Jump to content

Banc d'Arguin Milli Parkı


Sidre
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Banc d'Arguin Moritanya Atlantik çöl kıyısında yarıda Nouakchott arasında, güneyde ve kuzeyde Nouadhibou yer almaktadır. Ile de Tidra, Ile d'Arguin ve kuzeyde Pointe Minou Cap d'Arguin parkı, güney Cap Timiris uzanır. Sahara, sığ deniz ve 35 km iç sınır en fazla 60 km uzanır.

Park Sahra ve Atlantik arasında bir geçiş bölgesi eşsiz bir örneğini sağlar. Tidra Adası çevresinde, özellikle de gelişmiş gelgit daireler, mudflats büyük bir genişlik ile birlikte, büyük ölçüde Sahra kökenli rüzgârdan savrulmuş kum oluşan adalar ve sahil şeridinin büyük bir alandır. Adlı 15 adaların en büyüğü, 1 km genişliğinde ve 5 km uzunluğunda birkaç çeşidi vardır, Tidra Isle of 8 km 35 km. Cap Blanc ve Cap Timiris arasındaki kıyı sularında çok sığ ve sadece 60 km deniz bile gelgit 5 ​​m derinliğe ulaşmak. Kurak iç bileşeni esas olarak 15 m. yükselen kum tepeleri ve kayalıklarla alanları kapsar Parkta mangrov bataklığı Banc d'Arguin Sahra ırmaklar akan için büyük bir haliç ağız bir önceki nemli jeolojik dönemde bir relikt.

Parkta Afrotropical ve Palaearctic biyocoğrafi alemlere arasındaki kavşakta yatıyor.Kumlu sahil şeridi bitki örtüsü, mudflats ve adalar tuzcul türler tarafından temsil edilmektedir. Parkın karasal bileşeni, sınırlı bir Akdeniz etkisi ile Sahra bitki örtüsü ile temsil edilmektedir. Sığ su bitki örtüsü, geniş Seagrass yatak ve çeşitli deniz yosunu, ve balık üreme ve gelişme için elverişli bir yaşam alanı kapsamaktadır.

Atlantik göç yolu kullanan yaklaşık 7 milyon sığ kuşlar, yaklaşık% 30, dünyanın kuşlardırlar kışlama en büyük konsantrasyon ve yuvalama balıkçıl kuşların dünyanın çok çeşitli toplulukların bir ev sahipliği Banc d'Arguin, kış geçiriyor . Palaearctic ve Afrotropical alemlere temsil eden en az 108 kuş türü kaydedilmiştir. 3 milyondan fazla shorebirds sayısı kışlama ve yüz binlerce kara sumru ve flamingo, halkalı plover, gri plover, düğüm, Kızılbacak ve bar-kuyruklu Çulluk. Bu alan, Avrupa kaşıkçı için en önemli kışlama biridir. Kuşların, çeşitli tür ve alttür Afrika gibi endemik balıkçıl ve kaşıkçı ve batı resif balıkçıl gibi bir dağıtım ile birlikte, beyaz pelikan, kamış karabatak, martı gagalı sumru, Hazar sumru, kraliyet sumru ve ortak sumru.

Memeliler Dorcas ceylan, çakal, tilki Fennec, kum tilki, kum kedi, Hint porsuğu ve çizgili sırtlan. Düzenli olarak kaydedilmektedir deniz memelileri, katil balina, Atlantik kambur yunus, ortak yunus, kaba dişli yunus, şişe burunlu yunus ve Risso yunusları içerir. Fin balina ya da ortak ve ortak rorqual porpoise görüşlü olmuştur. Yakın Nouadhibou Cap Blanc, küçük bir nüfus yaklaşık 150 Akdeniz foku bulundu. Dört kaplumbağa sık sık alan türleri: yeşil, Caretta Caretta, hawksbill ve Deri. Balık faunasının en önemli bileşenlerinden biri. Sığ gelgit daireler önemli üreme ve fidanlık alanları olarak hareket ederler.

Neolitik arkeolojik sit alanları ve Almoravide uygarlığın izlerini adaların bir dizi bulunur.Yerel halk, Imraguen veya Amrig, doğal çevrenin birçok gümrük ilgilidir. Kendi adını bile kelimenin tam anlamıyla 'hayat toplamak olanlar' anlamına gelir. Imraguen kabilesi hala neredeyse sadece geleneksel yelkenli tekneler kullanarak göçmen balık popülasyonlarının hasat dayalı asırlık yaşam tarzları, korumak. Ilk kez 15. yüzyılda Portekizli kaşifler tarafından kaydedilen bu yana değişmeden Balık tutma teknikleri, kefal okullarda yakalamak için vahşi yunuslar ile eşsiz bir simbiyotik işbirliğini içerir.

500 veya Imraguen insanlar parkın içinde yedi köyde yaşayan, ancak sınır dışında toplanan su kaynaklarının bağımlı. Bunlar, geleneksel yöntemlerle geçim balıkçılık ekonomisi tabanı. Göçebeler tarafından bölgenin daha çölleşmiş olma nedeniyle azalan. Baie du Levrier ve Nouadhibou limanı uluslararası balıkçı filoları için önemli üs haline gelmiştir.1989 yılından beri UNESCO dünya mirası listesinde..

 

161.jpg162.jpg

 

163.jpg164.jpg

 

165.jpg166.jpg

 

167.jpg168.jpg

 

169.jpg170.jpg

 

 

171.jpg172.jpg

 

173.jpg174.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...