Jump to content

Hipnozla Zayıflayın..!(Kilo Vermek için)


Mira
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Kilo Vermek İsteyenler için

 

k_KLOVEENERJALANI_2-1.jpg

 

Hepinize Merhaba,

 

Son dönemde tam 3 tane hanımda ortak bir özellik keşfettim. Bir tanesi aşırı çalışmaktan, diğeri mutsuz bir aşktan, öteki de sorunlu bir evliliğin içinde kaybolup gitmekten şikayetçiydi. Ama asıl önemlisi kilo almışlardı. Öyle aşırı falan değildi. Sadece 2-3 kilo kadar. Ama istenmeyen bir bölgelere yerleşmiş bu kilolara söz geçirilemiyordu. Artık kronikleşmişlerdi. Her ay balında rejime başlıyorlar, henüz 2 kilo verdiklerinde vücutları itiraz ediyor, bir şekilde kendilerini buzdolabının başında buluyorlardı.

 

1 yıl önce kendim de böyle bir deneyimden geçmiş ve soluğu bana regresyon uygulayabilecek bir terapistte almıştım aslında. Ve o dönemde yaşadıklarımı sizlerle paylaşmıştım. Şişman sayılmazdım ama isyankar bir iki kilo fazlam vardı. Regresyonda çok derin ve çeşitli geçmiş yaşam öykülerim çıktı. Bu öyküleri forumda yeniden okuyabilirsiniz. O dönemde rahatlıkla ve kendiliğimden verdiğim 2 kilomu bu sene yeniden edindim. Tabi bu hiç de hoşuma gitmedi. Hani regresyon yapmıştım? Hani artık geri dönüşü olmayacaktı bu fazlalıkların?

 

Oysa ki çok önemli bir ayrıntıyı gözden kaçırmıştım. Bilinçaltımdan nasıl bir hikaye çıkarsa çıksındı. Önemli olan, o hikayeden çıkartılan ana fikir olmalıydı. Benim hikayemde de bedenimin etrafındaki enerji alanımın incelmiş olduğu dönemde kilo almış olduğum ortaya çıkmıştı.

 

Tam 1 yıl sonra, bu 3 hanımla birlikte çalışmaya başladığımda, bir kitap geçti elime. Enerji alanı hakkında ve bu alanın aslında fiziksel bedenimizi nasıl etkilediğini, bu etkilerin mekaniğini anlatıyordu. Çok ilgimi çekti. Bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim ki, bizden seans alamayan hanımların da işine yarasın ve evde zayıflamaya uğraşanlar daha başarılı olsunlar.

 

Fiziksel bedeninizin etrafında yumurta şeklinde bir koza vardır. Bu kozayı oluşturan enerji, aslında kuantum fiziği konusunda bahsettiğimiz FOTON larınızdan oluşur. Ve fotonlarınızı hareket ettiren güç, duygularınız ve bilinçaltınızdaki inançlarınızdır.

 

Yumurta şeklindeki bu enerji kozası, insanlar arasında iletişim kurar. Bazen bir insana bakar ve ilk bakışta sebepsizce onu sevip sevmediğimizi anlarız. Ya da bazen birisiyle aynı mekanda bulunmak bile içimizde büyük bir sıkıntı yaratır. Bazı insanlarla uzun sohbetler ederiz, günün sonunda o çok mutlu ayrılır, biz ise kendimizi bütün kanımız canımız çekilmiş gibi hissederiz.

 

Ne oluyor biliyor musunuz? Enerji alanları arasında akışlar başlıyor. Sevdiğimiz, duygusal bağ kurduğumuz kişilerle aramızda enerjiler gidip geliyor. Sadece gözlerimizle fark edemiyoruz o kadar. Ama artık bu akış, bilimsel deneylerle kanıtlanmış, ölçülebilmiş bir özellik.

 

Enerji vampirlerinden bahsederken, size olumsuz duygular yükleyen insanlardan kaçınmanızı önermiştim. Çünkü bu kişiler sizde suçluluk, korku, endişe, acınma, mutsuzluk, çaresizlik, öfke gibi duygular yüklediğinde, enerjinizin olumlu duyguları barındıran kısımları onun alanına akıyor. Onlar bunu, size bağırarak, korkutarak, küserek, sessiz kalarak, aşağılayarak yapıyor. Kısacası sizi mutsuz ediyorlar.

 

Ya da?

 

Ya da, hayatınızda eğer kötü giden olaylar varsa, ve siz bu olaylar hakkında hiçbir şey yapamıyorsanız?

 

Ya da, kendinizi mutlu edecek hiçbir şey yapmamış, sadece başkalarına bir şeyler vermişseniz? Ve bunu düzeltecek hiçbir şey yapmıyorsanız?

 

Hayatınızdaki kişilerin onayı, sizin paşa gönlünüzün ne istediğinden daha önemliyse?

 

Kendinize yeterince zaman ayırmamış, ruhen, entelektüel olarak ya da duygusal olarak besleyememişseniz?

 

İşte o zaman, enerji alanınız hızla azalmaya, incelmeye başlıyor. İlk etapta, can sıkıntısı başlıyor. Canınızın neden sıkıldığını anlayamıyorsunuz bile. Daha ileri safhalarında, günlük işlerinizi yapmak bile istemiyorsunuz. Biraz daha inceldiğinde artık kendi bedeninizin şeklini almaya başlıyor ki, bu çok tehlikeli, çünkü o dönemde artık evden dışarı çıkmak istemiyorsunuz. Devamlı gecelikle dolaşıyor, hafta sonunu arkadaşlarınızla geçirmektense, uyumayı tercih ediyorsunuz. Hem de uzun saatler.

 

Enerji bedeniniz çok kıymetli. Çünkü eğer bu alan küçülmeye başlarsa, fiziksel bedeni de etkiliyor. Duygularınız nasıl etkileniyorsa, vücudunuzda da pek çok rahatsızlık başlayabiliyor. Her insanın verdiği tepki farklı oluyor. Kimileri, kanser, tümör, kistler, parazitler ile uğraşıyor, bazıları mide rahatsızlıkları, el titremeleri, panik atak gibi sorunlarla karşılaşabiliyor. Kimileri de, kilo alıyor.

 

Çünkü vücut, kendisini korumaya almak istiyor. Eğer enerji alanınız incelmişse, vücut dengesini fiziksel bedende yağ depolayarak bulmaya çalışıyor. Muhakkak fark etmişsinizdir. Eğer çok mutlu değilseniz, rejim yapmanız iki misli zorlaşır. Hatta zayıflamayı çok da istemezsiniz. Zihniniz kilo veriyorum diye avunurken, içten içe yağlarınızı depolarsınız. Çünkü direnciniz azalmıştır. Enerji alanı incelen kişilerin bağışıklık sistemleri de zayıflar. Bu yüzden vücut tepki gösterir. Kilolar bi,r nevi koruma kalkanı oluştururlar.

 

Rejim yaparken fark etmiş olacağınız bir başka ilişki, mutsuz olduğunuzda daha fazla yemek yeme ihtiyacı duymanızdır. Özellikle de duygusal problemleri yemek yiyerek çözmeyi öğrenmiş kişiler için geçerlidir.

 

Şimdi..

 

Eğer rejimdeyseniz, enerji alanınızı tamamen besleyerek yeniden yumurta kozası halini almasını sağlamalısınız. İşte benim unuttuğum nokta buydu. 1 yıl önce zayıflamış olabilirim, ama daha sonra kendimi mutsuz ettiğim için, enerji alanımı yeniden yıktım, ve o tuhaf 3 kiloyu yeniden almam kolaylaştı.

 

Rejim yapanlar? Lütfen öncelikle bir kağıdı alın ve hayatınızda ayıklamanız gereken şeylerin birer listesini yapın. Sizi EN ÇOK mutsuz eden şeyleri listeleyin. Listeyi açık yüreklilikle yapın ve kimseye göstermeyin. Bunlar, sizi mutsuz eden arkadaşlıklar, artık miyadı dolmuş ilişkiler, aldatan kocalar, kadınlığınızı ve dişiliğinizi hiçe sayan erkekler, sizden para talep eden erkekler (çünkü para erkek tarafından kadına verilmelidir.) hiç mutlu olmadan her gün gitmek zorunda olduğunuz işiniz, ofisteki patronunuz, 1 yıl boyunca hiç elinizi sürmediğiniz kıyafetleriniz, evinizde sağda solda hediye alınmış ama pek de hoşlanmadığınız hatır için tuttuğunuz biblolar, istemeyerek yaptığınız angaryalar bile olabilir?

 

Yukarıdaki listeden elimine etmek istediğiniz her şeyi bırakın. Artık yapmayın. Yapabileceklerinizi en azından?

 

Daha sonra bir başka liste açın. Buraya, yapmayı çok sevdiğiniz, ama bir türlü fırsat bulamadığınız şeyleri yazın. Daha sonra bir başka liste açarak, sizi en çok mutlu eden, coşku verecek şeyleri yazın. Zamanınızı ona göre planlayın. Örneğin, fazla mesaiden dolayı spora gidemiyorsanız, bu önemli bir sorundur. Ya da en yakın kız arkadaşınızı görmek için zaman ayıramıyorsanız?

 

Ya da hayatınızdaki erkeğin sizinle yeterince ilgilenmediğini, sevmediğini güvenilir olmadığını düşünüyorsanız? İşte o zaman her şeyi bırakın. Onun sizin için ne düşündüğünü, ne yaparsanız onu daha çok kazanacağınızı hesaplamayı bırakın. Hayatınızda sizden daha önemli kimse yok, bunu unutmayın. Çocuklarınızdan başka? O da eğer küçük iseler?

 

Evde size sürekli kötü sözler söyleyen, eleştiren bir eşiniz varsa, ona kendinizi kanıtlamaya çalışmak yerine, kendinizi daha mutlu nasıl edebileceğinize odaklanın ve ona tamamen boş verin. Kendinize ve mutluluğunuza yatırım yapın. Aynaya baktığınızda kendinizi sevecek şekilde olmanız için elinizden gelen tüm değişiklikleri yapın.

 

Rejiminiz çok daha kolay olacak. Bundan emin olabilirsiniz. Kilolar çok daha hızlı gidecek.

 

Bir yandan da korkularınızı temizlemeyi unutmayın.

 

Sevgilerimle

 

Seda Diker

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...