Jump to content

Malatya, Film Festivaline Hazırlanıyor


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

[h=3]İlki geçen yıl düzenlenen ve sinemaseverler tarafından yoğun ilgi ile karşılanan Malatya Film Festivali’nin ikincisi bu yıl 18-24 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.[/h]

Festivalde bu yıl ilk kez yapılacak Ulusal Uzun Film Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması için başvurular 16 Eylül’e kadar sürecek.

 

Malatya Valisi Ulvi Saran’ın öncülüğünde Malatya Valiliği ve Malatya Kayısı Araştırma Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali, başvurularda son iki haftaya girildi. Festival, 18 Kasım Cuma günü perdelerini açarak tüm sinemaseverlere ve Malatyalılara ikinci kez merhaba diyecek. Dünyanın dört bir yanından nitelikli yapımları seyirciyle buluşturacak MUFF, filmlerin yanı sıra etkinlikleriyle de sinema dolu bir hafta yaşatacak. Festival süresince 80’i uzun olmak üzere, belgesel ve kısa filmlerle birlikte 150’ye yakın film sinemaseverlerle buluşacak. Gösterim programında 2011 yapımlarının yanı sıra usta sinemacıların son filmleri ve sinema dünyasının yeni keşfi genç yönetmenlerin ilk filmleri gösterilecek.

 

 

2. Malatya Film Festivali Ulusal Uzun Film yarışma bölümünde filmler ‘en iyi film’, ‘en iyi yönetmen’, ‘en iyi kadın oyuncu`, ‘en iyi erkek oyuncu’, ‘en iyi senaryo ödülü (özgün ya da uyarlama)’, ‘en iyi özgün müzik’ olmak üzere toplam 6 kategoride değerlendirilecek. Jüri tarafından seçilen en iyi film, ‘kristal kayısı en iyi ulusal uzun film ödülü” ve 30 bin TL ile, en iyi yönetmen ödülü almaya hak kazanan sanatçı ödül heykelciği ve 10 bin TL ile ödüllendirilecek. En iyi senaryo, en iyi kadın oyuncu ve en iyi erkek oyuncu, en iyi özgün müzik kategorilerinde ödüle layık görülen sanatçılar ise ödül heykelciğinin yanı sıra 6 bin TL maddi ödül kazanacak. Ulusal kısa film yarışmasında kristal kayısı en iyi kısa film ödülünü alan film ise 5 bin TL ile ödüllendirilecek.

 

 

Dünyanın dört bir yanından nitelikli yapımları seyirciyle buluşturacak MUFF, filmlerin yanı sıra etkinlikleriyle de sinema dolu bir hafta yaşatacak. Festival süresince 80’i uzun olmak üzere, belgesel ve kısa filmlerle birlikte 150’ye yakın film sinemaseverlerle buluşacak. Gösterim programında 2011 yapımlarının yanı sıra usta sinemacıların son filmleri ve sinema dünyasının yeni keşfi genç yönetmenlerin ilk filmleri yer alacak.

 

 

beyazgazete.com

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...