Jump to content

Muhteşem Yüzyıl ve Mesajları


Guest MaRe
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Dikkat ettim de 5 Ekim 2011 tarihli bölümünde Hatice Sultan'ı, Meryem ana figürü gibi göstermeye çalışmışlar gibi geldi. O nasıl bir hamileliktir bölüm boyunca Sultan Süleyman devri değil Hz. İsa'nın hayatını anlatan bir dizi izliyormuşum gibi hissettim Hatice Sultanı gördükçe. Bilmiyorum belki de sadece bana öyle gelmiştir ama sizin düşüncelerinizi de merak ettim açıkçası.

 

Genelde Meryem figüründe elbise hep krem rengine yakın tasvir edilir bu bilinen bir şey. Aynı zaman da dizide de Hatice Sultan'ın bu renkte bir elbise giymiş olması bana pek de tesadüfmüş gibi gelmedi. Sadece bir kaç örnekle bunu daha iyi görebilirsiniz diye düşünüyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunların yanı sıra oturdum biraz araştırdım bazı şeyler gerçekten denk geliyor olamaz diye düşündüm. Bir videoya denk geldim videoyu paylaşamıyorum ancak görüntüyü göstermek istedim. Onca figür varken neden böyle bir göz işlenmesi gerektiğini anlayamadım. Üstte dallı budaklı bir şey işlenmiş iken altında geniş bir alanda tek başına bir göz. Zaten biliyorsunuz ki bu sembol masonlara ait bir sembol.

 

 

 

Kanuni Sultan Süleyman'ı anlatan ( güya ) bir dizi de bu kadar mesajın ne işi var çözemedim ama artık nerede karşımıza çıkmıyorlar ki demeden de edemiyorum.

12363.jpg

11468.jpg

11441.jpg

11393.jpg

11339.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25. kare olayı artık izlediğimiz her şeyde " bilinçli " olarak var olan bir durum zaten. Özellikle yapıyorlar, yalnız bakacak olsanız hiç bir şey izlemeden de duracak değiliz. Yalnız son zamanlarda bunu Türkiye'de gerçekten abarttıklarını düşünüyorum.

 

quardian bence haklı playades ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben diziyi izlemiyorum görüntüleri burda gördüm ama. O zaman hangi saray erkanı öyle elele dolaşıyormuş, hatta kadınlar öyle karınlarını gösteren elbiseleri ne zaman giyiyorlarmış bu karınların alelen sergilenmesi yeni moda eskiden kadınlar hamilelikleri belli olmasın diye uğraşırlarmış bunlar elele sarayın bahçesinde yok artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tek göz ha ? bak sen...

zuhahaha güzel yorum:Dya bu tek gözün tek manası yok bence:Dbence bu dizide kafalarına göre sultan süleymana aşırı bir libido yüklemesi yapmışlar:Dharemi ve dizide yansıtılan süleymanın libidosunu yansıtan bir göz bu:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...