Jump to content

Gelin Saçı Nasıl Olmalı?


SimqEE
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

 

 

 

 

 

Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

 

Alışverişler, düzenlemeler, provalar derken düğün hazırlıklarında son aşamaya gelindi ve gelinliğin dışında makyaj ile saçlarınıza şekil verilmesi de çok önemli detaylar arasında. Eğer istediğiniz gibi bir saç modeli uygulanmazsa siz bütün gece bunun rahatsızlığını duyarsınız ve en güzel gününüz de zehir olabilir. Sorun yaşamamak için düğün öncesi bir çok model üzerinde düşünebilir hatta denemelerini yapabilirsiniz. Son an’a kadar bekleyip de kararsızlık ile hüzünlü bir düğünü yaşamak istemezsiniz.

kadinlarsitesi.com olarak sizlere bu konuda yardımcı olmasını umduğumuz önerilerde bulunmak istiyoruz. Uygun bir saç modeliyle yüzünüzün istediğiniz bir bölümünü ön plana çıkarabilir ve gecenizi huzur içinde doyasıya mutlulukla yaşayabilirsiniz.

 

992.jpg

 

Saçlarınızın uzun ya da kısa olması çok da önemli değil, sonuçta uygulanacak model size çok farklı bir görünüm hem de şıklık verecektir. Yalnız öncelikle yüz tipinizi belirleyip ona uygun modeli yaptırmak istemelisiniz. Kuaförünüz ile bu konuda uzun uzun görüşüp fikirlerini alarak istediğiniz modeli de değerlendirebilirsiniz.

Düşüncelerine önem verdiğiniz bir arkadaşınızın size, kuaföre giderken eşlik etmesini isteyebilirsiniz, memnuniyetle kabul edecektir. Bu sayede karar vermenize yardımcı olabilir.

Kuaföre giderken, duvağınızı ve saç aksesuarlarınızı yanınıza almalısınız, aksesuara uygun saç modellerinden birini seçeceğinize göre bu modelleri kuaförünüzle görüşebilir hatta en doğru en uygun model seçimi için gelinliğinizin ve takılarınızın fotoğraflarını da gösterebilirsiniz.

Ayrıca gelinlikle birlikte düğünün nerede yapılacağı da uygulanacak saç modeli seçiminde önemlidir. Balo salonundaki düğünlerde topuz bir model şık bir taç ile tamamlanabilirken, kır düğünlerinde açık saçlarda serpme minik çiçekler çok hoş görünüm sergileyebilir.

Tüm detaylar arasında hava koşullarını göz ardı etmemelisiniz. Yaz düğünlerinde genelde açık havada havuzbaşı ya da kır düğünü organizasyonları tercih edilir. Bu durumlarda havanın rüzgarlı olup olmayacağına dikkat edilmeli. Rüzgarlı bir günde saçlarınız dağılabilir o yüzden dağılmayacak bir model ve uygun aksesuarlar seçilmeli. Örneğin; saçlarınıza şık bir taç, şirin minik çiçekler, boncuklar ya da ışıltılı tokalar ile süsleyebilirsiniz.

Gelinin tüm hazırlıkları detaylarıyla tamamlanırken damadı unutmamak gerekiyor. Gelin ile damat arasındaki boy farkı da mutlaka göz önünde bulundurulmalı. Arada boy farkı varsa uzun bir topuz ve yüksek topuklu ayakkabılarla boy farkını eşitleyebilirsiniz, eğer hemen hemen aynı boylardaysanız daha düz modellerde saç ve ayakkabı seçimleri doğru olacaktır. Saçlarınız başınızın arka tarafında hatta ensede toplanabilir.

Yüz yapınız uygulanacak saç modelinde önemli elbette. Toplu gelinlerin yüzünü ince göstermek için yüze yanlardan ve kulak arkasından saçlar çıkarılabilir. İnce uzun yüz tipiniz varsa yüzünüze bir tutam saç düşürülerek yapılmış topuzlar uygun olmayabilir.

Genelde klasik gelin başı topuz şeklinde yapılır ama siz klasik görünüm istemeyebilirsiniz. Saçlarınız kısaysa aksesuarlarla saçlarınızı renklendirebilir, çok şirin ve canlı görünümler verebilirsiniz.

 

alıntı

 

--- Sonraki mesaj ---

 

Gelinin saç modeli nasıl olmalıdır

 

Hayallerinizi süsleyen saç modeli nedir? Artık gerçekleşmesi çok yakın! Düğününüzde her genç kız gibi mükemmel olmayı ve kusursuz bir görünümle ışıltılar saçmayı düşünüyorsanız, bunu dileğinizi gerçekleştirmenin en önemli kriterlerinden biri, belki de en önemlisi şık bir saç modelidir. Ancak, sadece saç modeli değil! O çok şık tasarlanmış olan saçınızın üstünde bulunacak mükemmel bir taç, sizi o gecenin güzel prensesi olarak yüceltecek ve tüm bakışların üzerinizde olmasını sağlayacaktır.

 

993.jpg

 

Tacınızın seçimi gelinliğinizi, saç modelinizi ve düğün ortamınızı göz önünde bulundurarak yapın. Gelin başı tasarımı önemlidir ve her kuaförün iyi yapabileceği bir şey değildir. Sonradan pişman olmamanız için, işinin uzmanı bir kuaför seçmek en iyisi.

 

Gelin başı fiyatları genel saç yapımından biraz daha yüksektir. Ancak, hayatınızda bir kez olacak ve fotoğraflarınızda ömrünüz boyunca sizle yaşayacak olan düğününüzde fevkalade görünmek sanırız her şeyden daha değerlidir. O en güzel gününüzde sanatını size en iyi şekilde yansıtacak olan kuaförü seçin, "tanıdık" laflarına itibar etmeyin. Çoğu gelin, asil görüntüsü için topuzu tercih eder. Siz yine de kuaförünüzün fikrini alın. Çünkü her saç modeli her yüze gitmez. Seçiminizin topuzdan yana olması durumunda, damatla olan boy farkınızı da düşünmelisiniz. Boy farkınız eşit ya da azsa, veya gelinin boyu daha uzunsa topuz biraz daha geriye doğru yapılmalıdır. Kuaförünüz tasarımını yaparken iyi bir uyum için gelinliğinizi ve aksesuarları da görmek ister.

 

Gelinliğinizi kuaförde giymeyi tercih etmeniz iyi bir fikirdir. Saçınızın düğün süresince bozulmayacağının garantisini de kuaförünüzden isteyin. Kuaförünüzde iyi bir makyöz bulunmalıdır. Randevunuzu alırken toleranslı davranın işiniz muhakkak uzayacaktır!

 

BAZI ÖNEMLİ NOKTALAR

 

Kuaförünüzden 15 - 20 gün önceden randevunuzu alın.

Randevudan bir gün önce kuaförünüzle görüşüp randevunuzu teyit edin.

yanınızda gelinlikçinizden aldığınız aksesuarlar bulunsun.

İsterseniz önceden bir deneme saçı yaptırabilirsiniz.

Kuaför işinizin ne kadar süreceğini hesaplayın, sonraki işleriniz sarkmasın.

Gelinliğinizi kuaförde giyecekseniz, uygun bir yer bulunmalıdır.

 

--- Sonraki mesaj ---

 

Genelde gelinler, öncelikli olarak gelinliği beğendiği için moda evinin kendisine verdiği taç veya çiçekle kuaföre gelirler. Bu da saçı yapacak olan kuaföre fazla bir seçim şansı bırakmaz. Hatta çoğu moda evi, saç modeli hakkında yanlış fikirler verdiğinden hem gelinlerin kafasını karıştırır hem de kuaförlerin işini zorlaştırır. Gelinler bu yüzden yanlış seçimlere mecbur bırakılır.

 

Gelin adaylarının en doğru tercihi yapması için düğün öncesi mutlaka birkaç prova almak gerekir. Bu sayede stres ve gerginlik hissi de ortadan kalkmış olur. Ayrıca gelinler kendilerini model konusunda şartlandırmamalı ve kuaförlerine güvenmelidir.

 

964.jpg

 

 

994.jpg

 

995.jpg

 

996.jpg

 

 

997.jpg

 

 

998.jpg

 

 

999.jpg

 

 

1000.jpg

 

1001.jpg

 

 

 

 

1002.jpg

 

 

1003.jpg

 

 

1004.jpg

 

 

alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...