Jump to content

Cep Telefonu Kullananların En Gıcık 10 Hareketi!


Guest Gülümse.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Orhan Veli’nin "Hiç bir şeyden çekmedi dünyada, nasırdan çektiği kadar!" mısraları var ya, biz de şu cep telefonu kullananlardan çektiğimizi hiçbir şeyden çekmedik! Dikkat buyurun: "Cep telefonundan çektiğimizi" demiyorum; çünkü o çağın buluşudur, fevkalade bir iletişim kolaylığıdır. Ama kardeşim, biz cep telefonu kullanmıyoruz ki; cep telefonu bizi kullanıyor ve gıcık ediyor! Bu kısa yazımda kendi çapımda yürüttüğüm araştırmalar neticesinde belirlediğim hususları belirtmek isterim.

 

1- Çok gürültülü müziği zil sesi yapıp camiye gelerek cemaatin namazdaki huzurunu katletmek.

 

2- Önemli toplantılarda cebi çalınca "Pardon!" deyip konuşmaya başlamak ve katılımcıları çılgına çevirmek.

 

3- Cebi çalınca "no" ya basmak, 10 saniye sonra tekrar çalınca yine "no" ya basmak, hiç sıkılmadan bunu peşpeşe onlarca defa yapmak.

 

4- Çevredekilerin rahatsız olduğunu, konuşulanların herkesçe dinlediğini hiç umursamadan yüksek sesle ve üstelik yarım saat bağıra çağıra konuşmak, gülüp şakalaşmak.

 

5- Şu kadar dakika bedava, şu saatten şu saate beleş diye başka zaruri görevlerini unutup telefonun başından ayrılmamak. (24 saat bedava olsa 24 saat durup dinlenmeksizin konuşacak nerdeyse!)

 

6- Çok kritik bir görüşmenin ortasında muhatabı rencide ettiğini, görüşülen önemli konunun olumsuzlukla neticeleneceğini düşünmeden. "Bizim hanım arıyor, konuşabilir miyim müsaadenizle?" gibi tuhaf izinler isteyerek hanımıyla sıradan şeyler konuşup kapatmak

 

7- Adam gibi cesaretle "Yes" e basıp "Özür dilerim! 5 dakika gecikeceğim!" veya "Henüz karar veremedim!" demek yerine bekleyen kişi aramasın diye cebini kapatmak, sonra da ‘’Aradığınızda şarjım bitmişti!’’ şeklinde yalan uydurmak. (Muhatabın bunu yuttuğunu sanmasa bari!)

 

8- Kendi kontörü bitmesin diye muhatabı çaldırıp kapatmak, sonra da "Kusura bakmayın, kontörüm bitmek üzereydi de!" deyip güya özür dilemek (Ben senin ceremeni niye çekeyim? Kontörün yoksa yükle de konuş veya beni rahatsız edip durma!)

 

9- Apartmanın dış kapı merdivenlerine, yahut gelip geçilen bir yere çömelerek birileriyle belki saatlerce romantik muhabbetler yapmak (Bunları sakın uyarmaya kalkmayın! Görüşmeyi böldünüz diye aşkları uğruna size her türlü zararı verebilirler!)

 

10- Çok özellikli en son teknoloji cep telefonunu eline alıp iki eliyle birden onunla oyalanmak (Banka sırasının kendisine geldiğini söylemezseniz mesai bitene kadar oturduğu sandalyede kalacak zavallı!)

 

Son söz: Şimdi bu "en gıcık 10 hareket"i okuyup gülümsedik ama dikkat edelim, az sonra bunlardan birini yapan o "gıcık kişi" biz olmayalım!

 

 

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- Çok gürültülü müziği zil sesi yapıp camiye gelerek cemaatin namazdaki huzurunu katletmek

 

en çok bundan nefret ediyorum .. düşünsenize farz namazındasınız ve telefon başlıyor çalmaya ;

Put me up, feel my heart

And make me happy

 

Ayyayaya Coco Jambo ayyayai ... Elleri havada göreyim cemaat : ))

 

Biraz daha hassasiyet lütfen ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4- Çevredekilerin rahatsız olduğunu, konuşulanların herkesçe dinlediğini hiç umursamadan yüksek sesle ve üstelik yarım saat bağıra çağıra konuşmak, gülüp şakalaşmak.

 

ennn nefret ettiğim ve hergün bela okuduğum durum!metro ve otobüslerde bunu yapanlar o kadar çok ki mağaradan çıktıklarını düşünüyorum bazen!yol boyunca bütün metro konuşan kişiyi dinliyor ama kendisi hiç rahatsız olmuyor.görgü kuralları eğitimi ailede başlar okulda devam eder ancak bu eğitimi alan ve uygulayabilen kişi çok az ve ne yazık ki bizim milletimiz çok konuda görgüsüz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4- Çevredekilerin rahatsız olduğunu, konuşulanların herkesçe dinlediğini hiç umursamadan yüksek sesle ve üstelik yarım saat bağıra çağıra konuşmak, gülüp şakalaşmak.

 

ne yarım saati? paketler sabit ödemeli olduğundan hiç kapatmadan saatlerce konuşuyorlar. bir araca binildiği an başlayıp inene kadar devam ediliyor konuşmaya, gülmeye. sanki milletin başka derdi yok onların hayatını dinleyecek.:punish2:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...