Jump to content

Bergen


yavin
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Adı : Belgin Sarılmışer ( Sanatçı Adı : Bergen ) 15 / 07 / 1958 Yılında Mersin'de dünyaya gözlerini açtı Belgin Sarılmişer .

 

Gerçek kökeni Suriye Türkmen soyuna dayanmaktadır.Rahmetli Bergen'in 1976 / 1980 yılları arasında, akrabası Göksel ile evlenen bergen yaşadığı talihsiz bir ailevi sorundan kaynaklanan , bir sebep ile canından çok sevdiği , eşi gözüyle baktığı, Allah katında kocası olarak gördüğü ilk ve son sevdası olan Göksel den zorla ayrılmak zorunda kaldırıldı.Vicdanı rahat etmese de bunu kabullendi bergen .

 

Beyine söyledigi ilk şarkı ; Rahmetli "Esen gülün" Onu anlıma yaz Tanrım şarkısıydı. Öyleki ; sevdasına hitaben söylediği şarkılarının çoğu halen gençlerimiz arasında büyük beğeni toplamaktadır . Her ne kadar kendisini eşi göstermeye çalışan şahıslar var olsada bergen yanlızca bir kişiyi sevdi. ilk ilişkisinden bir erkek çocuğu bulunmaktadır.

Bergen'in öne çıkan en belirgin özelliği ise ; ailesine ve kendisine yapılan yanlışları asla sevmeyen , yardım sever dürüst olmasıdır .

 

Bergen ismini ; kendisine veren ilk ve son sevdası olan Akrabası Göksel isimli efsane kocası yurtdışında kalp krizinden rahmetli olmuştur..

 

Bergen 1980 ' li yıllarda ise ; Adana'da bulunan * isimli aile müzik gazinosunda , 8 ay sahne alması karışılığında , yeni bir otomobil vaadi ile kandırılmıştır . Gazino ortaklarından olan 1947 doğumlu H.S isimli üç çocuklu evli şahsın , hediye olarak Bergen ' e verilen otomobile zamanla oluşan sebeplerden dolayı gelen hacizi sözüm ona kendisi ödeyerek , iyilik yapmış izlenimi uyandırsada, böyle bir durumun gerçekliği söz konusu dahi olmamıştır . Gazino ortaklarından olan Şahsın Bergenin ebe annesinin evini yaktırması ve sahte evlilik cüzdanı ile o yıllarda sahtekarlıkla gasp yaptığı bilinmektedir .

 

Adana ' da H.S isimli şahsın , Bergen ' i tehditle mekanında çalıştırması burada 8 ay sürmüştür . Sonrasında H.S isimli şahıs 1982 yaz sezonu zamanı İzmir alsancak ' ta bulunan arkadaşının olan Pırlanta isimli mekana zorla götürmüş ve sırtından çok ciddi gelirler elde etmiştir .Kendisini herkese kocası olarak tanıtan bu şahsın gerçekte Bergen ile hiçbir ilişkisi bulanmamaktadır Evli olsalar idi muhakkak devletin kurum ve kuruluşlarında bir kaydı bulunurdu , fakat aksine hiçbir kurum yada kuruluşta evli olduklarına dair bir belge yada sözcük yer almamaktadır . Bergen baskı altında olup öz geçmişini basına yansıtamamıştır!..

 

Baskı altında olan Bergen bu acılara fazla dayanamayıp kezzap atılma olayından bir gün öncesi çalışmayacağını söyler ve tartaklanır..

H.S isimli şahsın zorla çalıştırdığı mekandan , Bergen H.S isimli kişi ile evli olmadığını sahte evlenme cüzdanıyla gasp edildiğini bütün gerçekleri türk emniyetine anlatmak için kaçma girişiminde bulununca , şahsın yakınları tarafından yakalanıp 31 EKİM 1982 (Pazar) günü akşamı 23 :00 sularında kendisini zorla çalıştıran H.S isimli şahsın bir yakını tarafından yüzüne kezzap attırarak Bergen ' in sağ gözünü kaybetmesine neden olmuştur . 1982 yılı sonunda Bergeni zorla çalıştıran şahıs , suça teşvik ve azmettirme davası sonucunda tutuklanarak İzmir / Buca kapalı cezaevine konulmuştur .

 

Bir müddet burada yatan şahıs , sonrasında Niğde yarı açık cezaevine nakil edilmiştir . (Bu zaman diliminde Bergen yüzüne kezzap atan şahsın yakınları tarafından zorla çalıştırılmaya devam etmektedir ) .Basını yanıltma amacı ile Bergen , cezaevinde tutuklu bulunan şahsın yanına , ''görüşme '' adı altında zorla götürülmüş , basına karı koca izlenimi verilmiştir . Fakat bunda Bergenin hiç bir katkısı bulunmamakla beraber , kendisine uygulanan baskı altında bu olaylar gelişmişdir.

 

1987 yılında Bergen sahneye çıkmaması üzerine adana da sol bacağından bıçaklanmış ve öldürülme korkusundan suçluları da emniyete açıklayamamıştır. 1989 yılı bahar mevsiminde cezaevinde bulunan H.S isimli şahıs , o tarihte yapılan genel af ile tahliye olmuştur .

 

Tahliye olduktan sonra Bergen ' i tekrar baskı altına alarak , ciddi gelirler elde etmeye devam etmiştir .

 

Bergen'e suikast ; 14 / 08 / 1989 Pazartesi günü sabahı Bergenin ilk ve son sevdası olan beyi Göksel isimli şahıs ile bir araya gelme hazırlığı içerisindeyken ;H.S isimli şahıs ve silahlı adamları korumasında' 'Yıllar affetmez '' kasetinin tanıtımı için samsunda verdiği konser'den sonra son durağı olan Kayseri'deki konser dönüşü iki otomobil ile mersine dönerken, Mersin Pozantı karayolu çamalan mevkiinde, yol kenarında bulunan Aspava isimli Lokantada, "Bergen müzik işini bırakıp yurtdışında bulunan eşi göksel'e döneceğinin açıklaması ile çıkan tartışmada"

 

Olay tanıklarının anlattıkları ifadeye göre ; Bergen vurulmadan önce '' Sen benim kocam değildin, asıl beni eşimden siz ayırdınız , hayatımı mahvettiniz , düşün yakamdan artık '' dediği söylenmiştir . H.S isimli şahıs ve şahsın V....isimli üvey kardeşi ile Atilla.... isimli silahlı adamları Bergen'i ve ebe annesinde tabancayla vurup olay yerinden 01.....adana plakalı otomobil ile 4 kişiyle kaçmışlardır..

 

Bergen 14 / 08 / 1989 Pazartesi günü sabahı saat 06 : 12 geçe olay yerinde hakkı rahmetine kavuşmuştur . Bergenin ebe annesi de bu olayda 3 yerinden yaralanmış olup tedavi sonucu hayatı kurtulmuştur.

 

Kendisini Rahmetle Anıyoruz Toprağı bol Olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Sagopa Kajmer Bergen – Affetmem

   Sagopa Kajmer Bergen – Affetmem bir gecede ortalığı kasıp kavurdu. Sadece bir günde 900 bine yaklaşan dinlenme sayısı ile büyük başarıya ulaşan şarkı Avlu dizisinin sezon finalinde yer almıştı. Bergen’in söylediği kısımların sözlerini ise kısa bir süre önce kaybettiğimiz ünlü müzik adamı Ali tekintüre yazmıştı. Kendi dallarında fenomen olan Bergen ve Sagopa Kajmer’in Affetmem şarkısı şarkı sözleri ile birlikte haberimizde…   ŞARKI SÖZLERİ AFFETMEM 1.RAP Yağıyor yine kasv

   , Yer: Şarkı Sözleri

  • Acıların Kadını Bergen’in Trajik Hayat Hikayesi

   ‘Bergen’ sadece 30 yıl yaşadı. Hayatını Halis’e duyduğu ‘ölümüne aşk’a adadı. Tek isteği şarkı söylemekti. Halis’in kıskançlık krizleri buna izin vermedi. Önce yüzüne kezzap atıp güzelliğini aldı elinden, sonra tek kurşunla hayatını. Bergen’in hayatını Yavuz Hakan Tok kaleme aldı. İşte ‘Acıların Kadını’…     Bazen insanlar hiddetli sever, ölesiye sever, yaşadıkları kötü olaylar sevgisinden bir şey götürmez” demişti Bergen yeğenine. Bambaşka bir hayatı olabilirdi. İlkokulu bitirir bitirmez

   , Yer: Türk Halk/Sanat Müziği Biyografi Arşivi

  • Vikinglerin Başkenti Bergen!

   Vikinglerin başkenti olarak bilinen Bergen, Norveç'in sanat kokan şehirlerinden biri.   Norveç’in ikinci büyük kenti, nam-ı diğer vikinglerin başkenti, Hansa Evleri’nin şehri ve sanat kokulu bir yer. Burası Bergen.   Buraya ilk ayak bastığınızda ilk olarak Floyen Dağ’ına gidebilirsiniz. Füniküler kullanılırak ulaşılan Floyen Dağı’na aşağı yukarı dört dakikada varabilir, her tarafı camlı olan bu kabinde oldukça keyifli bir 4 dakika geçirebilirsiniz.   Tepeye vardığınızda Bergen’in muh

   , Yer: Avrupa

  • Bergen-Seni Kalbimden Kovdum...

   seni kalbimden kovdum bir daha giremezsin beddua ettim sana geriye donemezsin   mutluluk hakkin deil sevilip gulemezsin pisman olsan bosuna geriye donemezsin   kimseyi sevemezsin   ask vermistim ne yaptin aldin yere firlattin ikimizi sen yaktin maziyi silemezsin   mutluluk hakkin deil sevilip gulemezsin pisman olsan bosuna geriye donemezsin kimseyi sevemezsin

   , Yer: Şarkı Sözleri

  • Yazın Güneşin Batmadığı Kent:Bergen

   Yazın güneşin batmadığı kent:Bergen     Norveç’in eski başkenti Bergen tadına doyulmaz güzellikler barındıran fiyordları    Norveç’in güneybatı kıyısında yer alan ve Hordaland eyaletine bağlı en büyük ikinci şehir olan Bergen 1070 yılında Kral Olav Kyree tarafından kuruldu ve 1229 yılına kadar ülkenin başkenti olarak kaldı. Kent    Küçük bir liman şehir olan Bergen’in nüfusu yaklaşık 250 bindir. En yüksek kişi başı gelire sahip insanların yaşadığı ülkede refah dü

   , Yer: Avrupa

×
×
 • Yeni Oluştur...