Jump to content

Ne Oldu


Guest Turkcu
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Ne oldu da, Kuzey Afrika ülkeleri sıra, sıra yönetim değişikliklerine uğradı?

*Devrilen yönetimlerin uygulamaları, ABD ve Avrupa ülkeleri tarafından yıllardır bilinmiyor muydu?

*ABD ve Avrupa ülkeleri bu ülkelerin yer altı-yer üstü kaynaklarını yıllardır kullanmıyorlar mıydı?

*Devrilen diktatörlerin hırsızlık paraları bu ülkelerin bankalarında durmuyor muydu?

*Devrilen yönetimlerin yerine “Demokratik Rejimler mi” geldi?

*Irak’ta bir milyondan fazla insan ölmedi mi, 4 milyon insan yurdundan

olmadı mı? On binlerce Müslüman kadın tecavüze uğramadı mı?

*Irak’taki uygulamaları gören Mısır-Libya-Tunuslular, size demokrasi

getireceğiz aldatmacasıyla, ülkelerinin tüm zenginliklerinin

çalınacaklarını göremiyorlar mı?

Olan şu idi. Canavar artık az ile doymuyordu ve hepsini istiyordu!...

Büyük Ortadoğu Projesinin, Kuzey Afrika kısmının çok sayıda nedeni vardır. Başlıcaları şunlardır;

*Dünya nüfusu bu hızla artmaya devam ettiği sürece önümüzdeki 50 yılda, “Açlık-Susuzluk” kaçınılmazdır. Dünyada ki ekilebilir tarım arazileri de bellidir. Yeni araziler kısıtlı ölçüdedir ve yerleri bellidir. Tarıma açılabilecek en büyük araziler Afrika’dadır. Afrika yer altı zenginlikleri açısından da çok verimlidir.

Ayrıca enerji önümüzdeki yılların en önemli güç kaynaklarından biri

olmaya devam edecektir. Enerji kaynaklarına sahip olanlar veya yakın

olanlar gücü ellerine geçirmiş olacaklardır. Bunun için “Afrika Güneşi”, tüm Avrupa ülkelerinin gözünü diktikleri bir cazibe merkezi ve bedava enerji çeşidi olarak durmaktadır.

İşte bunları gören ve yıllar önceden planlarını yapan ABD, 4

Haziran 2009 da 1.Eşbaşkan Obama’yı Mısır’a gönderdi. Obama sözlerine “Esselamun Aleykum”

diyerek başladı ve Kur-an’dan ayetler okuyarak devam ederek

değişimin(!) işaretini verdi. Aradan iki yıl geçti, Nato’nun devreye

sokulmasıyla tüm yönetimler iskambil kağıdı gibi devriliverdi.

Diktatörlerin yıllar süren zulmünden bıkan halklar, yeni bir

uluslararası sömürü cenderesinin altına girdiklerinin farkında bile

değillerdi !...

*1.Eşbaşkan Obama’dan iki yıl sonra, ilk etabı tamamlanan BOP Kuzey

Afrika Projesinin açılışını yapmak üzere 2.Eşbaşkan Erdoğan Mısır’a

gitti. O da Arapça konuştu, Kur-an’dan ayetler okudu, bol alkış aldı ve

kendisini kalabalıklar karşıladı. Eşbaşkan Erdoğan görevini yerine

getirmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde su acidan bakalim;

 

[h=1]İlk büyük ihaleyi bir Türk aldı[/h]17.09.2011 16:14

Nihat Özdemir: Mısır'da 387 milyon dolarlık ilk büyük ihaleyi kazandık, mutluyuz

 

LİMAK, Kahire Uluslararası Havalimanı'nın 2 numaralı terminal binasının yapım ihalesini 387 milyon dolarlık teklifle kazanarak, Mısır'ın devrim sonrası en büyük ihalesini aldı. Devrim sonrası yapılan en büyük ihaleyi kazanmaları nedeniyle gururlu olduklarını belirten Limak Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, "Limak'ın Afrika'ya açılan kapı olarak gördüğümüz Kahire Uluslararası Havalimanı projesinin gururunu yaşıyoruz" dedi.

[h=4]TEMİNAL BİNASINI İNŞA EDİLECEK[/h] Hürriyet'ten Ümit Çetin'in haberine göre, Kahire Havalimanı'nın kapasitesini artıracak ve pistlerin genişlemesini sağlayacak proje 3 yılda tamamlanacak. Proje, yıllık yolcu kapasitesinin yükseltilmesi, pistlerin A380 uçaklarına hizmet verebilmesi için genişletilmesi sonucu ihtiyaç duyulacak terminal binasının yapımını kapsıyor.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Mısır seyahati çerçevesinde düzenlenen Mısır-Türkiye İş Forumu'na katılan Özdemir, şunları söyledi:

[h=4]10 MİLYAR DOLAR[/h] "Mısır, Türkiye için önemli bir kapı. Sayın Başbakanımız da özel bir önem veriyor. Başbakanımız burada önemli bir ticari hedef koydu; kısa vadede 5 uzun vadede 10 milyar dolar. Bu sağlanabilir. Mısır'ın yollara, metroya, sulama ve enerji yatırım projelerine çok ihtiyacı var. Mısır'ın demokratikleşmesi için seçimler çok önemli. Demokratik ortamın oluşması ile ticari faaliyetlerde çok daha önemli adımlar atabiliriz. Çağdaş Mısır'a yakışır bir terminalin, tesisleri ile birlikte başarıyla tamamlanmasının ardından Kahire Uluslararası Havalimanı, Afrika kıtasının dünya ile en önemli bağlantı kapısını teşkil edecektir. Türkiye–Mısır işbirliğinde bu proje bir teknoloji ve prestij projesi olmasının yanısıra Mısır'daki yeniden yapılanma sürecinde uluslararası mahiyette gerçekleştirilecek ilk mega proje olması itibariyle büyük önem arzetmektedir. Limak'ın Afrika'ya açılan kapısı olarak gördüğümüz Kahire Uluslararası Havalimanı projesini almamızın gururunu yaşıyoruz."

[h=4]RAKAMLARLA PROJE[/h] İhale bedeli 387 milyon dolar. Bunun 280 milyon doları Dünya Bankası, 107 milyon doları Mısır kaynaklarından karşılanacak olan Kahire Uluslararası Havalimanı 2 No'lu terminal binasının yıllık yolcu kapasitesi 3.5 milyon yolcudan yıllık 7.5 milyon yolcuya çıkacak. Yaklaşık 340 bin metrekarelik alanda apron, taksi yolu ve bağlantı yolları inşa edilecek, mevcut 3 No'lu terminal binasına entegrasyon sağlanacak, yeni terminal binası, otel binası ve yeni bir iskele bloğunu kapsayacak şekilde yaklaşık 168 bin metrekarelik kapalı alan inşaatı gerçekleştirilecek. 3 yıl yapım süresine ilave olarak bir yılı opsiyonlu olmak üzere toplam iki yıllık tesis yönetimi, bakım ve onarım hizmetleri sağlanacak.

 

habername

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Dünyanın Tatil Tercihi İstanbul Oldu

   Dünyanın en popüler online tatil şirketlerinden Trip Advisor'un her yıl düzenlediği dünyanın en iyi tatil tercihleri listesinde bu yıl İstanbul birinci sıraya yerleşti.   Trip Advisor'ın Seyahatçilerin Seçimleri ( Travelers' Choice Awards ) adlı en iyi tatil destinasyonlarını belirlediği ve kullanıcıların oyları ile belirlenen ankette, İstanbul küresel destinasyonlar içinde en çok puan alan kent oldu. Küresel olmak üzere en iyi 25 tatil merkezinin belirlendiği listede Roma ikinci, Londra

   , Yer: Türkiye Gezi Rehberi

  • İş Bulmak İçin Ben Denedim ve Oldu

   Bir sürahiye veya Pet Şişeye Su Doldurun(yedi gün içicek kadar olmalı) ve namaz abdesti alıp 21 ihlas okuyup Allah'ım bana hayırlı bir iş ver diye dua edin ya da içinizden nasıl geliyorsa ve suya üfleyin bu suyu yedi gün boyunca içiyosunuz(okuduğunuz günden itibaren) bn iki kere denedim ve oldu.

   , Yer: İş Bulma ve Rızık İçin Dualar

  • Soru: Ayetel Kürsi Terkibi İle Sevgi İçin Dua Eden Oldu mu?

   Selamun aleyküm arkadaşlar ..Bunu utanarak yazıyorum ama yıllardır ezbere bildiğim ve okuduğum Ayetel   kürsi’nin çok güçlü bir ayet olduğunu dua araştırırken öğrendim hem koruyuculuğu hem de duaların kabulüne de vesile olduğunu yine bu sitede yıllar önce açılmış bir başlıktaki yorumları tek tek okuyarak öğrenmiş oldum.Aranızda ayetel kürsi okuyarak duaları kabul olan arkadaşlar tecrübelerini ve okuma şekillerini bizimle paylaşabilir mi acaba ..bu forumdaki yorumları okuduktan sonra bir arkadaş

   , Yer: Sorular

  • Son dakika: Enflasyon Rakamlarının Açıklanmasıyla Memur ve Emeklilerin Zam Oranı Belli Oldu...

   Son dakika: Enflasyon Rakamlarının Açıklanmasıyla Memur ve Emeklilerin Zam Oranı Belli Oldu Son dakika: 2019 enflasyon rakamının açıklanmasıyla birlikte memur ve emeklilerin de alacağı zam oranı belli oldu. SGK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 6,49 zam, memur ve memur emeklileri ise yüzde 6,45 oranında enflasyon farkı alacak. Memur ve memur emeklilerinin gözü açıklanacak enflasyon rakamlarındaydı. TÜİK'in açıkladığı rakamlarda yüzde 5'in üzerinde oluşacak TÜFE oranı memur ve memur emek

   , Yer: Ekonomi

  • Milyonların Merakla Beklediği Asgari Ücret Zammı Belli Oldu

   Milyonların merakla beklediği asgari ücret zammı belli oldu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, milyonlarca işçinin beklediği asgari ücret zammını açıkladı. Komisyondan çıkan karar doğrultusunda 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren, yeni yılda asgari ücret brüt 2.943 lira net 2.324,70 lira olacak. 26 Aralık 2019, Perşembe    Asgari Ücret Tespit Komisyonuyla toplantıs

   , Yer: Ekonomi

×
×
 • Yeni Oluştur...