Jump to content

En Mutsuz Olunan Gün ?


yavin
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

İnsanın en mutsuz olduğu gün hangisi

 

İki matematikçivirgul-1.gif 'pazartesi sendromu'nun var olmadığını yaptıkları bir araştırmayla ortaya koydu. Pazartesi insanların en mutlu oldukları ikinci gün çıkarken asıl sevilmeyen gün ise..

 

ABD’de Vermont Üniversitesi’nde görevli Peter Dodds ve Christopher Danforthvirgul-1.gif dört yıl boyunca sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinde bırakılan sayısız mesaj ve 2.4 milyon blog (internet günlüğü) üzerinde incelemeler yaptı. aşkvirgul-1.gif cennetvirgul-1.gif gururvirgul-1.gif travmavirgul-1.gif cenaze gibi çeşitli kelimelere çeşitli puanlar vererek bir skala hazırlayan ve “bugün...hissediyorum” kalıbında yaklaşık 10 milyon cümleyi analiz eden matematikçilervirgul-1.gif insanların en mutlu oldukları günün pazarvirgul-1.gif ikinci gününse pazartesi olduğunu belirledi.

 

En negatif etkili gün ÇARŞAMBA çıktı

 

Uzmanlara göre insanvirgul-1.gif pazartesi günleri hâlâ hafta sonunun etkisinde oluyor. Negatif etkinin en hâkim olduğu gün ise çarşamba. Araştırmaya dair bir ilginç anekdot isevirgul-1.gif insanların genel olarak en üzgün ve en mutlu olduğu güne dair... Buna görevirgul-1.gif Barack Obama’nın ABD Başkanı seçildiği günvirgul-1.gif son dört yılın en mutlu günü. Michael Jackson’ın öldüğü gün isevirgul-1.gif insanların en mutsuz olduğu günlerden biri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...