Jump to content

Bannf Milli Parkı & Kanada


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Banff Ulusal Parkı ( telaffuz: / b æ m f / ) , Kanada'nın eski milli park 1885 yılında kurulmuş , Rocky Dağları . Parkı, 110-180 kilometre (70-110 mil) batısında yer Calgary , Alberta eyaletinde, 6641 kilometre karelik (2564 sq mi) kapsar dağlık arazi, çok sayıda buzullar ve buz alanları, yoğun iğne yapraklı orman , ve alpin manzara. Icefields Parkway uzanan Lake Louise bağlanarak, Jasper Ulusal Parkı kuzeyinde. İl orman ve Yoho Ulusal Park ederken, batı komşu Kootenay National Park güney ve yer Kananaskis Ülke güneydoğusunda. Parkın ana ticaret merkezi kasabası Banff ,Bow Nehri vadisinde.

Kanada Pasifik Demiryolu inşa Banff erken yıllarda etkili oldu Banff Springs Hotel ve Chateau Lake Louise ve kapsamlı bir reklam ile turist çekiyor.20. yüzyılın başlarında, yollar, savaş internees zamanında, Banff inşa yoluyla Büyük Buhran dönemine ait projeleri çalışır . 1960'lı yıllardan bu yana Park, konaklama, 1990'lı yıllarda 5 milyondan fazla artan Banff yıllık turizm ziyaret ile tüm yıl açık olan üzerinde park aracılığıyla milyonlarca daha fazla pas Trans-Kanada Yolu Banff gibi biridir dünyanın en çok ziyaret edilen ulusal parkları, ekosistem sağlığını tehdit olmuştur.1990'ların ortalarında, Parklar Kanada , iki yıllık yönetimi önerilerini sonuçlanan çalışma, ve ekolojik bütünlüğünü korumak amaçlayan yeni politikalar başlatarak karşılık verdi .

 

2655.jpg

Moraine Gölü ve On Peaks Vadisi

 

1984 yılında,Banff UNESCO Dünya Mirası ilan edildi diğer ulusal ve birlikte il parkları formu Kanada Rocky Mountain Parklar , dağ, dağ zirveleri içeren manzaralar, buzullar, göller, şelaleler , kanyonlar ve kalker mağaraları gibi fosiller burada bulundu.Bu atama ile korunması için ilave yükümlülükleri geldi.

 

2656.jpg

Banff Ulusal Parkı panorama

 

2657.jpg

Lake Louıse

 

2658.jpg

Two Jack Gölü

 

2659.jpg

Alt Teselli Gölü

 

2660.jpg

Kale Dağ

 

2661.jpg

Kayak yakın Parker Ridge Columbia Icefield

 

2662.jpg

Peyto Gölü

 

2663.jpg

Elk in Banff

 

2664.jpg

Kayak Lake Louise

 

2665.jpg

Lake Minnewanka

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...