Jump to content

Dışlanma ve Dışlama Korku Çalışması…


Guest Gülümse.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Sizlere bugün kitap bilgisi vermek ve teorik yazmak istemediğimi fark ettim. Zaten genelde tercih ettiğim bir yöntem değil. Hep kendimden örnekler vererek anlatmayı çok seviyorum. Gelen yorumlarda da çok farklı dışlanma korkusu örnekleri olduğu için aşağıda genel bir çalışma örneği yayınlıyorum. Ancak bu çalışmanın kıymetini bilmenizi, çok sakin ve dingin bir şekilde uygulamanızı ve anlamaya niyet etmenizi tavsiye ediyorum.

Yürekten uyguladığınızda bedeninizden tonlarca yük atmış kadar hafifleyecek ve özgürleşeceksiniz. Hepinize kolay gelsin.

 

Derin derin nefes alıp vererek ve zihninizi boş bırakarak içinize dönün…

Dışlanma enerjim ile yüzleşmeyi kabul ediyorum. Bu enerji bende var kabul ediyorum. Ben, dışlandığımı kabul ettiğim kadar, başkalarını da dışladığımı kabul ediyorum…

 

- Ben kimlerin beni dışlamasını kabul edemiyorum.(Sor kendine. Herkesin farklı olabilir.) Annen, baban, çocuğun, kardeşin, patronun, iş arkadaşların, okul arkadaşların, öğretmenin, eşin, sevgilin, komşun… Kimler bunlar, tespit et.

 

Gözlerini kapat, derin derin nefes alıp ver, zihni bırak, içine dön. Eğer gerçekten görmeye niyetliysen, yüreğinden bakarsan görürsün. Hepsi bir bir gözünün önüne gelecektir. Hepsini karşına al ve bak. Onlar seni istemiyorlar, kabul etmiyorlar, dışlıyorlar… Bırak dışlasınlar, bırak duymak istemediğin her şeyi söylesinler, ne çıkar.

 

- Onlara bakarak… Kabul edemediğim ne var? Diye sor. Burada neyi kabul edemiyorum. Cevaplar herkese farklı gelecektir. Hepsini kabul et. Kabul edemediğin ne varsa kabul et. Hepsi sana sırtlarını dönebilirler. Bu size çok kötü gelebilir. Hatta gerçekte de olabilir. Ama kabul. İçinden geçebilmek için, kendin için kabul et. Seni istememelerini kabul et. Seni dışladıklarında yıkılman gerekmiyor. Seni istesinler diye çabalaman gerekmiyor. Sahte konuşmalar, sahte gülüşler, sahte kabuller yapman gerekmiyor. Sen o zannettiklerin değilsin. Sen daha fazlasısın. Seni istemeyebilirler, saygı duy. Seçiminize saygı duyuyorum de. Egosal çabaların ve bağların bittiğini hisset. Özgürlüğü hisset. Kimseye kendini beğendirmek ve sevdirmek için bir şeyler yapman gerekmiyor. Artık özgürsün. Gerçekten özgürsün.

 

-Dışlanmamak için neler yapıyorum? Diye sor kendine… Kendini soktuğun tüm bu egosal vaziyetlerden özgürleştir, serbest bırak. İçinden geldiği gibi davran. Unutma sen dışındakiler değilsin. Sen içinsin. İçinden akan şeysin. Kimsen o oluyorsun. İçinden gelen güce izin ver. O güç sensin. Gerçek sensin. Sen sadece kendin olmak ve kendini yaşamak isteyensin. Başkalarının senin görmek istedikleri gibi yaşaman gerekmiyor. Neysen o’sun. Hiçbir şey senden kıymetli değil. Sen içinin isteğisin. İstemediğin hiçbir şeyi yapman gerekmediği gibi, içinle akarak yaptığın her davranış zaten kabul görüyor. İçin ve dışın bir olsun. Dışın içinin yansıması olsun.

 

-Ben Benim… Herkes bana istediği her şeyi söyleyebilir… Ben kendimi herkesten özgür bırakıyorum… Ben kendime güveniyorum… Ben özgürüm… Bütün kâinat beni dışlayabilir, kabul ediyorum. Ama ben buyum. Her şeye rağmen, bedeli ne olursa olsun, ben kendimi yaşamayı seçiyorum…

 

- Gözlerin kapalı olarak. Seni dışlayan herkese kalbinden beyaz ışıklar gönder. Onlar seni sevmeyebilirler ama olsun. Sen onları tüm yüreğinle kucakla. Çünkü sen busun. Sen izin verensin. Sen kabul edensin. Üzerine aldığın dışlanma korkun ile gerçek kendini sıkıştırıp, karartan da sendin. Şimdi kendi ışığın üzerinden karanlığı kaldıran da. Her halini kabul et. Kaldırdığın her korkunun altından sen çıkacaksın. Sen gerçek kendini ortaya çıkaransın.

 

- Şimdi kendine bak. Sen kimleri dışlıyorsun acaba. Çünkü hep dışlanmayı deneyimlemiyorsun. Bir kişide bir korku varsa her iki ucunu da yaşamaktadır. Dışlanıyorsan, dışlıyorsundur da. Dışlandıkların senin aynandır. Onlar sana seni yansıtırlar ki, kendini görüp gerçek kendini bulasın diye.

 

Kendinle yüzleş. Zor olabilir. Ama unutma. Kendini bulmak için kendine emek veriyorsun. Kimleri dışladın, neden dışladın? Görmeye ve anlamaya niyet et.

Belki evde seni kocan dışladı, sen kapıda komşunu, kapıcıyı. Okulda arkadaşların seni dışladı. Sen dışarıda simit satıcısını. İş yerinde müdürün seni dışladı, sen de sana çay getiren hizmetliyi. Size gelen neyse yüzleşin kendinizle. Kimler gelecek, bakın bakalım.

 

Ve en önemlisi, egonu yaşamak adına gerçek kendini görmezden gelip dışlıyor musun acaba? Eğer Kendini dışlarsan, kendini yaşayamazsın. Yürekten bakmazsan kendine, kendin olamazsın. Etrafındakilere bir kerecik de olsa, yargısız, sorgusuz, sualsiz tüm yüreğini açarak bakabildin mi hiç… Sorun kendinize dışlanma korkusu olanlar. Ben dışlanıyorum diyenler. Siz kimleri dışladınız. Kendine aynada gözlerinin içinden bakarak yüreğinin derinliklerine inebildin mi. Kendi iç güzelliğini görebildin mi hiç.

 

-Dışladığın tüm kişilere ve kendine bakarak Kabul de. Kabul… Kabul… Hepsi kabul. Ama artık bitti. Kendimi, herkesi, her şeyi dışlamayı bitiriyorum. Sizi ve kendimi kabul ediyorum. Suçladığım kim varsa kabul. Herkesin, her türlü seçimine saygı duyuyorum. O öyle seçti. Kabul. Benim onu dışlamam gerekmiyor. Herkesin kendini hatırlamasına izin veriyorum. Kendime güvendiğim kadar sizlere de güveniyorum. Ben dışlanma enerjimden korkarak bu enerjiyi bedenimde büyütmeyi bitiriyorum. Kabul ederek bırakıyorum.

 

Ben bütün Dışlama ve Dışlanma Enerjilerimi bitiriyorum. Ben Benim. Herkes ve her şey Ben.

Hadi artık bitirin ayrımlarınızı…Kucaklaşın kendinizle…Kucak açın herkese ve her şeye…

 

dır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...