Jump to content

Karın Düzleştiren Egzersizler


yavin
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Karın Düzleştiren Egzersizler

 

Doğru egzersizle karnınızı düzleştirebilir, kol ve bacaklarınızı sıkılaştırabilirsiniz. Başlamak için 1-3 kg dumbel ve pilates topu edinin. Hareketlerin her birini kombine olarak sırayla yapın tekrarlayın.

 

Bu egzersizleri hafta 3 kez yapın. Tekrarlamak vücudunuzu daha güçlendirecek. Egzersiz planınıza ayrıca, 60 dakikalık yağ eriten yürüme, koşu gibi kardiyo egzersizler de ekleyin.

 

Helikopter pervanesi hareketi

 

Pilates topunun üzerine oturun ve elinize ağırlıkları alın. Birkaç adım iler doğru hareket edin, top baş ve omuzlarınızın altına gelsin. Kollarınızı satin akrep ve yelkovanı gibiyuvarlak şekilde hareket ettin. Başladığınız pozisyona geri dönerek hareketi bitirin. 1 kez daha tekrar edebilirsiniz. Bu omuz, kol, bacak ve sırt kaslarınızı çalıştırır.

 

Sağa dönme hareketi

 

Dizlerinizin üzerinde topun üstünde durun. Ellerinizi dengeyi sağlayabileceğiniz şekilde yere koyun. Poponuz havada bu şekilde yavaş yavaş sağa doğru dönün ve başlangıç noktanıza gelin.

 

Yüzücü hareketi

 

Oturabildiğiniz kadar topun ucuna oturun. Ayaklarınızı sağlam ve aralıklı olarak konumlandırın. Her bir elinize bir ağırlık alarak kollarınızı olabildiği kadar geriye doğru uzatın. Vücudunuz öne doğru düzgün ve kollarınız geriye doğru gergin olsun.

 

Yel değirmeni hareketi

 

Dizinizden aşağıdaki kısım topun üzerinde olacak şekilde yüz yukarı uzanın. Her iki kolunuzu biraz aralıklı ve avuç içiniz yere bakacak şekilde konumlandırın. Kalçanız ve beliniz havada kalmalı. Omuzlarınız yerde sabit, yüzünüz yukarı baksın. Önce sağ ayağınızı kaldırın ve havada büyük bir daire çizmeye çalışın. Daha sonra sağ ayağınızla tekrarlayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...