Jump to content

Kars Öyküleri


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

230.jpg

 

Yönetmen: Özcan Alper, Zehra Derya Koc, Ulku Oktay, Ahu Ozturk

Oyuncular: Şebnem Köstem

 

uzun metrajlı film Türkiye . Tür: Dram

Süre: 78 dk Yapım yılı: 2010

Dağıtımcı: Tiglon

Özet: Ankara Sinema Derneği 2007'de Gezici Festival kapsamında genç sinemacıları teşvik etmek amacıyla bir 'Kısa Film Senaryo Yarışması' düzenler ve festivalin o yıl ki ana durağı Kars kenti olduğundan kısa filmlerin teması da Kars olarak belirlenir.

Projeye amacına ulaşır ve başarılı bulunan senaryolar ödül olarak filme çekilir. Kars Belediyesi'nin beş farklı kısa film yönetmenine verdiği destek ile ortaya çıkan Kars Öyküleri filmi, ülkenin en soğuk kentlerinden birini sıcak insan hikayeleriyle anlatan kolaj bir yapım.

 

Köyüne çok uzak olan okuluna her gün bisikletle gidip gelen Yusuf (Moto Guzzi), annesinin ölümüyle geçmişin muhasebesini yapan Nazlı (Kül), civcivi ile Ankara yollarına düşmeye karar veren Zilo, babasının geçmişi ile yüzleşemeyen Ozan (Açık Yara), ve modern çağa ayak uydurmaya çalışan, Karslı çiftçi Celal Bey (Küçük Bir Hakikat) bu beş farklı öykünün baş karakterleri.

 

Filmlerin yazıp yönetenler ise Özcan Alper (Moto Guzzi), Ülkü Oktay (Zilo), Ahu Öztürk (Açık Yara), Zehra Derya Koç (Kül) ve Emre Akay (Küçük Bir Hakikat).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...