Jump to content

Duygusal Korunma


yavin
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Enerjiyi, Aura ve çakralarımız yoluyla alırız. Diğer kişilerin bizde yarattiğı güçlü duygular, bizi üzen olumsuz haberler (örneğin televizyon yoluyla v.s.) bize genelde Solar Pleksus çakrasıyla ulaşır. Solar Pleksus son derece önemli bir merkez olduğundan, bu bölgenin büzüşmesine neden olacak her şeyden kaçınmamız gerekir. Büzüşme durumunda Solar Pleksus, enerji kanallarının kasılmasına, bedensel olarak ise kan damarlarının daralmasına yol açabilir.

 

Korku, öfke ve kıskançlık, Solar Pleksus’u özellikle dengeden çıkarır. Solar Pleksus, diğer adıyla “güneş sinir ağı”, bizim duygusal güç merkezimiz olduğundan, böyle bir bozulmanın ardından çoğu zaman tam bir manyetik alan boşalması, yani ciddi bir yorgunluk gelir. Pek çok kişi, bir şok veya korkunun akabinde veya başka bir kişinin bir duygu patlaması geçirmesinden sonra, bacaklarının tutmayıp, ellerinin titrediğini ve beyninin adeta boşaldığını hissetmiştir. Böylesi durumlardan, bir elimizi Solar Pleksus, diğerini göbek deliğinin altına koyarak korunabiliriz. Bu bölgede, Aikido’da Ki Point (Ki noktası), Tai Chi’de Dantien, akupunturda ise “enerji denizi” olarak adlandırılan Hara merkezi bulunmaktadır.

 

Örneğin, bir telefon görüşmesi esnasında, boşta kalan elinizi Solar Pleksus bölgesine koyabilirsiniz. İki elin birden kullanılması ise, negatif enerjilerin etkisini azaltır veya yok eder. Bu yüzden bu pozisyon, duygusal korunma pozisyonu olarak adlandırılır.

 

Kaynak: "Reiki ve Dynamic Rebirthing" - Horst H. Gúnther ve Angelika

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Duygusal Manipülasyondan Korunma Yolları...

      Duygusal Manipülasyondan Korunma Yolları     Çoğumuza göre aşk, sevgi ile tutkunun karşılıklı olarak verilmesi ve verilen ve alınan arasındaki dengedir. Eğer, her zaman veren tarafsak, bir boşluk hissederiz, mutlu olabilmenin anahtarı olan özsaygımızı yitirerek duygusal olarak manipüle edildiğimiz hissine kapılırız.   Dolup taşan mutluluktan, yıkıp geçen mutsuzluğa duygular bizi insan yapanlardır. Aşık olduğumuz zamanlarda, daha savunmasız oluruz. En çok duygusal manipülasyona uğradığımız

      , Yer: Kişisel Gelişim

×
×
  • Yeni Oluştur...