Jump to content

Lens Kullananlara Öneriler


Elzem

Önerilen Mesajlar

5070.jpg

 

Uzun zamandır görme konusunda şikayetleriniz var veya gözlerinizin bozuk olduğunu yeni keşfettiniz. Gözlükle özellikle yağmurlu havalarda yaşamanın zor olduğunu düşünüyorsunuz. Haklısınız... Peki lenslerle ilgili bilmeniz gerekenler nedir? İşte lensler hakkında ipuçları...

 

Lensleri takarken...

Lenslerin takılması sanıldığı üzere dakikalar değil sadece 5-10 saniyenizi almalıdır. Lensleri takmadan önce mutlaka eller yıkanıp kurulanmalıdır. Ardından solüsyonun içerisinden lensi alarak işaret parmağın ucuna çukur tarafını alta gelecek şekilde konmalıdır. Yapılacak son şey göze lensi takmak ve bir kaç kez kırpıştırmaktır. Bu sayede lensiniz gözünüze kolayca yerleşir.

 

Lensi çıkarırken...

Lensi çıkarmak genelde takmaktan daha sıkıntılıdır. Önerilen en basit yöntem ellerin temiz olduğuna emin olduktan sonra lensi gözün beyaz kısmına doğru çekin ve işaret-baş parmağı ikilisini kullanarak lensi kaldırın. Gözün yüzeyinizi çizmemeye özen gösterin.

 

Lensler ile ilgili yanlış bilinenler...

Lens kullanan çoğu kimse ilk günden itibaren ilginç ve ürkütücü hikayeler duymuştur. Lenslerin gözün arkasına kaçtığı hatta beyne kadar ulaştığı söylentiler arasındadır. Gözünüzde lens varken çok şiddetli bir şekilde gözünüzü kaşıdığınızda, lensiniz göz kapağının altına kayabilir. Sıkıntılı bir durum olsa da hayati tehlikesi çok nadiren vardır. Çünkü göz kapağınızı bağlayan koruyucu zar yabancı maddelerin gözün arkasına kaçmasını önler.

 

haber365

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lens mens takarken birgün gözünüzü çıkaracaksınız :D Kullanın gözlük cebinizde bir bez gezdirin yağmurlu havada ıslandıkça silersiniz :D

 

Çocuk kızın mavi gözlerine aşık oluyormuş, aaa o da ne gözler lens haha :D :D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

maalesef gözlük kullanamıyorum,göz arkasına kaçma hadisesini duyalı baya olmuştu...,birgün takarken düşürmüşüm dr.a gittim,baktırdım dedi dr. yok olmaz öyle şey göz arkasına geçemez,orda koruyucu bir zar var,içim rahatladı,eve geldiğimde yerde buldum lensimi,baya korkmuştum ama:rolleyes:

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim çok ilginç. çıkartmak sorun olmuyor ama takarken sağ gözüme çok ahat takıyorum ama sol gözümde zolanıyorum..

Ve lens mi gözlükmü derseniz lens derim:D

 

--- Sonraki mesaj ---

 

bendee kullaniorum renkli..... cikarmasi anlik saliselik durum tak diye cikartiom. takmasi ise ilk gozumue hemen takiorum dierinde biraz debeeleniom bazen ):)ama bazen.

Diğeri dediğin sağ mı sol mu??

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...