Jump to content

Bebeğinizin Uyku Saatini Değiştirmenin 7 Yolu...


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bebeğinizin uyku düzenini değiştirmek pek kolay olmasa da işte size 7 strateji...

“Bebeğim henüz 7 haftalık ve her iki-üç saatte bir onu emzirmem gerekiyor. Oğlumun kilosu normal ve gün geçtikçe de kilo almaya devam ediyor. Geceleri 21.00-02.00 saatleri arasında toplam beş saat deliksiz uyuyor. Onun daha fazla uyumasını ya da en azından 23.00-04.00 saatleri arasında uyumasını nasıl sağlayabilirim?”

 

İşte bu memeden kesilmemiş bebekleri olan tüm annelerin karşılaştığı sorunlardan biridir. Bu durumda anneler onun uyku saatlerini kendi uyku düzenlerini fazla etkilemeden düzenlemek ister fakat bebeklerin uyku düzenlerini değiştirmek her zaman o kadar kolay olmayabiliyor. İşte bunu kolaylaştıracak 7 strateji:

 

Sıklıkla emzirin: Bebekler günde en az 8-12 kere emzirilmelidir. Bebeğinizin geç uyumasını sağlamak istiyorsanız onu gün içinde gittikçe artan bir şekilde ve gecenin erken saatlerinde emzirin. Bu yaştaki bebeklerin akşam meme istemeleri normaldir. Siz bu şekilde emzirerek ona gece boyunca ihtiyacı olacak besini vermiş olursunuz.

 

- Bebeğin önce ilk göğsünüzdeki sütü bitirmesine izin verin: Bu sizin daha çok süt üretmenize ve bebeğinizin de gece için gerekli besini almasını sağlayacaktır.

- Bebeğinizi taşıyın: Akşamın erken saatlerinde iki emzirme arasında bebeğinizi taşımanız veya sallamanız onun rahat etmesini ve uyanık kalarak aile ortamına katılmasını sağlayacaktır.

 

- Uyanık olduğu zamanlarda onunla vakit geçirin: Akşamları onu yıkamak ya da onunla oynamak uyku saatlerini düzene sokmaya yarayabilir.

 

- Bebeğinizi uyurken emzirin: Eğer bebeğiniz siz uyumadan birkaç saat önce uykuya daldıysa siz uyumadan onu emzirebilirsiniz. Bebeklerin birçoğu biraz meme emdikten sonra uyumaya devam edeceklerdir.

 

- Onu sessiz ve karanlık bir odada emzirin: Eğer bebeğiniz gece uyanıp süt isityorsa onu karanlık bir odada emzirin.

 

- Onunla birlikte uyuyun: Bebeğinizi uyurken yanınıza almanız ve onunla birlikte uyumanız da onun uyku düzeni için olumlu olabilir ve siz de o gece 1-2 saat fazla uyku uyuyabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...