Jump to content

Kin Tutanlara Ördekten Kişisel Gelişim Dersi


Guest Gülümse.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

2 ördek kavga ederse -ki bu hiç uzun sürmez- bir süre sonra ayrılıp farklı yönlere uçarlar. Sonra iki ördek de kanatlarını bir kaç kere güçlü şekilde çırparak kavgada topladıkları aşırı enerjiyi atarlar. Kanatlarını çırptıktan sonra hiç bir şey olmamış gibi huzurlu şekilde süzülürler. Ördekler insan zihnine sahip olsalardı kavgayı düşüncelerinde canlı tutar, hikayeler kurarlardı.

 

Bir ördeğin hikayesi muhtemelen şöyle olurdu: '' Az önce yaptığına inanamıyorum! 10 cm. yanıma yaklaştı. Sanki gölün sahibi oymuş gibi davranıyor. Özel alanıma hiç saygısı yok. Ona bir daha asla güvenmeyeceğim! Bir dahaki sefere beni kızdırmak için başka bir şey yapacak. Şimdiden komplo planlamaya başladığından eminim. Ama buna daha fazla izin vermeyeceğim!'' Böylelikle zihin bir sürü hikayeler kurup durur ve aradan günler, aylar, hatta yıllar geçmesine rağmen öfke ilk günkü gibi devam eder. İnsan zihni olsaydı ördeğin hayatının ne kadar karmaşık bir hal alabileceğini görüyor musunuz? Ne yazık ki, çoğu insan hep bu şekilde yaşıyor. Hiç bir durum ya da olay gerçekten bitmiyor.

 

Ördeğin bize verdiği ders şudur: Kanatlarını çırp, yani ''hikaye''yi bırak ve tek güç yerine geri dön: Şimdiye!

 

dır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...