Jump to content

Ağrısız Bir gün İçin


yavin
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bel ağrısı hepimiz dönem dönem muzdarip olduğu bir sorundur. Ağır işlerde çalışmak, yanlış oturuş, uykuda rahatsız yatma gibi durumlar bel ağrısına sebep

 

 

185.jpeg

 

Sürekli hareketsiz kalan ya da yanlış duruş bel ağrısına neden olur. Kasların tembelleşmesi ve esnekliğini kaybetmesi günlerinizi zindan edebilir. Bu nedenle vücudun elastikiyetini geri kazanması gerekir. Bel ve karın kaslarını çalıştırmadığınız müddetçe bel ağrılarından kurtulmanız mümkün olmayacaktır.

 

-Zorlu bir fiziksel aktivite öncesinde vücudun esnetilmesi çok önemlidir.

 

-Dik ve rahat oturmaya önem gösterin. Ayakta dururken kilonuzun ayaklarınıza eşit şekilde dağılmasını sağlayın.

 

-İşte ya da evde çalışma masanızın boyunuza uygun olup olmadığını kontrol edin.

 

-Sandalyenin bel kısmını destekleyici yastık ile sabitleyebilirsiniz. Bu sayede omurganız olması gereken şekilde korunacaktır.

 

-Uyurken omurganızdaki eğrilmeleri engellemek için yan tarafınızda uyuyun. Yatağınız veya uyuduğunuz yüzeyin sert olmasına özen gösterin.

-Sizin için ağır nesneleri kaldırmamaya dikkat edin. Kaldırmanız gerekiyorsa sağ ve sol el ile değil iki elinizle kaldırın. Hafif dizlerinizi kızın ve karnınıza doğru çeker şekilde kaldırın.

 

-Düzenli beslenmeye özen gösterin. Vücudunuz ve kemiklerinizin sağlığı beslenme düzeninize bağlıdır. Kemik gelişimini destekleyici kalsiyum, fosfor gibi mineralleri doğru oranlarda aldığınızdan emin olun.

 

-Sigara içiyorsanız bırakın. Sigara kan akışını yavaşlatır ve bu nedenle omurga disklerinde soruna yol açar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Ağrısız Doğum İçin "Lamaze" Eğitimi...

   Gebelikte nefes alma tekniklerini öğreten ve son zamanlarda giderek yaygınlaşan Lamaze eğitimi (doğum ve doğuma hazırlık kursları) sayesinde anne adayları duygusal ve bedensel yönden normal doğuma sağlıklı bir şekilde hazırlanıyor.     Bu tekniği alan anne adaylarının yüzde 95'inin ağrısız normal doğumla bebeklerini sağlıklı bir şekilde dünyaya getirirken, doğan bebeklerin ise diğerlerine göre daha sağlıklı olduğu bildirildi.   Adana'da kurulu Elifse Beden Eğitim Merkezinde açılan doğum

   , Yer: Anne ve Bebek Sağlığı

  • Ağrısız Bir Doğum İçin Yapılması Gereken...

   Ağrısız bir doğum için yapılması gereken   Tıptaki yeni gelişmeler sancısız doğuma imkan veren epidural Anestezi yöntemi ile bu kabusu bitirdi.   Anne olmak dünyanın en güzel duygusu ama çekilen doğum sancıları yüzünden kimi zaman bu duygular kabusa dönebiliyor. Tıptaki yeni gelişmeler sancısız doğuma imkan veren epidural anestezi yöntemi ile bu kabusu bitirdi...   Türk filmlerinin klasik sahnesidir; esas kız çarşafları tırmalayarak acılar içinde doğum yapar müstakbel baba doğumhanenin

   , Yer: Anne ve Bebek Sağlığı

×
×
 • Yeni Oluştur...