Jump to content

Kulüpler Birliği Çark Etti!


кυвiŁαу
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Kulüpler birliği çark etti!

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Yıldırım Demirören ve beraberindeki Fenerbahçe Kulübü 2. Başkanı Nihat Özdemir, Ankaragücü Kulübü Başkanı Cengiz Topel Yıldırım, Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, Eskişehir Kulübü Başkanı Halil Ünal, Medikalpark Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu ve Fenerbahçe yöneticisi Cihan Kamer'den oluşan heyeti kabul etti.

1.jpg%3F1317909497

 

 

 

Oktay Vural'ın MHP Grup Başkanlığı'ndaki makamında yapılan kabule, Vural'ın yanı sıra MHP Grup Başkanvekillerinden Mehmet Şandır ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak da katıldı.

 

Kabulde konuşma yapan Vural, spor kulüplerini ilgilendiren Sporda Şiddet Yasası'nın bazı maddelerinde değişiklik yapılmasını, kendilerinin de istediğini belirterek, ''Spor camiası, siyasetin müdahalesi olmadan kendi kendini yönetsin. Biz sporu siyaset dışı görüyoruz. Bu nedenle sporun sahada olmasını istiyoruz. Kural ve sorumluluklar belli olsun. Bu konuda hepimize görev düşüyor. Siyasi partilerde bir istişare yapmak koşuluyla yasada belli değişiklikler yapılması için gerekli desteği vereceğiz. Amacımız spor ahlakına uygun ve birlikte hareket etmek'' diye konuştu.

 

Mehmet Şandır ise sporun ortak bir payda olduğuna değinerek, şunları söyledi:

 

''İşte bu ortak paydada, toplumsal olayda toplumsal paylaşımın nasıl olması gerektiğini yine en iyi kulüp yöneticilerimiz bilir. Deneme yanılma yöntemiyle yapılan yasada ortaya çıkan aksaklıkları gördük. Gerekli değişikliklerin yapılması konusunda Kulüpler Birliği'ne samimi destek vereceğiz.''

 

Yıldırım Demirören de, bir süreçten geçtiklerini ifade ederek, ''Çok istediğimiz bir kanunun bazı maddelerinin Türk Ceza Kanunu'nda çok ağır olduğunu gördüğümüzden bu turlara başladık. Biz 'hapis olmasın, küme düşme kalksın' diye uğraşmıyoruz. Sporda Şiddet Yasası'nın çok ağır olan bazı maddelerinin değiştirilmesi için destek istiyoruz. Bizim isteğimiz TBBM'de grubu olan tüm partilerin ortak desteğini alarak bu işi yapmak'' dedi.

 

Demirören, daha sonra Sporda Şiddet Yasası'nın bazı maddelerinde yapılması ön görülen değişikliklerle ilgili Levent Bıçakçı tarafından hazırlanan dosyayı MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural'a verdi.

 

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Demirören, sabah TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile yaptıkları görüşmeyle ilgili olarak da, ''Sayın başkan bunun bir siyasi olay olmadığını, tüm partiler arasında konsensüs sağlanması halinde vakfın değişikliklerle ilgili teklifini kabul edeceklerini söyledi'' dedi.

 

BDP ZİYARETİ

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın kabulünden sonra Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Demirören ve beraberindekileri BDP'nin TBMM Grup Başkanvekili Hasip Kaplan ile TBMM İdare Amiri Sırrı Sakık kabul etti.

 

Meclisteki grup toplantı salonunda yapılan kabulde Hasip Kaplan, BDP Grubu olarak spor konusu gündeme geldiğinde her zaman destek verdiklerini belirterek, ''Mecliste 4 grubun uzlaştığı ender yasalardan biridir Sporda Şiddet Yasası. Tüm kulüplerin ve yöneticilerin ortak üstünde anlaştığı bir yasa olduğunu söyledikleri için meclisteki tüm gruplar tarafından kabul edilerek çıkarıldı. Ortak irade, ortak çözüm çerçevesinde bunu aşmamız gerekiyor. Sporun, makul kuralları, uluslararası evrensel kuralları çerçevesinde ele alınması gereken bir yasa'' diye konuştu.

 

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Yıldırım Demirören de bu kanunun çıkması için tüm kulüpler olarak çok çalıştıklarını söyledi.

 

Demirören sözlerini şöyle tamamladı:

 

''Ancak daha sonra gördük ki Türk Ceza Kanunu'nun bazı maddelerine baktığımızda Sporda Şiddet Yasası'nın 6-7 maddesinde sadece ceza ve şikeyi kapsamayan maddeler var. Çok ağır olduğunu gördük. Bunun için hukukçu arkadaşımız Levent Bıçakçı'ya değişiklik yapılması gereken kanun maddelerinin nasıl olması gerektiği konusunda bir dosya hazırlattık. Sizlere bu dosyayı sunuyoruz. En büyük isteğimiz de tıpkı yasanın çıkışında olduğu gibi mecliste grubu olan tüm partilerimizin ortak kabulü ile yapılması.''

 

Kulüpler Birliği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, ziyaretlerin ardından, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle bir süre önce tedavi gören Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ı ziyaret etmek üzere meclisten ayrıldı.

 

Kaynak : HTSpor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...