Jump to content

Hipnozla Zayıflayın..!(Yine Zayıflama Üzerine)


Mira
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Regresyon: Yine Zayıflama Üzerine

 

k_DET_2-1.jpg

Hepinize Merhaba,

 

Yine bir kilo çalışmasını sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu hanım son derece bilinçli bir şekilde regresyon koltuğuna oturdu. Bir yandan diyetisyen listesini uyguluyor, diğer yandan metabolizmasını hızlandırmak için spor yapıyordu. Yine de benimle fazla kilo tutmayı sevmesinin sebeplerini bulmak amacıyla çalışma kararı almıştı.

 

?Seda Hanım, aslında 10 kilo vermem lazım ama henüz 2 kilo verir vermez hemen ?Eyvah yemem lazım. Zayıflıyorum? diye bir panik duygusu sarıyor içimi. Koşa koşa mutfağa gidiyorum ve hep kalorili şeylere gidiyor elim. Bunu muhakkak çözelim.?

 

Kendisini regresyona soktuğumda, korkusunu inceleyerek bana bilgi verdi.

?Göbeğimde ve boğazımda hissediyorum.?

?Peki bu duyguyu ilk kez hissettiğiniz ana gider misiniz??

?Yıllar önce iş yerimde birlikte çalıştığımız bir bey vardı. Kiloluydu aslında ama daha sonra uzun bir diyet yapmıştı. İlk aklıma gelen onun yüzü oldu. Öyle bir zayıfladı ki, çirkinleşti. Hatta zaman içinde sağlığı da bozuldu. Çok zayıflık güzel değilmiş demek diye düşünmüştüm o zamanlar. Sanırım ben de sağlığımı kaybedip çirkinleşmekten korkuyor olabilirim.?

 

?Bu size ne hissettiriyor??

?Adam bitti. Zayıflayınca bitti. Korkuyorum.?

?Nerenizde hissediyorsunuz bu korkuyu??

?Şimdi tüm vücuduma yayıldı.?

 

Biraz daha geriye gittiğimizde danışanım kendisini ortaokul yıllarında buldu. O dönemlerde çok zayıf olduğu için kendisini hiç beğenmediğini, diğer kızların daha çekici olduklarını fark etmişti.

 

?Yemek yemek çok zoruma gidiyordu. Zaman kaybı gibi. Ben bunu pazarlık unsuru da yapıyordum. 4 yaşında okula yazdırın beni diye tutturmuştum. Eğer yazdırmazsanız yemek yemem diye tehdit ederdim annemi.?

 

Bu son derece hoş hanımın kendisini çirkin hissetmesi, özellikle de zayıfken kendisini çirkin hissetmesi bana biraz ipucu vermişti. Daha sonra bilinçaltından, bu duygunun ilk kez bedenine yerleştiği ana gitmesini istediğimde bir geçmiş yaşam öyküsü çıktı.

 

?Tahta, kulübemsi bir ev var. Küçük. Baraka gibi. 1 penceresi vart. Dikey tahtalardan yapılmış.?

?Burası kime ait??

?Bilmem. Galiba ben yaşıyorum.?

?Kadın mısın yoksa erkek mi??

?Kadınım.?

?Bak bakalım ayaklarına ne görüyorsun??

?Terlik gibi bir şeyler var.?

?Kaç yaşındasın??

?26?

?Yanında kimse var mı??

?Evet. Sağ elimde sarışı bir kız, sol elimde oğlan var. Kızım çok güzel. 4-5 yaşlarında. Oğlan da 6.?

?Evin içine girer misin??

?Evet girdim. Fakir bir yer burası. Tek katlı. Sanki tek oda gibi. Yerlerde kilimler var. Sıcak bir ev. Sobaya odun koymam lazım. Kocam ormanda şu anda??

 

?Peki bu evde yaşayan kadın olarak neler hissediyorsun??

?Ben zayıfım. Uzun boyluyum. Çok sağlıklı değilim. Sakin ve durgunum. Ama kocam beni hiç beğenmiyor. Çok silik bir kadınım. Üzerimde bir basma entari var. Saç baş bakımsız? Hiçbir seksapelim yok.?

 

?Peki biraz zamanda ilerleyelim şimdi. 30-35 yaşlarında neler deneyimliyorsun??

?Bir başka kadın var kocamın hayatında. Kuvvetli. Daha kilolu. Canlı dinamik. Başka bir evde kocam onunla yaşıyor. Çocuklarım biraz daha büyümüş. Ben üzülüyorum. Bu kadın kendinden emin oysa ben değilim.?

 

?Peki seni en çok etkileyen ana gidelim şimdi.?

?Zayıfken kocam dövmüş beni. Den de kadın mısın demiş. Adam daha kütür kütür tipler seviyor. Ama ben zayıf, süklüm püklüm biriyim. 2 çocuk, evin işi falan? Adam bana bak şu haline sen kadın mısın ki diyor. Topla kendini dökülüyorsun diyor. Sevmiyor beni.?

?Ne hissettirdi bu deneyim sana??

?Kendime üzülüyorum. Hiç beğenmiyorum. Suç bende. Kendimi ona beğendiremiyorum. Ben hep hastalıklıyım. Zayıf olduğum için şöyle güçlü değilim. Ama adam yapılı.?

 

Daha sonra anlatmaya kendiliğinden devam ediyor.

?Burası Fransa. Yıl 1673. Kocam dövüyor beni. Hoyrat bir adam. Hiç kendime güvenim yok. Çok zavallıyım. Bu adamla başa çıkılmaz. Güçsüzüm.?

 

Ölüm deneyimine götürdüğümde bedenine uzaktan bakarak konuşmaya devam etti.

?Uzun yüzlü, güçsüz bir bedenim var. Yazık ona. Ben o kalçaları olan, kilosu olan kadına özeniyorum. İmreniyorum. Onun gibi olayım istiyorum. 48 yaşında ölmüşüm. Hasta olmuşum yazık. Tüberküloz sanırım. Hep hastalıklıydım zaten. Zavallı. Acıyorum o kadına??

 

?Peki bu hayat deneyiminden sonra hangi kararları aldınız? Hangi duyguları getirdiniz;??

?Kadınlığımı yaşayamadım. Güzel vücutlu olamadım. Kadın gibi bir kadın olamadım. Kocam da sevmedi beni. Kuruyum kimse sevmez beni. Zayıf olursam yeterince dişi görünemem. Beğenilmem. Kendime güvenim olmaz. Ezik ve güçsüz olurum.??

 

?Ama bir daha öyle olmak istemiyorum. Kocamın sevgilisi gibi hoş, şen şakrak, seksi, kocasının beğendiği kadın olacağım. Güçlü olacağım. Evin hizmetçisi gibi değil.?

 

?Hayat dersini bana söyleyebilir misin??

?Sağlıklı olmak, şişman olmakla eş değer değil. Kuvvetli olmak lazım. Güçlü olmak. Hem vücut hem de ruh olarak.?

 

?Kilo almanı gerektirecek bir sebep kaldı mı artık? Tüm deneyimlerine bakarak söyleyebilirsin.?

?Hayır. Artık ihtiyacım yok. Ben zayıf da dişi olabilirim. Güçlü olabilirim.?

?Öyleyse şimdi geçmiş yaşamında geriye dönerek istediğin yerden değiştirme yapabilirsin. Bu kez kocanla mutlu ve beğenilen bir kadın olmanı ve zayıf olmanı istiyorum. Bana detayları yüksek sesle söyleyebilirsin.?

Trans altındayken zihin aktif bile olsa, gerçekle hayal arasında bir fark olmuyor. Hayal ettiğiniz her şeyin duygusunu, aynı gerçek hayattaki gibi hissedebiliyorsunuz. Ve bilinçaltınızdaki kök korkular ya da kalıplar, bilinçle, zihinle karşılaştığında, değişime uğruyor. Artık hükmü kalmıyor.

 

Bu hanımla artık yeni duyguları yerleştirmek ve bedeni zayıflamak üzere ve diyet dışında yemek yeme isteğini köreltmek üzere çalışmaya hazırız artık.

 

Unutmayın, kırılamayacak hiçbir kısır döngü yoktur.

 

Sevgilerimle,

 

Seda Diker

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...