Jump to content

Hayalet Gören ve Sürekli Korku İçinde Bulunanlar İçin


Guest ezim

Önerilen Mesajlar

Şeytan insana her yönden yanaşarak onu Allah'ın yolundan alıkoymaya çalışır. Bunun için çok çeşitli oyunlar oynar. Vesvese de şeytanın bu oyunlarından biridir. Vesvese, şeytanın insanı boş şeylerle uğraştırmak, asıl düşünmesi gereken önemli konulardan uzaklaştırmak için fısıldadığı sözler, yanıltmalar, kalbe verdiği kuşkular, boş kuruntular ve huzursuzluk verici düşüncelerdir.

 

Vesveseye tutulan kimsenin söyleyeceği en güzel şey "Euzü Besmele" çekmektir. Nitekim Allah-u Zülcelal bir ayet-i kerimede şöyle buyurmuştur:

 

"Eğer şeytandan gelen kötü bir düşünce seni dürtecek olursa hemen Allah'a sığın. Çünkü o işiten ve bilendir." (Fussilet; 36)

 

Ebu Hureyre (R.A)'den rivayetle Resulullah (S.A.V) şöyle buyurmuştur:

 

"Sizden birine şeytan gelir ve: "Şunu kim yarattı? Bunu kim yarattı?" diye vesvese verir. Nihayet: "Rabbini kim yarattı?" der. Şeytanın vesvesesi bu noktaya ulaşınca o kimse Allah'a sığınsın ('euzü billâhi mineş-şeytanirracim' desin) ve vesveseye son versin." (Buhari, Müslim, Ebu Davud, Nesai)

 

Osman bin Ebu'l-As (R.A) şöyle anlattı: "Hz. Peygamber (S.A.V)'e:

 

"Ey Allah'ın Resulü! Şeytan, ben namazdayken araya girip yanlış okumama sebep oluyor!" dedim. Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle cevap verdi: "Bu Hınzeb denilen şeytandır. Bunu hissettiğin zaman, ondan Allah'a sığın (Euzü çek) ve üç defa soluna tükür." (Müslim)

 

Vesveseyi gideren en faydalı ilaç Allah-u Zülcelal'in zikridir. Allah-u Zülcelal bir ayet-i kerime de şöyle buyurmuştur:

 

"(İnsanlara kötü şeyler fısıldayan) o sinsi vesvesecinin şerrinden…" (Nas; 4)

 

İbn-i Abbas (R.A) bu ayeti tefsir ederken şöyle demiştir: "Ayette sözü geçen vesveseci şeytandır. O kalbde uyur. Kul, Allah'ı zikredince siner, fakat gaflete düşünce vesvese vermeye başlar."

 

İbn-i Abbas (R.A)'dan rivayet edildiğine göre, Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur:

 

"Şeytan insanoğlunun kalbinin üzerinde tünemiş vaziyette bekler. Allah'ı zikredince siner, çekilir, gaflet etse vesvese verir." (Buhari)

 

Hz. Peygamber (S.A.V) diğer bir hadis-i şerifte şöyle buyurmuştur:

 

"Size Allah'ı çok zikretmenizi emrediyorum. Peşine düşman düşen bir kimse, nasıl bir kaleye sığınarak ondan kurtulursa, kul da şeytandan ancak Allah'ın zikri ile kurtulur." (Tirmizi, Hakim)

 

Görüldüğü gibi vesveseden kurtulmanın çaresi Allah'ı zikretmektir. Kim Allah'ın zikrine devam ederse İnşaallah-u Teala vesveseden kurtulur. Birde vesveseye sebep olan şey banyoya bevl etmektir. Onun için banyoya bevl etmekten kaçınmak gerekir.

 

Ahmed bin Ebu'l-Havari şöyle demiştir: "Ben vesveseden Süleyman Darani'ye şikayette bulundum. Bana şöyle dedi: "Eğer vesvesenin senden kesilmesini istiyorsan, hangi vakitte vesvese olduğunu hissediyorsan ferahlanıp rahat et. Zira sen ferahlanınca o hal senden kesilir. Çünkü mü'minin sevinmesinden daha çok şeytanı kızdıran şey yoktur. Eğer vesvese edip kederlenirsen, sana keder ve vesveseyi çoğaltır."

 

İmam-ı Nevevi bunu el-Ezkar isimli eserinde nakletmiş ve şöyle demiştir: "Bu söz bazı alimlerin söylediği gibi şu sözü kuvvetlendirir: İmanı kemale eren kimse, vesvese ile müptela olur. Çünkü hırsız harap olan eve girmez."

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM. naluşin.leyuşin.aynuşin.merduşin.fenuşin.karduşin.haşuşin.deruşin ümmüsubyan velahavle velakuvvete illabillahil aliyyil azim. vesallallahü ala seyyidina muhammedin ve alihi ve sahbihi ecmain ..... bu duayı yazdırıp üzerinde tasıyan kişi korkularından emin olur ve hayalet harisülasyon görmekten kurtulur

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasan-ı Şazeli Hazretleri vevesenin ve hayal görme rahatsızlığının giderilmesi hususunda şu duayı tavsiye ederlerdi.Dua okunmadan önce sağ el kalbin üzerine konur ve duaya başlanır. "Sübhanel melikil kuddüsil hallakıl fe'al (7 defa okunacak)* İn yeşe'yüzhibküm ve ye'ti bi halkın cediydin ve ma zalike alellahi bi aziyz*

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Sizden birine şeytan gelir ve: "Şunu kim yarattı? Bunu kim yarattı?" diye vesvese verir. Nihayet: "Rabbini kim yarattı?" der. Şeytanın vesvesesi bu noktaya ulaşınca o kimse Allah'a sığınsın ('euzü billâhi mineş-şeytanirracim' desin) ve vesveseye son versin." (Buhari, Müslim, Ebu Davud, Nesai)

Bunları son zamanlarda çok duyuyorum, Allah var gam yok çok şükür...

 

İmam-ı Nevevi bunu el-Ezkar isimli eserinde nakletmiş ve şöyle demiştir:

"Bu söz bazı alimlerin söylediği gibi şu sözü kuvvetlendirir: İmanı kemale eren kimse, vesvese ile müptela olur. Çünkü hırsız harap olan eve girmez."

 

çok güzel bir söz....

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Düşman için Yap Allaha Havale Et..

   Arkadaslar düşman icin bir su veya bir avuc topraga mucadele suresini okuyun kapisina mumkunse evin icine serpin gorev bitmistir   allah dusman seytan serrinden hepimizi korusun!!!!!!!!!!!!!!!

   , Yer: Havas & Hüddam

  • İş HayatınıN KötÜ Gitmesİ İçiN

   hindistanda artık kullanılmayan bir uyguılamadır çünkü herkez tarafından artık biliniyor bu uygulama eskiden bir oyun olarak hediye edilirdi santraç gibi ilerlemeli bir oyun 17 idi adı ama bu oyuna gizlenmiş bir büyüdür. hediye edilen kişiye birde oynaması için fildişi bir kale hediye edilirdi. kalesi her uynadığında bir kaleye geldiğinde bir olmsuzluk yaşardı. öfke para kaybı hastalık gibi.   örnektir yapsanızda bir işe yaramaz

   , Yer: Büyü

  • Düşmanı Helak Etmek için

   Bir Arabi Ayin Son çarşamba Günü Bakire Bir Kiza Hamur Yoğutturulur Ve Bunu Nohut Miktarinca Küçük Parçalara Böldürülür 1001 Tane Olacak 1001 Defa Ya Kahhar Okunur üzerine üflenir O Hamur Deneleri Güvercinlere Saçilir Kuşlar Onlari Yerken Tevekkelü Ya Birkan Bi Helaki Fülan Bin Fülan Bi Hakki Hazihil Esmaişşeriyfeti Hiyel Acel Denir Oradan Arkasina Hiç Bakmadan Uzaklaşilir .

   , Yer: Büyü

  • Sevilmeyen Düşman Olunan Bir Kişiye Zarar Verdirmek için Yapılması Gerekenler

   Bir kimsenin üzerine bela gelmesini yahut hastalığa yakalanmasını istiyorsanız o kişi için şunları yapmalısınız.Cumartesi gününe girilen ilk saatlerde Cumartesi günü ayın son günlerine denk gelirse daha etkili olacaktır.Bir kurşun levha almalı ve bu kurşun levhanın üzerine dar yazmalıdır.Daha sonra bu levha üzerindeki yazıya bakışlar sabitlenerek 110 defa arka arkaya dar denir.Sonra zarar görmesi istenen kişinin zarar görmesi için dua edilir . Yine bu levhanın kişinin evinin ya da iş yerinin iç

   , Yer: Büyü

  • Sırlı Yasin Okuması (Hacetler İçin)

   Uygulama:Cuma gecesi Yasin suresi bir defa okunur.     1.ayet 1000 defa (Yasin harfi)     Yasini uzatarak okursanız daha tesirli olur.Yaasiiin (islam anahtarı)     58.ayet 313 defa, 82 ve 83.ayetler 313 defa tekrarlanır.     sonra aşağıdaki sırlı esma duası 100 defa okunur.     " Yâ Hû sirrullah Yâ Hû şifatullah Yâ Hû Zâtullah Yâ Hû vücudullah Yâ Hû ef'alullah "     Fazileti     Bereket,rızık ve olmasını istediğin hacet ve ciddi zafer için çok etkilidir.   alıntı

   , Yer: Dilek Duaları

×
×
 • Yeni Oluştur...