Jump to content

Rusya'dan uçak hızında helikopter


teoka

Önerilen Mesajlar

Saatte 500 kilometre hız yapabilen helikopter orta menzilli uçaklara alternatif oluşturacak.

 

Moskova'da faaliyet gösteren "Milya" helikopter fabrikası, uçak gibi hız yapabilen yeni tip bir helikopter üretimine başladı.

 

Dünyada emsali bulunmayan ve Mi-X1 olarak isimlendirilen yük ve yolcu taşıma özelikli yeni helikopterin, bazı uzak bölgelere ulaşım amacıyla kullanılacağı bildirildi. Saatte 500 kilometre hız yapabilme özelliğine sahip yeni helikopterin orta menzilli uçaklara alternatif oluşturması bekleniyor.

 

Fabrika, Mi-X1'e paralel olarak, 12 ton ağırlığında yük kaldırma özelliğine sahip Mi-46 tipi helikopterlerin üretimine de başladı. Öte yandan, 2011 yılına dek 12-13 kişilik yolcuyu 350 kilometre uzağa götürebilecek Mi-54 helikopterlerinin de hazırlanacağı kaydedildi.

Bu arada, askeri amaçlı helikopterleriyle de dikkat çeken Milya fabrikasında, "Gece avcısı" olarak nitelendirilen, son model silahlarla donatılacak Mi-28 tipi helikopterlerinin de son hazırlık aşamasında olduğu öğrenildi.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...