Jump to content

Hurma Suyu


yavin

Önerilen Mesajlar

Konya'da hurma suyunun satışı yapan Enver Çakmakvirgul-1.gif özellikle Ramazan ayında bolca tüketilen hurmanın birçok hastalığa iyi geldiğinin bilimsel olarak da kanıtlandığını belirterekvirgul-1.gif "Ancak hurmanın daha taşınabilir bir hale getirilmesi için hurma sıvı bir hale getirildi ve yanımızda taşıyabilecek şişelere dolduruldu.

 

6211.jpg

 

İran'dan getirttiğimiz hurma suyu tamamen doğal ve içine herhangi bir katkı maddesi konulmadan hazırlanıyor ve ülkemize getiriliyor. Vatandaşlarımızvirgul-1.gif hurma suyunu gönül rahatlığıyla

kullanabilir" dedi.

 

ŞEKER HASTALARI VE DİYETTE OLANLAR İÇİN İDEAL

 

Hurma suyunun içinde kesinlikle sakkaroz bulunmadığını dile getiren Çakmakvirgul-1.gif "Bu nedenle özellikle tip 2 diyabet hastası olanlar hurma suyunu rahatlıkla kullanabilir. Hurma suyunu çayvirgul-1.gif kahve ve benzeri içecekler için tatlandırıcı olarak kullanabilirler. Ayrıca kilo vermek için diyet yapanlar da hurma suyunu tatlandırıcı olarak ya da tatlı yapımında kullanabilir. Antioksidan özelliği taşıdığı için vücuttaki toksinlerin atılması ve vücudun direncinin artırılmasında önemli rol oynar.

 

Enerji verdiği için sporcular ve spor yapanlar tarafından kullanılabilir. Hurma suyu ayrıcavirgul-1.gif hamile bayanların daha rahat bir hamilelik geçirmesi ve anne sütünün artmasına da yardımcı olur. Bağırsak ve mide problemi yaşayanlar ile kanser hastaları da hurma suyundan fayda görebilir" şeklinde konuştu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben sürekli hurma yiyorum ama suyunu hiç içmedim onundamı suyunu çıkardılar. Aklim almiyor hurmanın ne suyu ola bilirki:nea:

ayrıca İran humasıyla Medine akve hurması arasında ciddi tat farkı var. ikincisi tercihim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...