Jump to content

Astroloji'den Korkulur mu?


Guest Îکє†
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Gelecekte olacaklar, bilinmezlikleri nedeni ile bizleri ürkütür. Hayat üzerindeki kontrollerimizi kaybedeceğimizi düşünürüz. Oysa değişimin gerekliliğinin sınırına dayanmadan buna ne kadar ihtiyacımız olduğunu fark edemeyiz.

Pek çok kişi ile görüştük yıllardır. Sorunsuz ve şikayetsiz olana pek rastlamadık. Şu ya da bu şekilde, halinden az veya çok şikayet eden pek çok kişi ile sorunlarını paylaştık.

Tüm donatılmışlıklarına ve doğuştan gelen hediyelerine rağmen, başarı ve sağlıklı karma yollarında kendi engellerine nasıl da bağımlılık gösterdiklerini gördük.

Sorunlarını tarif etmeye çalışırken, çözümü söylemekteydiler ama farkında değillerdi. Ne kadar kırıldıklarını söylerken, ne kadar kızgın olduklarını söylediklerinin farkında değillerdi, aldıkları travmalara rağmen ne kadar güçlü olduklarının farkına varmalarını engelleyen, yalancı dostlar ile nasıl da çevrelendiklerini gördük.

Sözler nasıl da her şeyi ustaca gizliyordu. Çoğu zaman apaçık ortada olan şeyleri söylememize şaştılar. Bazen ne kadar kırgın, üzgün, kızgın ya da affetmiş olduklarını yaptığımız sohbetlerde fark ettiler. Ne kadar dinlenmediklerini ve gerçek kendilerini nasıl da kimselere anlatamadıklarını gördüm. Genellikle geleceği duymaktan çekiniyorlar ama merak ediyorlardı.

Gelecekte olacaklar, bilinmezlikleri nedeni ile bizleri ürkütür. Hayat üzerindeki kontrollerimizi kaybedeceğimizi düşünürüz. Oysa değişimin gerekliliğinin sınırına dayanmadan buna ne kadar ihtiyacımız olduğunu fark edemeyiz. Değişimin gerekliliklerini, dönüşmek zorunda oluşlarımızın ya da öylece kalmak ile pasif seçim yapabilmemizin bile önemini konuşmanın ne kadar mühim bir şey olduğunu anlamak için direniriz.

Tam bu noktada değişmeye yeterince açık değilseniz, size söylenecek doğrulardan ödünüz kopar. Hem de korkunç, ölüm ya da acı dolu olacağı için değil. Öylece, safça, felaketsiz , fırtınasız, hastalıksız, yalnızca işinize gelmeyeni size söyleyeceği için.

Asıl sorun budur; gelecek sizin duymak istemediklerinizi de kapsamaktadır. Ve siz onlara yanaşmadıkça öylece gelecekte asılı kalmaya devam edeceklerdir.

En çok korktuğunuz şey ile yüzleşmeden ya da değişmeye ve olduğunuz halden başka bir halde olmaya yeterince açlık duymadan, ne astroloji, ne bir kitap bilgisi , ne de bir dost söylemi size yardımcı olamayacaktır. Yardım almayı kabul etmeden, kendiniz ile yüzleşme cesareti göstermeden hiçbir çaba size ulaşamayacaktır.

Astroloji, kitaplardan öğrendiğiniz ve ardı arkasına sıralanmış açısal değerlerin kombinasyonlarını yazan bir kitaptan öğrenilemez. Bu şekilde size yardım etmeyecektir. Önce sizin ona tüm kalbinizi, dürüstçe tüm hataları kabullenişlerinizi açmanız gereklidir. Bu içsel gözünüz açıldığında onun size söylemek istediklerini duyabilirsiniz. Kendinizde kabul etmek istemediğiniz değerler var ise, başkalarının aynı konumdaki Jüpiter’ine, Uranüs’üne, karesine bakın. Reddettiklerinizin benzerlerini ve/veya aynılarını onlarda görebileceksiniz. Onları kendinizden daha çabuk kabullenebilirsiniz.

Gelecek sizi ancak, sizin ondan korktuğunuz kadar ürkütebilir

 

Oğuzhan Ceyhan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...