Jump to content

Alternatif Reikiler Nedir


Mira
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Alternatif Reiki Çeşitleri

 

 

Usui Reiki; binlerce yıl sonra Dr.Mikao Usui'nin evrensel yaşam enerjisini yeniden kaşfetmesi ile 1900 'lü yılların başında dünyaya kazandırdığı bir enerji sistemidir.Son yüz yıldan beri dünyada bir çok insan Reiki öğrenmiş ve bilgilerini deneyimleri ile arttırmaya çalışmıştır. Ancak yaşamın her noktasına olduğu gibi Reiki konusunda da gelişim çizgisi Dr.Mikao Usui ile bitmemiştir. Bazı insanlar çeşitli araştırmalar ve çalışmalar ile yeteneklerini de kullanarak Usui Reiki orijinli ancak titreşimi farklı yeni enerjiler keşfetmişlerdir. Aslında evrende tek bir enerjiden söz etmek ve teklik bilincini anlamak önemlidir, ancak teklik içinde farklılıkları barındıran bir tekliktir. Örneğin aslında sadece ışık vardır, ancak ışık nesnelere çarpar, nesneler tüm renkleri emer ve sadece birini yansıtır. Bu şekilde biz farklı renkleri algılarız. Ancak bu renklerin kaynağı olan ışık tektir. Bu perspektifle bakarsak aslında kaynak tek olsa da bu kaynaktan bize ulaşanlar bize göre farklı algılanabiliyor yada farklı etkiler oluşturabiliyor. Aynen tek ışıktan çıkan kırmızı rengin bizi canlandırması, mavi rengin yatıştırması gibi. Şu durumda neden farklı enerji sistemleri var sorusuna yanıt çok açık olacaktır.

 

Evrende herşey tek olmasına rağmen neden farklı insanlar,farklı nesneler farklı renkler varsa bu nedenle farklı enerji titreşimleri vardır. Günümüzde bazı aletlerle bu titreşimlerin arasındaki farkların ölçülmeye çalışıldığını biliyoruz. Ancak bu konuda çok somut konuşmak mümkün değil, sadece farklı enerjilerle çalışanların deneyimlerinden aralarındaki farkları daha kolay anlayabiliyoruz. Örneğin Usui Reiki çok daha yumuşak bir enerji iken, Kundalini Reiki çok daha sert olarak algılanabiliyor. Violet Flame Reiki daha çok sevgi duygusu verirken, imera reiki daha çok arınma ve derinlik duygusu verebiliyor. Farklı enerjiler ile ilgilenmek isteyenler öncelikle Usui Reiki 1 ve mümkünse 2. aşama almalılar. Bu kural olmamakla birlikte bu şekilde enerjileri çok daha iyi anlayabililer ve temel mantığı kazanabilirler. Daha sonra bu konuda yol almak isteyenler ilgilerini çeken diğer enerjileri öğrenebilirler.

 

 

dır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...