Jump to content

10-17 EKİM Haftası Astroloji Yorumları


Guest Îکє†
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

LİDERLİĞİN SONLANMASI HAFTASI

Aşk ve sevgi planeti Venüs’ün Akrep burcuna geçişi ile Akrep’e özgü nitelikler kazanmaya başlıyoruz. Daha derin ve tutkulu bir sevme biçimi ile kuşkulu, kıskanç, içe dönük duyguların ağırlık kazanacağı bu dönem 13 Ekimde Merkür’ün de Akrep burcuna girişi ile iyiden iyiye hissedilecek. Düşüncelerin saklanması, gizlenmesi, açıklamalar yapmak yerine anlaşılmayı beklemek, başkalarının düşünce ve davranışlarını doğru şekilde tahmin etmek döneme özgü bir ruh hali olacak.

12 Ekimde Koç burcunun 18. Derecesinde Dolunay gerçekleşiyor. Yenilik değil sonlanma, sonuç alma ve final çizgisine ulaşmadır dolunayların anlamı. Aradığımıza ulaşırız, beklediğimiz gelir veya teslim eder rahatlarız. Koç burcundaki bir dolunay lider ve öncü olduğumuz bir konuda sonuç almak, liderliğimizi sona erdirip başka kulvarlara yol almak anlamına gelir. Dolunaylar gerçekleştikleri günden 5 gün önce 5 gün sonrada etkilidir. 7-17 Ekim arasında sonuçlandırmak istediğimiz konuları gündeme getirmemiz mümkün olacak.

Dolunay sırasında Güneş-Satürn kavuşumu dikkat çekiyor. Canlılık ile hastalık, ilerlemek ile engellenmek, neşe ile ciddiyet bu kucaklaşmada bir arada yaşanacak durumlar ve duygular. Uzun sürecek bir iş, ilişki veya gelir arzu ediyorsanız Güneş-Satürn kavuşumu süreklilik getiren bir açıdır.

Bu sırada Merkür’ün sözlerini romantik Neptün’le uyumlu kılması, şans planeti Jüpiter’in dönüştürücü Plüton’la anlaşıyor ve işbirliği yapıyor olması da haftanın güzellikleri. Hayallerimizi gerçekleştiren konulara imza atabiliriz. Değişim yaratmak istediğimiz konular ise kendiliğinden bir şans eseri olarak gelişebilir.

Venüs-Jüpiter uyumsuzluğu ise duygusal ilişkilerde şanssızlıkların, aksiliklerin duygu azalmasına sebep olacağını vurguluyor. Maddi kaynaklar ve kullanımı ile ilgili olaylar sevdiklerimizle aramızı açabilir. Dikkatli olmalı ve bu geçici açının etkisini körükleyecek davranışlardan kaçınmalıyız. Biraz anlayış ve gülümseme bütün kötülükleri çözecektir.

 

 

koc-1.jpg

 

 

 

KOÇ: Dolunay yeni bir yaşam dönemini getiriyor. Görünüşünüzü, kişisel algınızı ve ifadenizi değiştirmelisiniz. Ancak bu konuda eşinizin veya ortağınızın baskısı işinize yarayacak. Engeller bu kez finale ulaşmanızı sağlayacak. Bir ayrılık dönemindeyseniz eşinizin isteksizliği ayrılmanızı engelleyebilir veya süreci uzatabilir. Ayrılık söz konusu değilse eşinizin veya yakınlarınızın sağlık sorunlarıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.Finansal alanda şansınız azaldı. Bu haftayı şans oyunlarınakatılmadan veya şansınıza veya kendinize güvenmeden geçirmelisiniz. para kaybına uğramamaya çalışın.

boga-1.jpgBOĞA: İç dünyanızın değişmesine izin vermeniz gerekiyor. Diyet yapın, yakınlarınızın sağlığı ile ilgilenin ve bu haftadan itibaren özgürlüğünüzü ilan edin. Hastane veya hapishane ile ilgili işleriniz bitme arifesinde. Kötü alışkanlıklarınızdan kurtuluyorsunuz. Elbette çabalarınıza bağlı olarak. Sağlıklı kalmak ve sağlığınızı korumak adına ne gerekiyorsa yapmalısınız. Uzun sürecek bir spor ve diyet programı yaşamınızı yeniden düzenlemek için kullanın. İş yaşamınızda uzun süre devam edecek bir projeyi tek başınıza üstlenmek zorunda kalabilirsiniz. Evlilik ve ortaklık, danışmanlarla ilişkiler alanınızda şans sizi hafta boyunca terk edecek. Yaşamınızı değiştirmek, evlenmek veya yeni bir danışmanla çalışmaya başlamak bu hafta bekletmeniz gereken işler.

ikizler-1.jpgİKİZLER: Aşk yaşamınızın belki de en problemli günlerini yaşıyorsunuz. Uzun yalnız geceler veya yalnız başınıza içselleştirdiğiniz bir aşk duygusu, gözlerinizi doldurmaya ve depresif hissetmenize yetiyor. Bunda arkadaşlarınızın parmağı olmalı. Kimi dostlarınız önerileriyle kimileri eylemleriyle yanınızda olacak ve sürekli bir ilişki kurmanızı sağlayacak. Bebek sahibi olmak istiyorsanız denemelerinize devam edin. Dostlarınızın yardımı sizi ümitlendirmeli. Şimdilerde sabırla tedaviyi birlikte sürdürmelisiniz. Yakınlarınızın sağlığı da bu hafta risk altında. Şanssızlık eseri olan tedaviler, hatalı doktor seçimi zor duruma sokabilir. Dikkatli olmalı bir kaç farklı uzman görüşü almalısınız. Kendi psikolojinizi gereğinden fazla irdeliyorsunuz. Bu konuda uzmana ihtiyacınız yok.

yengec-1.jpgYENGEÇ: Kariyer alanınızda gerçekleşen dolunay bir yöneticinizin emekli olmasıyla açılan yere atanmanızı sağlayabilir. Yeni görevler alabilirsiniz. Evlilik planlarınızı gündeme getirebilirsiniz. Bu sırada ev sahibi olmak veya evinizle ilgili sorunları çözmek isteyebilirsiniz. Bu hafta problemlerle yüzleşmeniz olası ancak çözüm bulmak için acele etmeyin. Bir sonraki hafta daha güneşli bir hava oluşacak. Aşk yaşamınızda herşey yolunda giderken bir anda talihsiz bir arkadaş açıklaması ortamı bozabilir. Dostlarınız sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Bu hafta aşk-arkadaşlık ilişkisi iç içe yaşanmamalı. Dostlarınızın yanlış yönlendirmesi Venüs’ün erosla işbirliğini bozabilir. Duygularınıza güvenin.

aslan-1.jpgASLAN: Burcunuzda yol alan Mars seyahatlerinizi ve eğitim programınızı başarıyla tamamlamanız için bir şans verecek. Dolunayın eşliğinde sertifikanızı alabilir, uzak bir ülkeye doğru yola çıkabilirsiniz. Bununla birlikte kısa yolculuklarda çeşitli engellerle karşılaşmanız, yakın çevrenizin artan baskısını hissetmeniz, reklam çabalarınızın sonuçsuz kalması da mümkün. Durumu değiştirmek için yurt dışına veya kent dışına açılmalısınız. Ev alanınızdan Venüs geçiş yaparken, dekoratif eşyalara olan ilginiz artacak. Bunun yanısıra kariyerinizi etkileyecek şanssızlıklar, evinizle iglilenmenize engel olacak. Evinizle ve ailenizle daha yakından ilgilenmeli, kariyer planlarınızı bu hafta askıya almalısınız. Koşulları zorlamak kazandırmayacak.

basak-1.jpgBAŞAK: Finansal alanınızda birleşen disiplin gezegeni Satürn ile canlılık kaynağınız Güneş düzenli bir gelir elde etmenizi sağlıyor. Uzun süredir borç ödemekle uğraşıyorsanız bir anda borçlarınızı bitirebilir veya telif, miras gibi bir gelir elde edebilirsiniz. Bu haftayı para kazanmakla ilgilenerek geçireceksiniz. Bunun yanı sıra ameliyat olma zorunluluğu özgüveniz sarsabilir. Yeniden dinç ve sağlıklı olabilmek için kendinize güvenmeli, egzersiz yapmalısınız. Yurt dışı ve kendt dışı çalışmalarınız istediğiniz hızda gitmeyecek. İlerleme için Aralık ayını beklemeli, sorunların çözümünü ise gelecek haftaya bırakmalısınız. Reklam ve medya çalışmalarınızda herşey yoluna girecek. Bu hafta şansınıza güvenmeden yola koyulmalısınız.

terazi-1.jpgTERAZİ: Karşıt burcunuzda gerçekleşen dolunay evliliğinizi veya ortaklığınız sorgulamanızı sağlayacak. Yakınlarınızla aranızdaki kopuş yeni bir yaşam biçimine tek başınıza geçmenize vesile olabilir. Bu dönem olumsuz gibi görünse de artık bazı şeyleri değiştirmelisiniz. Kendinizi disipline etmelisiniz. Zorlu yolları aşmak, hayatta kalma gücünü bulmak zorundasınız. Muhtaç olduğunuz güce dolunay sayesinde kavuşacaksınız. Bekarsanız evlenmeyi düşünebilirsiniz. Finansal geliriniz artıyor. Bununla birlikte talihsiz olaylar giderlere sebep oluyor. Kazanmaya odaklanmalı ve harcama yapmamak adına daha dikkatli olmalısınız. Özgüveninizle ilgilenin başkalarının aklından geçenlerle değil.

akrep-1.jpgAKREP: İş arkadaşlarınızdan kimisi veda ederken, iş yükünüz artabilir. İş yükünün yanı sıra çeşitli ağrılar bünyenizi yorabilir. Bunun yanı sıra Venüs burcunuzdan geçiş yapıyor. Güzelleşmek için estetik ameliyat olabilirsiniz. Bakım yaptırabilir, gardrobunuzla ilgilenebilirsiniz. Aynı anda yakınlarınızın sağlık problemleri için düzenli bir şekilde hastaneye gitmeniz de gerekebilir. Zor bir hafta ve siz bu yükünde altından kalkacaksınız. Fiziksel görünüşünüz kadar iç dünyanızla da ilgilenmeniz gerekiyor. Kendinize yapacağınız baskı haftayı mutsuz ve karamsar geçirme sebebiniz olabilir. Ailenizin hoş desteği, anlayışlı tutumu sizinle olacak. Onları da mutsuz etmeyin.

yay-1.jpgYAY: Finansal alanınızı güçlendiren Plüton yeni konularda para kazanmanız için elinden geleni yapacak. Bu arada deneyimli dostlarınız ısrarcı ve baskıcı davranabilir. Onları dinlemeli, önerilerini ciddiye almalısınız. Bu sayede kazancınızı katlayacaksınız. Uzunca bir süredir ilgilendiğiniz kişiyle yeni bir aşka başlayabilirsiniz. Dolunay duygusal ilişkilerinize çeki düzen getiriyor. Özgür ve yaratıcı bir hafta geçirecek, rüyalarınıza güveneceksiniz. Buna rağmen iş alanınızda ortaya çıkan beklenmedik aksilikler, yeterince özgür olmadığınız hissi uyandırabilir. Olumsuza değil olumluya odaklanmalısınız. Yakın çevreniz, reklam kampanyalarınız hiç olmadığı kadar işe yarayacak.

oglak-1.jpgOĞLAK: Ev arıyorsanız bulabilirsiniz. Satın almak, kiralamak, dekorasyon yenilemek bu hafta mümkün olacak. Bütün bunlar düşüncelerinizi işgal etmiyorsa ev sahibiniz çıkmanız talebiyle kapınızı çalabilir. Yenilik yapmaya hazır değilseniz Jüpiter sizi sevgilinizin evinde bir süre yaşamaya davet edebilir. Kariyeriniz ve sorumluluklarınız yorucu bir form alıyor. Uzun süreli yoğun bir çalışma temposu benimseyeceksiniz. Değerli arkadaşlarınız aşk yaşamınızla ilgili bazı gerçekleri gözünüze sokabilir. Veya partnerinizin hatalı söylemleri sizi utandırabilir. Dostlarınızın anlayışına güvenebilirsiniz olay çıkmayacak. Bununla birlikte kazancınız yöneticilerinizle yapacağınız anlaşma sayesinde artacak.

kova-1.jpgKOVA: Burcunuzda gerileyen Neptün, çok uzaktaki müşterilerinizle, medya sektörü ile sözleşme imzalamanızı sağlayabilir. Hayallerinizi gerçekleştirmek üzeresiniz. Bu çabanızı reklam çalışmalarınızla pekiştirmeli, güçlendirmelisiniz. Aynı anda hem yurt içi hem de yurt dışı geziler planlayabilirsiniz. Bütün çabanız hak ettiğiniz şöhrete ulaşmak için olmalı. Sonuç almak üzeresiniz kendinizi bırakmayın. Kadın otoriteleriniz bu hafta sizi desteklemeye çalışacak ancak bu desteğe karşı çıkan aile bireyleri can sıkıcı aksilikler yaratabilir. Bu durumda yöneticilerinizden yana tavır almalı, kendi çıkarlarınızı önde tutmalısınız. Pişamn olmayacaksınız. Ortağınız varsa rekla kmpanyanızı geliştirebilir.

balik-1.jpgBALIK: Para alanınızda gerçekleşen dolunay yeni bir geliri başlatıyor. İşiniz ve çabalarınız sonunda gurur verici gelişmeler sağlıyor. Aynı anda borç ödemeniz gerekiyorsa veya kredi başvurunuz kabul edildiyse korkusuzca olayların üzerine gidin. Ödemelerinizi sorunsuz bir şekilde yapacaksınız. Kısa bir süre sonra hayatınız yeniden şekillendiğinde şimdiki hayallerinize ulaşmış olacaksınız. Yakın çevreniz gerileyen Jüpiter’in etkisi ile size yardım etmiyor hatta şansınızı engelliyor. Çok uzaklarda bulunan dostlarınız ise en kötü anlarda yanınızda beliriveriyor. Bu hafta dostlara ve yurt dışı ilişkilerinize güvenin. Ne kadar çalışma azmi içinde olursanız kazancınız o kadar artacak.

 

 

Su Karakuş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...