Jump to content

Neden Karşıma Bu Tip İnsanlar Çıkıyor Demeyi Bırakın


Guest Gülümse.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Kendisi ile sorunu olan insan aynı ya da benzer sorunu karşısındaki insanda görme eğilimindedir. Hayatta herkesin karşısına eş olarak kendisi çıkar. İnsanlar kendi problemleri ile yüzleşmekten korktuklarında bu sorunu ilişkide oldukları insanlarda görerek kendilerini rahatlatırlar. Böylece karşısındaki insana yansıttığı problemi ile bağını koparacak ve kendini haklı görecektir. Örneğin insanlara g...üvenmek ile ilgili sıkıntı yaşayan biri, insanları güvenilmez bularak bu korkusunun yersiz olmadığını ispat eder.

Oysa ki bizde olmayan hiçbir özelliği başkasında göremeyiz, bu evrensel ayna fenomenidir. Bir kişinin partnerinde olmasını istediği özellikler aslında kendi gelişim planı olmalıdır. Hayat bize zaman zaman gelişmemiz gereken konularda sıkıntılar yaşatır, bunları bir ipucu olarak görüp bu konularda kendimizi geliştirdiğimizde ise sonsuz potansiyeli ile ödüllendirir.

Kendi gelişimini tamamlamaya çalışan ve eksikleri ile ilgili farkındalık sağlamış insanlar, ilişkilerinde daha başarılı ve mutlu olanlardır. İlişkilerin daha olumlu olması için harcanması gereken enerjiyi, diğerini suçlamak için harcayan birey sonuçta yalnız kalacaktır. Kendi içindeki kızgınlığı, saldırganlığı, kabalığı değiştirmeyenler nereye giderlerse gitsinler, dünyanın saldırgan ve kaba insanlarla dolu olduğunu söyleyeceklerdir.

Aslında bütün dünya kendi zihnimizden başka bir şey değildir. Başkalarına yönelttiğimiz eleştirleri ve önerilerimizi genellikle kendimiz duymak ve ikna olmak için söyleriz. Kendi söylediklerimizi duyup; hayatımızı değiştirebiliriz, hemen bugün!

 

dır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...