Jump to content

Kötüyü'de Sever İnsan...


yavin
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Kötüyü'de sever insan...


Bir kötüyü severek tanıştıysan aşkla, yolunda çabuk yorulursun.

 

Çabuk kaybolur ümitlerin. Dünyanın anlatıldığı gibi bir yer olmadığını düşünürsün. İnancını da kaybedebilirsin, güvenini de!

 

Bütün filmlerin sahte, şarkıların hayal olduğunu düşünürsün. Bunca kıyametin neden koptuğunu anlamazsın dışarıda! Sana göre bu yolculuk verimsiz bir tarla gibidir, sürsen de olur, sürmesen de!

 

Bir kötüyü severek tanıştıysan aşkla, aşkın anlamını bulamazsın. Aşk, hep kaçılacak, saklanılacak ve yakalanılmaması gereken bir hayalet zannedersin. Çektiğin acı, kalbinin yarısını alıp götürür. Bitmez sandığın gecelerde, günün ışığına yakalanmak üzereyken uyuyakalırsın.

 

İlk defa bir kötüye denk geldiysen aşk yolunda, kıyaslarsın!

 

Diğer sevdiğin adamları düşünürsün. Onların aslında ne kadar güzel duyguları olduğunu, senin için neler yaptıklarını hatırlarsın. Pişmanlık denilen o vakitsiz his, gelir oturur yüreğinin üstüne. Bazen geri dönmeye karar verirsin. Bir limandır senin için eskiler, saklanmak, sığınmak istersin. Biraz akılıysan, ondan da vazgeçersin. Bilirsin ki, o liman da tutamaz seni fırtına geçince çünkü sen oraya ait değilsindir, hissedersin!

 

İlk defa bir kötüye denk geldiysen aşk yolunda, şaşkınsındır. Bir tokat gibi patlamıştır yüzünde gerçekler ve sen de aşkı, erkekleri, ilişkileri lanetleyeceğin o kara günlerle tanışırsın. Ancak, kötüyle yola çıkmışlardan daha şanslısındır. Senin elinde tecrübelerin durur, en azından umudun vardır! Daha çabuk atlatırsın.

 

Aslında bir kötüyü de sevebilir insan korkmadan, eğer kötü olduğunu biliyorsa. Duvara çarpacağını bilerek yürümek, istemesen de çarpacağın şiddeti ayarlatır içten içe. Bilirsen başına gelecekleri ya da tahmin edebilirsen, kollarsın kalbini. Kalbin de kalkanı vardır çünkü kullanmayı bilene.

 

Yaşadığının tadı güzelse, bir kötüyü de gözüne soka soka sevebilirsin. İçine, değişeceğini düşünen bir umut, kendini farklı gören bir ego koymazsan ve anın tadını çıkarabilirsen, kötüyü de sevmek büyük yürekliliktir. Düşeceğin yüksekliğin farkındaysan, düşmeyi de biliyorsundur. Acısına da katlanırsın, bitişine de!

 

Kötüyü görünce tanıyacak, buna rağmen sevebilecek kadar cesursan; geldiğin yolda daha önce çok kötüyle karşılaşmışsın demektir. İzleri içinde duruyordur ama sen buna rağmen aslanlar gibi yürür gidersin. Aşka kanarak, aşka doyarak yaşamayı seçmişsindir. Ancak unutma ki, bu cüreti gösterebiliyorsan, sen de birilerinin hayatında kötü olmuşsun demektir!

 

Candan Ünal

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...