Jump to content

5 Dakika Bile Mutlu Olmaya Yeter


Firuzan

Önerilen Mesajlar

Mutlu olmak için bazen hayata kattığınız küçük dokunuşlar bile yeterli olabilir.

Eski arkadaşlarla buluşmak insana huzur verir. Geleceğe güvenle bakmanızı sağlar. Eski arkadaşlara ayıracak günde 10 dakikanın gün boyu sağlayacağı huzur için, siz de en azından bir arkadaşınızı arayabilirsiniz.

 

1319531399_63_mutluluk_kadin-1.jpg

 

Meyve ve sebze yiyerek hem kendinizi mutlu hissedebilir, hem de sağlıklı kalabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre, aynı meyve ve sebze yerine, farklı tatları deneyenler kendilerini iyi hissediyorlarmış.

 

Başkalarına yardım ettiğinizde mutlu olursunuz. Yardıma ihtiyacı olanlara yardım edin. Gönüllü kuruluşlara üye olabilir ve yardım kuruluşlarını araştırabilirsiniz.

Kaliforniya Linda Üniversite’nde yapılan araştırmalara göre günlük tutmak insanı rahatlatıyor. Her gün düzenli olarak günlüğünüze iki dakika ayırın ve kısaca günün özetini yazın.

 

Harward Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, çiçeklerin sadece 5 dakika bile seyredilmesinin kişiyi mutlu ettiği belirlenmiş. Siz de işe giderken bir çiçekçiye uğrayın, asmanıza bir demet çiçek alın. Bir parka uğrayıp çiçekleri seyredin ve güne böyle başlayın.

 

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün beş dakika,daha sonra her bakışımda beş dakika:))

Toplamda ziyadesiyle mutlu ettiniz

 

Yüreğinize sağlık

Bazen bu tür tebessümler insana her sözden daha hoş geliyor

 

Benim de size bir sürprizim var:))

 

188387_galeri_2.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
ben teşekkür ederim 5 dakika bile mutlu ettiysem ne mutlu bana :)

Yazını okuyunca bende mutlu oldum.Ve sanırım ben mutlu olduğum için sende kendini iyi hissedeceksin ve sende yüzünde bir memnuniyet ifadesi ile mutlu olacaksın.. Bende insanların mutlu olmasına vesle olmaktan mutluluk duyuyorum:D İşte öyle gidecek..Mutluluk aşılamalı insanlar birbirine:D

 

Mutluluk çok basit..Mutluluk yolunda hedef küçültmek gerekir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
кυвiŁαу

Bir ota 5 dakika bakmak insanı mutlu mu ediyormuş ? Bizim evde çiçekten bol ne var.Peder 50'ye merdiven dayadığı zaman bir çiçek sevdası başladı ki Amazon'a çevirdi evi.

 

Bir tanesini masama getireyim bari.Bakalım verecekmi o da var.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...