Jump to content

Eski Ben Olsaydım...


Guest Beray.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Eğer ben eski ben olsaydım, seni sevdiğim için tükürürdüm kendi suratıma. Buna mı aşık oldun, buna mı verdin onca yılı derdim. Artık ben o değilim…

 

Nasıl sevdin böyle birini diye düşünürdüm. Kendime kızardım, hırsımdan duvarları yumruklardım kahrederek. Ben eski ben olsaydım, suratının ortasına şöyle okkalı bir tokat patlatırdım. Hesabını sorardım onca yılın, bana bütün bunları nasıl yaptığını anlat derdim.

 

Nasıl utanmadan, hayatı hiçe sayarak, bir yüreği böyle yıkabildiğini sorardım. Sana olan sevgimi nasıl görmezden geldiğini, nasıl üstüne basarak çiğnediğini anlat derdim.

 

Bir daha kimsenin böyle sevip sevmediğini sorardım mesela; kimsenin ömrünü sana bu şekilde verip vermediğini merak ederdim.

 

Eski ben olsaydım; ağır birkaç laf söylemeden yanından ayrılmazdım. Belki suratına tükürürdüm, iki küfür savururdum belki sokağın orta yerinde.,

 

Artık o eski ben değilim. Senden sonra da acılarım oldu. Hiçbiri sana benzemedi elbette, hiçbiri senin kadar acıtmadı. Zaten yapamazlardı! Büyüdüm, geliştim, değiştim..

 

Yanarak, kavrularak güzelleştim aslında. Seninle başlayan bu yürek yolculuğunda, o kadar çok incinmiştim ki; kendimi keşfettim.

 

Neden seni böyle sevdiğimi sordum kendime. Neden bana değer vermeyen bir adamın peşinden yıllar yılı bıkıp usanmadan gittiğimi anlamaya çalıştım. Neden her şeyine katlandığımı, neden yaptığın her şeyi sineme çektiğimi algılamaya uğraştım.

 

Sebepleri sonuçlara bağladım. Suçu senin üstüne atmak en kolayıydı, vazgeçtim. Seni gerçekten affedebildim mi; hem evet, hem hayır! Ancak şunu gördüm: Bütün suçlu bendim çünkü seni, bana her ne yaparsan yap sevmeye devam etmiştim….

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...