Jump to content

Mutlaka Okuyun!


Guest Gülümse.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

"Birden kapıyı hızlıca kapattığım gibi dışarı çıktım. Düşüncelerim... Karmakarışık bir duygu yoğunluğuna boğulmuştum adeta, yürüdüğümün bile farkında mıyım yoksa hala aynı evde miyim bilemiyorum.

 

Nasıl böyle bir şey başıma gelebilirdi? Ben bunu haketmiyorum oysa herşey o kadar güzel gidiyordu ki... Yaşadığımız onca şeyin hiç mi saygısı yoktu? Şimdi o kadar yalnız ve çaresizim ki... Tekrar aynı yere istesemde dönemem, yüzüne bile bakamam. Onsuz bir hayatın güzelliği asla olmayacak. Varlığım artık hiçbir anlam ifade etmiyor. Dedi ve aniden uyandı. Bu bir rüya mıydı şimdi? Benim gerçekten de bir ilişkim varmıydı? Her şey o kadar gerçekçi hissediliyordu ki..."

 

Hikaye de olduğu gibi hepimiz hayatımızın belli dönemlerinde bu ve buna benzer ilişki çeşitlerini yaşıyoruz. İlişkilerimiz sırasında sürekli kırılmalar, öfke patlamaları, şiddetli tartışmalar, kaybetme korkusunu hissederek benliğimizde sürdürüyoruz; fakat bir şeyi unutuyoruz ilişkilerde kendi kimliğimizin ne kadarını kullanıyoruz? Bunu bir çoğumuz farketmiyor olabilir; ama birlikteliklerde düşünce sistemimiz sağ beyin yoğunlukta olarak çalışır.

 

Çalışma süresince sağ beyin ile birlikte serebellum (beynin alt yapısı) yani sürüngen beyin devreye girer. Bu öyle geniş bir sistemdir ki hayat amacınızı, ilişkilerdeki olumsuzları, mutlu olamasak dahi devam ettirmemizi sağlar ya da yeni bir ilişkiye girmemize engel koyarak sürekli istemsiz şekilde önümüze sunar. Böyle gelişen olaylar bilinçli farkındalık gerektirir. Siz sürüngen beyninize ne kadar hakim olursanız gelişen yaşantınızda da bunun getirisini büyük ölçüde almış olucaksınız.

 

Beyniniz siz hangi komutu verirseniz o yönde çalışır. "Olmuyor, yapmak istiyorum; ama yapamıyorum, çeşitli sorunlarım var. Her şeyin hemen olmasını istiyorum, başarısızım, işimde mutlu olamıyorum." vb. Akla gelebilecek o kadar çok olumsuz şeyleri yaşantımızda düşünüyoruz ki olumlu düşünebilecek zamanımız bile kalmıyor. Halbuki olumsuz düşündüğümüz zamanlarda hemen olumluya geçersek bunun artısı da bize fazlasıyla gelecektir. Yeterki bunun olabilirliğe inanın ve o yönde hareket edin.

 

Bende geçmiş yaşantımda aşırı olumsuz düşünen bir insandım. Çevremde de bunu büyük ölçüde görüyordum bir zaman sonra kendim olarak değil de çevremin hükmünde yaşadığımı farkettim. Farketmemle birlikte yaşantımın büyük ölçüde değiştiğini, daha pozitif ve yapıcı olarak ilerletmem adına değişimi sağladı. Değişimimde sayısız kişisel gelişim kitapları, filmleri ve yazıları takip edip uygulamamın yanı sıra nlp, kuantum olumlamayı da kendi gelişim yaşantıma hızlıca dahil ederek yaşantım boyunca severek yapıp verimliliğini hissedebileceğime inanarak bu işi sürdürüyorum.

 

Yaşantımızda sayısız öğretiler beynimize müthiş bir yükleme yapmakta. Biz bu öğretilerin hepsini almak zorunda değiliz içlerinden bize en uygun ve en iyisini seçerek hayatımıza çekeriz. Artık ne yapmamız gerektiğinin farkındayız oluşacak olan çekimlerinizin pozitif aydınlık içinde gelişmesini diliyorum.

 

dır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Tilsim Nasil Yapilir? Bu Muazzam Eseri Mutlaka Okuyun

   Selamünaleyküm   Tilsim sekillerini, ne anlama geldiklerini ve nasil yapildigini merak ediyorsaniz bu muazzam esi bulunmaz eseri mutlaka okumaniz lazim.   Eserin bir kac sayfasini sizler icin scan yaptim:           Eser: galemül-seymiyye el tilsim

   , Yer: Büyü

  • Denenmiş Bir Duadadır Mutlaka Okuyun...

   Arkadaşlar geçen hafta bi akrabamın eşiyle arası açılmış adam kadını götürüp babasının evine bırakmış zor durumdaydı..eşimle barışmamda bana yardım eden hocayı önerdim o kadar parayı bulamam dedi..bende ona o zaman dua et dedim tamam ama ne okuyayım adamın gözü dönmüş buna bişey fayda etmez dedi..ona aynen şu şekilde dua et deyip anlattım inanın daha 3. gününde eşi aramış Ya Bize Noldu Fatoş Hiç Yok Yere Boşanacaktık Hazırlan Gelip Alıcam Seni demiş güzel dimi şimdi gelelim dualara...     önc

   , Yer: Sevgi ve Muhabbet için Dualar

  • Rızk Ve İş Açıklığı İçin Dua. Mutlaka Okuyun.

   Özelikle Maddi isteklerde tecrube edilmiş rızk ve iş açıklığında etkili dua,her hangi bir dileğiniz için de bu dua tertibinden faydalanabilirsiniz   21 gün uygulacakatır.   21 Ayetel Kürsi   21 Kureyş suresi   21 defa Tebbet suresi(yalnız bu süre” Tebbet yeda ebi lehebiv ve teb. Mâ ağnâ anhü maluhü ve mâ keseb.”) buraya kadar okunacak   21 tane İhlas suresi   21 Felak suresi   21 Nas suresi   21 defa Fatiha suresi   Hepsi besmele ile okunacaktır. Rabbim kabul etsin. Alınt

   , Yer: İş Bulma ve Rızık İçin Dualar

  • Duam Kabul Olmuyor Diyen Kardeslerim Mutlaka Okuyun

   Ey dua'm sen ne büyük nimetsin.. Dua; Allah ile arana hiç bir aracı koymadan konuşmak demektir. Dua eden adam bilir ki onu duyan BİRİ var. Kur'an'ı Hakim de Rabbimiz buyuruyor ; Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. (Bakara ,186)   Şimdi aklınıza hemen şu soru gelebilir; Madem Allah her dua'ya cevap veriyor peki neden benim duam kabul olmuyor? İşte Üstad Bediüzzaman hz. çok harika cevap vermiş bi

   , Yer: İslamiyet

  • Eminim Sizden Dertlisi Yok. O Zaman Mutlaka Okuyun.

   Bu hayatta çok fazla derdinizin olduğunu, çok fazla probleminizin olduğunu düşünüyor musunuz? Peki neler var mesela? Müdürünüze gıcık mı oluyorsunuz? Sevgiliniz ya da eşiniz canınızı sıktığında ağzına bir tane yapıştırasınız mı geliyor? Sağlık sorunlarınızdan dolayı yakında uzman hekim mi olmayı düşünüyorsunuz? Yoksa sevdiğiniz adam size abla mı dedi? Başka? “Aaah aaahh, öyle büyük dertlerim var ki. Toplasan beş şeritli yol olur, trafik sorunu çözülür” mü diyorsunuz? En yakınlarınıza da b

   , Yer: Bilinçaltı ve Farkındalık

×
×
 • Yeni Oluştur...