Jump to content

Gough Adası


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Gough_island_top_viewpng-1.jpg

 

Gough Adası, Tristan da Cunha adalarından biridir. Ada Birleşik Krallık yönetimi altındadır.

Adada hiç bir insan yaşamaz. Ada ve çevresindeki denizler koruma alanıdır. Adada çok zengin bir doğal yaşam vardır. Birçok deniz kuşu için önemli bir yumurtlama alanıdır. Dünyadaki Tristan albatrosu (Diomedea dabbenena) ve Atlas fırtınakuşu (Pterodroma incerta) türünden kuşların neredeyse tamamı bu adada yaşar. Ayrıca Gough saztavuğu ve Gough ispinozunun tek yaşama alanıdır. Ancak adaya sonradan getirilen farelerbu kuşların yumurta ve yavrularını yemektedir.

Volkanik bir yapıya sahip olan ada, birçok bilimsel araştırma için çok önemli bir alandır. O bölge Güney Afrika'nın gelecek hava durmunun tahmini için önemli bir konumdadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Gough Adası

      Gough Adası, Tristan da Cunhaadalarından biridir. Ada Birleşik Krallık yönetimi altındadır.   Adada hiç bir insan yaşamaz. Ada ve çevresindeki denizler koruma alanıdır. Adada çok zengin bir doğal yaşam vardır. Bir çok deniz kuşu için önemli bir yumurtlama alanıdır. Dünyadaki Tristan albatrosu (Diomedea dabbenena) ve Atlas fırtınakuşu (Pterodroma incerta) türünden kuşların neredeyse tamamı bu adada yaşar. Ayrıca Gough saztavuğu ve Gough ispinozunun tek yaşama alanıdır. Ancak adaya sonradan geti

      , Yer: Ansiklopedi

×
×
  • Yeni Oluştur...