Jump to content

Stres'e Karşı Sağlıklı Beslenin


yavin
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Stres beraberinde bir çok rahatsızlığa sebep olan bir hastalıktır. Strese karşı evde alacağınız doğal çözüm yöntemleriyle stresi en aza indirebilir, mutlu bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

 

Kuşkonmaz: İçerisinde yoğun miktarda folik asit bulunduran kuşkonmaz, vücudunuzun strese karşı salgılamış olduğu hormonun etkisiz hale getirilmesine yardımcı olmaktadır. Folik asitin, hamile kadınlar için de vitamin desteği olarak alındığı bilinmektedir. Bu nedenle de faydalı olduğu anlaşılan kuşkonmazdan, 1 santim kalınlığında yedi adet yediğimiz takdirde, hem stresimizden kurtulur; hem de kilo alımını önlemiş oluruz.

 

Kırmızı et: İçeriğinde yüksek oranda çinko, B vitamini ve demir barındıran kırmızı et, stresli günün sonunda yenilebilecek en doğru besinler arasında.

 

Süt: İçeriğinde B2 ve B12 vitaminlerini bulunduran süt, bol miktarda antioksidan, kalsiyum ve protein de içerdiğinden, strese karşı oldukça etkilidir.

Süzme Peynir ve meyve: Peynir de içeriğinde, yüksek oranda kalsiyum ve protein bulundurmaktadır. Meyveyi, C vitamini açısından zengin olan, portakal ve mandalina gibi meyvelerle birlikte yerseniz, strese karşı oldukça etkili bir formül keşfetmiş olduğunuzu anlamanız hiç de uzun sürmeyecektir.

 

Badem: Sert bir yiyecek olması nedeniyle stresinizi alacağından emin olabileceğiniz badem; içeriğindeki çinko, magnezyum, E ve B2 vitaminleri ile de, stres için oldukça etkili olduğu bilinen bir yiyecek. Badem yediğinizde, kendinizi mutlu hissettiğiniz zamanlar oldu mu? İsterseniz hemen bir deneme yapın.

 

Yaban Mersini:İçeriğinde yoğun miktarda anti oksidan bulunduran yaban mersini, C vitamini açısından da oldukça zengin bir bitki; ve C vitamini de stres savar olarak bilinmektedir. Bunların yanında yaban mersini, vücudumuza bol miktarda lig katkısı yaparak, midemizin rahat çalışmasına katkıda bulunmakta; ve kalori değeri olarak da oldukça tercih edilebilecek bir bitki. Kalorisi neredeyse yok denilebilecek kadar az.

 

Ton balığı: İçerisinde yoğun miktarda B6 ve B12 vitamini bulunduruyor. Az yağlı ve bol miktarda protein içeriyor. Öğlen yemeklerinde de yemeniz tavsiye edilebilmekte.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...