Jump to content

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları


Misafir

Önerilen Mesajlar

Tüm yurtta 19 Mayıs coşkusu

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta, KKTC’de ve dış temsilciliklerde bugün törenlerle kutlanacak.

 

285763-1.jpg

 

Ankara Valiliği’nin açıklamasına göre, Başkentte 19 Mayıs törenleri bugün saat 07.00’de top atışı ile başlayacak.

 

nıtkabir’de saat 09.00-09.30 saatleri arasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve diğer sivil ve askeri erkanın katılacağı devlet töreni gerçekleştirilecek. Aynı saatlerde ayrıca, Atatürk anıtlarına da çelenk konulacak. Başbakan Erdoğan gözündeki rahatsızlık nedeniyle kutlamalara katılamayacak.

 

19 Mayıs Stadyumu’ndaki tören ise saat 09.30’da bando eşliğinde alana yerleşilmesiyle başlayacak.

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün saat 10.00’da şeref tribünündeki yerini almasının ardından törende ilk konuşmayı Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik yapacak.

 

Tören, bir öğrencinin gençler adına konuşmasıyla devam edecek. Öğrenci, gençlik adına bir şiir, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni ve Gençliğin Ata’ya Cevabı’nı okuyacak. Daha sonra, Samsun’dan getirilen bayrak ve Selanik’ten getirilen bayrak ile toprak Cumhurbaşkanı Gül’e sunulacak.

 

Gençlik Marşı’nın söylenmesi ve seremoni tablosunun çözülümünün ardından Jandarma bando gösterisi yapacak. Türk Hava Kurumu’nun paraşütle atlama gösterilerinin ardından tören geçişi yapılacak.

 

Tören geçişinin tamamlanmasından sonra yer ve fon grubu gösterileri gerçekleştirilecek. Tören, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e törenin bitişinin arzıyla sona erecek.

 

ÖNLEMLER

Akdeniz Caddesi ve Gençlik Caddesi, bugün tören süresince trafiğe kapalı olacak. Diğer taraftan, devlet kortejine dahil zevatın araçları Anıtkabir’e 1 nolu nizamiyeden (Tandoğan kapısı) törene katılacak; sivil ve askeri personel ile öğrenciler ise kimlik kontrolü ile yaya olarak 2 nolu nizamiyeden (Akdeniz caddesi kapısı) girecekler. Devlet erkanı ve törende görevli personel dışında, hiçbir şahıs araçlı olarak Anıtkabir’e alınmayacak.

 

Bununla birlikte kortejde yer almayan, mozole önündeki bayrak meydanında yer alacak sivil ve askeri personel, Anıtkabir’e saat 08.30’a kadar girişlerini tamamlayarak kendilerine ayrılmış bölümlerde yerlerini almış olacaklar. Törene katılacak bu grupta yer alanlar, yanlarında eş ve çocuklarını veya benzer ziyaretçi getirmeyecekler ve düzgün kıyafetli olacaklar.

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

B4A5CC69A65C624C8317CF20r.jpg

 

 

Doğum günün kutlu olsun Atam

 

 

Atatürk, Samsun'a çıkarak çağdaş Türkiye'nin temelini attığı 19 Mayıs'ı kendi doğum günü olarak kabul ederdi. Doğum gününü soranlara, resmen kayıtlı olmadığı için "19 Mayıs" derdi. Bugün hem 19 Mayıs'ı hem de Atatürk'ün doğumunun 127'nci yılını kutluyoruz. Nice yıllara...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bannerbayrak-1.jpg

 

19 Mayıs Güneşi Yeniden Doğacak

 

Bayrağı çek...Ön safa geçmiş bulun

 

Zalimlere karşı bükülmez kolun

 

--------------------------------------------------------------------

Tarafım : Türkiye Cumhuriyeti' nin bölünmez bütünlüğünden, Türk Ulus' unun birliğinden, bağımsızlığından, egemenliğinden, Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından belirlenmiş kuruluş ilkelerinden tarafım.

--------------------------------------------------------------------

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...