Jump to content

Facebook ile Twitter Arasındaki Farklar


EZEL
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Facebook'u herkes avam buluyor, çöplük diye aşağılayanlar var.. Sırf sırf bu yüzden facebook'a olan sevgim arttı diyebilirim..

 

Facebook'u "avam işi" diye aşağılayanlar sanırsınız ki kendileri akşama kadar Twitter'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le konuşuyorlar...

 

Varyete yapmayalım arkadaşlar, ülkeyi yeni bir kavganın eşiğine getirmeyelim. Evet, halk burada... İstemeyen bohem takılsın :)

- FACEBOOK'ta istediğin zaman birilerini engelliyorsun, Twittır'da engelli kadrosu bile yok...

FACEBOOK MESAJI: Abi bu gece yatacak yerim yok, müsait misin?

TWİTTER MESAJI: Valla şekerim TOKİ'den 8 daire daha aldım napiiimmm, Tonguç nasıl Marinada mı?

- Facebook'a girmek için ilkokul diploması yetiyoo ama Twitter en az iki dil istiyooo....

- Valla şekerim, ben Twitter de yazışıyorum, altımızda Ajda Pekkan oturuyooo...

- Babam dedi ki: Oğlum Facebook aile şerefimize leke sürüyor, çık şuradan, ben gerekirse ceketimi satar seni TWEETTIR da yazıştırırım. :))

Sanal alemde bile sınıf farkı oluştu, yuh!

Önceleri çayı aristokratlar, soylular içiyordu. Çay, avamın içeceği olunca soylular kahve içmeye başladılar. Derken kahve avama indi, soylular içkiye başladılar. Bu sefer içki halkın malı olunca onlar esrar ve kokaine dadandı.

 

Yıllar sonra esrar, kokain de halkın malı olunca aristokratlar sigara içtiler, sigara bütünüyle halk içeceği olmuştu. Adamlar şimdi sadece portakal suyu içip geziyorlar :)

Bu işler böyledir... Elemanlar bu kez Facebook'u terk edip Twitter'e takılıyorlar. İlla ki bizden farkları olacak bu adamların...

 

Ah, Ah!

 

Biliyorum şimdi "Abi artık garip şeyler yazıyorsun" diyeceksiniz ama inanın ki bu konular çok önemli, onların oyunlarını bozuyoruz, dillerini çökertiyoruz, daha ne olsun!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel bir konuya değinmişsin EZEL ve son derece haklısın. Sokakta yapıldığı yetmiyormuş gibi sınıf farkını sanala taşımalarını bir türlü çözebilmiş değilim. Eskiden filmlerde izlerdik zengin adamın çocuğu misali takılan gençler olur aileyi hakir görürlerdi. Şimdi onca tantanaya gerek yok, her şeyi netten öğrenip moda nedir, kim nerede yer-içer, hangi mekanlar daha üst seviyededir öğrenip sanki bunları yapıyorlarmış gibi bir de birbirlerine ya da sanal ortamda tanıdıkları insanlara anlatmaları yok mu deli oluyorum. Görende herkes üst seviye, herkes aristokrat kesim sanır. Sonra da gençler neden böyle, Türkiye nereye gidiyor söylemleri falan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Wild arkadaşın dediği gibi hepsi boş keşke eskisi gibi olabiyseydi ama yıllardan beri göremediğin arkadaşlarınla görüşebilmekte faceden bulumak daha kolay ve gizli olabilmesi güzel,ayrıca tamam 2 dil iki insan ama nerede çokluk orada ............................... yaşasın face

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...