Jump to content

Doğum Sırasında MRI Çektiler


SimqEE
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Doğum Sırasında MRI Çektiler


1665.jpg

Almanya'nın başkenti Berlin'de doktorlar doğum sırasında MRI çekerek, bir ilke imza attı

Tıp dünyasında bir ilk!Doğum anlarını MRI çekerek görüntüleyen uzmanlar, bunun doğum sırasında bebeklerin yaşadığı süreci daha iyi anlamak açısından dönüm noktası niteliğinde olduğunu belirtiyor.

 

Görüntüler, Alman bir annenin doğumu bir manyetik rezonans görüntüleme cihazındayken gerçekleştirmeyi kabul etmesi sayesinde elde edildi.

 

Berlin Charite Hastanesi'nden jinekolog Ernst Beinder, doğum sürecinin normal bir şekilde gerçekleştiğini ve cihazın rahim içinde gerçekleşen tüm hareketleri ve süreçleri görüntülediğini belirtti.

 

MRI cihazlarının çoğu tüp şeklinde, ancak uzman ekip özel bir 'açık' tarayıcı gerkeçleştirerek doğum sırasında anneye ve doğumu yapan doktorlara gerekli alanı sağladı.

Görüntülerin, doğum sürecindeki komplikasyonları ve bebeğin doğum kanalında yeterince hareket etmemesi halinde kadınların yaklaşık yüzde 15'inde sezaryen ameliyatına ihtiyaç duyulmasını daha iyi anlamak açısından hayati önem taşıyor.

 

Doğum sırasında makinenin sesinden rahatsız olmaması için anne kulaklık takarken, bebek dünyaya geldiğinde işitme duyusunun etkilenmemesi için cihaz kapatıldı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğum yapıp tarlaya giden kadın var Anadolu'da. ßu kadar dramatize etmeye gerek yok. Doğum milyarlarca yıldır var, MR dünkü icat. Allah her şeyi usûlüne uygun tasarlamış zaten. ßilim adına bir şey yaptım demek için artistlik yapmaya gerek yok bence. :D İstesen de istemesen de olacak bir şey. Orada kalacak hali yok ya. :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...