunun kıymetini bilin.

 

Ve son olarak çok ama çok güzel kadınların ülkesidir Türkiye. Güzel kaş, göz, iyi analık, iyi eşlik bir yana dursun, koca yürekli kadınların ülkesidir Türkiye...

 

 

 

 

 

 

Ceyno GÜR TOKER

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...